Pages Menu
FacebookRss

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 19.5.2016 v Vône | Bez komentárov

Pivonka – zmyselnosť a neha bez tŕňov

Pivonka – zmyselnosť a neha bez tŕňov

V záhrade rozkvitla pivonka. Nežná, žiarivá a čistá krása. Lenže všetko má svoju životnosť. Lupienky raz dva opadnú a na jej krásu ostane len spomienka. V týchto parfumoch však pivonka žije a kvitne stále.

Červená, biela i ružová pivonka

Pivónia, alebo inak povedané pivonka, má nádhernú kvetinovú vôňu. Väčšina z nás pozná skôr červený kvet. Aj preto sa tento kvet spája väčšinou s farbou líc. Už ste počuli, že niekto očervenel ako pivónia, že mu horeli líca ako pivonky na Turíce? To sa tak bežne rozpráva. No aj biela a ružová pivonka majú svoje čaro. Jednu som odfotila na prechádzke, že Vám ju ukážem. Na obrázku je čínska ružová pivonka.

Pivonka je kráľovnou záhrady

Červená pivonka je kráľovnou záhrady, no i táto čínska ružová pivonka má nádherný a voňavý kvet

Ako vidíte, pivonka je krásna je sama o sebe a nepotrebuje nutne iné kvety, aby sa stala dominantou záhrady. Kvitne bohato a navyše nemá žiadne tŕne. Len keby dlhšie vydržala. Jej krása je veľmi krehká. Stačí neopatrný pohyb, alebo ju odtrhnete plne rozvinutú a domov si donesiete už len zeleň. Svojimi lupienkami Vám vydláždi chodník.

Má nádhernú vôňu. Je to neha a nevinnosť sama. Máte chuť sa ňou nastriekať od hlavy po päty, pretože vonia ako tá najluxusnejšia kozmetika. Ale keby ste len po tom túžili, na Elnino.sk som našla perfektnú telovú vodu s vôňou bielej pivonky J & E Atkinsons English Garden White Peony. Tento kvietok si veľmi dobre rozumie s ružami, pretože voňajú podobne sviežo a aj sa zvyknú v parfumoch spolu vyskytovať. A tu sú moje tipy pre Vás.

Začnime trebárs tými, ktoré vidíte na úvodnom obrázku. Hneď prvý zľava je gurmánsky parfum Prada Candy Florale, môj obľúbený. V jeho srdci tento novinky z vlaňajška už neostalo miesto pre žiadny iný kvet. Pivonka si v ňom vládne nad sladkým citrónovým limoncellom. V článku Kvety, ovocie a ďalšie vône na jar/leto som však spomínala aj ďalšiu vôňu, kde sa ona prebila pomedzi iné kvety. Ak Vám gurmánske vône nesedia, určite vyskúšajte vôňu z kolekcie Be Delicious – vôňu DKNY Be Delicious City Blossom Terrace Orchid.

Druhá vôňa zľava je vášnivá Talianka. Ide o vôňu Gucci Envy Me, ktorej inšpiráciou sa stalo podvedomie a priam osudová príťažlivosť. Viac si o nej prečítate v článku Vôňa Talianska plná vášne. Uprostred celej parfumovej zbierky si pyšne stojí svetový bestseller – parfumovaná voda Chloé Chloé. Ja som azda ešte ani nestretla dámu, ktorá by nepoznala orientálnu kvetinovú Chloé. Právom patrí medzi najlepšie Dva parfumy, ktoré nosia skutočné dámy. Pozor, nepomýľte si ju s toaletnou vodou (viď článok), novinkou roku 2015. Vyzerajú podobne, ale toaletná voda má svetlejšiu stuhu, vôňou je úplne iná a v nej pivonka nie je.

Chloe Chloe parfumovaná voda

Chloe Chloe parfumovaná voda vládne kombináciou ruža, pivonka a liči

Podobným prípadom ako vôňa Prada je aj kvetinová vôňa Davidoff Cool Water Sea Rose. Pivonka v nej nemá konkurenciu. O nej som Vám však zatiaľ neprezradila nič, takže poviem, že aj táto vôňa je sladká a ovocná (s hruškou), ale nie až príliš ovocná. Kvet vystupuje do popredia a niekomu veľmi pripomína ružu. Nepochybne sa budete cítiť euforicky, akoby ste boli vo svojej detskej izbičke, okolo Vás všetko ružové, vrátane kvietkov vo váze, ale Vy sa nechystáte snívať o princoch. Už nie ste dieťa, len ste na chvíľku zastavili čas a vrátili sa k spomienkam na svoje lotroviny. Cool Water Sea Rose (ako väčšina Davidoff vôní) rozhodne nie je nič ťažké, čo by sa nedalo nosiť na väčšinu príležitostí a špeciálne v lete. Nemá ani výrazné vekové obmedzenia. Jej pižmový základ prehovorí k srdcu mladých, no netára rečou adolescentov.

Ďalšou vôňou na obrázku je kúsok, ktorý som Vám už predstavila. Kvetinová kráska Bottega Veneta Knot Eau Florale k nám prišla vlani v októbri a na rozdiel od svojej staršej sestry je o dosť nežnejšia. Viac si o nej prečítate v článku Kvetinové inšpirácie (voňavé dámske novinky).

Aké by to boli tipy, keby som zabudla na parfum Versace Bright Crystal? Podobne ako Chloé, aj táto kvetinovo – ovocná vôňa patrí medzi celosvetovo najpredávanejšie parfumy s akvatickými tónmi. Tie sú u dám obzvlášť obľúbené, pretože nikdy neobťažujú. A to ani osoby, ktoré sú mimoriadne citlivé na vône ako napríklad tehotné ženy, malé deti, či ľudia trpiaci migrénou. Ak patríte k nežným vílam, ktoré nemôžu vystáť žiadny parfum a to ste ich otestovali desiatky, rozhodne nevzdávajte hľadanie a vyskúšajte ešte túto vôňu (viď článok). Budete ju nosiť všade, garantujem.

Versace Bright Crystal

Versace Bright Crystal

Ďalšia vôňa, s ktorou sa budete cítiť ružovo, no nie je na úvodnom obrázku, je Davidoff Echo Woman. Aj ona má roztomilý ružový obal, ale táto Vás nezavedie v spomienkach k šibalstvám, ale skôr k prvému rande, stretnutiam s priateľkami. Budete si prehrávať všetky tie rozhvory o chlapcoch, svadbe snov, dokonalej práci. Asi i preto sa volá „Echo“. Táto zmyselná, moderná a nadčasová cyprusovo – kvetinová vôňa sa otvára tónmi grappy, malín a hrozna, no keď sa rozvinie kvet pivonky, tu už prichádza svieža aróma čistoty, ktorá vyváži úvodnú sladkosť. K podpore týchto harmonických vlastností sa pridávajú aj púdrové kvety kosatca a drevitý základ. Echo Woman je ideálna vôňa na leto.

Davidoff Echo Woman

Davidoff Echo Woman

Aké iné parfumy voňajú pivonkou a mohli by sa Vám páčiť? Tu sú ďalšie tipy.

V každej tejto vôni má pivonka jednu z hlavných úloh. Sú optimistické, romantické, nežné a ženské. Už ste niektorú z nich vyskúšali? Ak nie, potom neváhajte a nebudete ľutovať.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This