Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 20.11.2014 v Poradňa, Starostlivosť, telo | Bez komentárov

Pleť hladká ako detský zadoček (holenie)

Pleť hladká ako detský zadoček (holenie)

Asi netreba vysvetľovať, čím je špecifická zdravá pleť dieťaťa a špeciálne zadoček. Jemná, hladučká, bez fľakov, podráždenia. Že Vaše holenie málokedy ostáva bez následkov a tak radšej podporujete trend zarasteného muža, alebo ticho trpíte? Tomu je koniec.

To, že máte citlivú pleť, to ešte neznamená, že sa musíte vzdať predstavy hladkého oholenia. Spríjemnite si holenie a minimalizujte riziko dramatického záveru a dajte na tieto rady.

1. Holenie zavčasu ráno nie je dobrý nápad

Je holenie tou prvou vecou, ktorú ráno rutinne vykonávate? Skúste to urobiť inak. Skúste najskôr len klasické čistenie, potom nechajte pleti vydýchnuť a ohoľte sa až pred odchodom do práce, alebo skrátka neskôr. Nie okamžite po prebudení. Cez noc sa v pokožke nahromadili tekutiny i nečistoty. Obzvlášť ak ste sa spotili. Pleť na tvári môže byť aj trošku opuchnutá, takže taká drastická vec, ako holenie, ju zbytočne ešte viac podráždi.

2. Na holenie jedine ostrá žiletka

Je Vaša pleť často posiata vyrážkami? Na mieste je otázka, ako často meníte žiletku / čepielky. Nástroj na holenie by mal byť skutočne ostrý, aby ste nemuseli na pleť tlačiť a nespôsobovali si drobné ranky. Do tých sa vedia zaniesť baktérie a dokonať tak dielo skazy. Rady odborníkov znejú, že po každom piatom holení nová žiletka. A niekedy aj skôr. Šetrenie nie je v prípade citlivej pleti namieste.

3. Holenie citlivej pleti bez peny

Pena je možno príjemná a zdá sa úspornejšia, ale čo ju spôsobuje? Peniče, látky, ktoré spôsobujú zväčšenie objemu produktu a mnohé uľahčujú zmáčanie pokožky vodou. Vy vďaka ním miniete len trošku prípravku, ale peny máte až až. Avšak peniče bývajú aj pomerne agresívne k citlivej pleti. Všetko, čo obsahuje látku zvanú SODIUM LAURYL SULFATE, radšej nechajte bokom. Dobré riešenie nebude ani mydlo, pretože to Vašu pleť vysuší a taktiež ju môže podráždiť. Radšej investujte do gélu na holenie. A tu sú moje tipy.

Modernejšie produkty na holenie z radov Payot Homme Protective, Biotherm Homme Design, L´Oreal Paris Men Expert, všetko na Elnino,sk

Modernejšie produkty na holenie z radov Payot Homme Protective, Biotherm Homme Design, L´Oreal Paris Men Expert

Gél na holenie Payot Homme Protective Shaving Foaming Gel od Elnino.sk

Gél na holenie Payot Homme Protective Shaving Foaming Gel

Gél na holenie Biotherm Homme Design Shaver Transparent Shaving Gel z ponuky potrieb na holenie Elnino.sk

Gél na holenie Biotherm Homme Design Shaver Transparent Shaving Gel

Gél na holenie L´Oreal Paris Men Expert Shave Gel Sensitive z ponuky Elnino.sk

Gél na holenie L´Oreal Paris Men Expert Shave Gel Sensitive

Potreby na holenie od našich otcov; Foto: davharuk (Shaving requisites); Zdroj: http://bit.ly/1yVLLMc

potreby na holenie našich otcov nechajte v prípade citlivej pleti na pokoji, z uvedeného sa Vám bude hodiť maximálne kolínska voda; Foto: davharuk (Shaving requisites); Zdroj: http://bit.ly/1yVLLMc

  • Gél na holenie Payot Homme Protective Shaving Foaming Gel – umožňuje žiletke hladko kĺzať po povrchu a posilňuje obranyschopnosť pokožky dávkou potrebných vitamínov. Minerálne obsadenie (železo obsiahnuté v prášku z hematitu a mangán) znižuje stres pokožky pri holení, čím redukujete riziko začervenania. Výťažok zo sladkého drievka zvláčňuje pleť a pôsobí tiež proti mikroorganizmom, ktoré by ju chceli napadnúť.
  • Gél na holenie Biotherm Homme Design Shaver Transparent Shaving Gel – je priehľadný a jemne modrý, takže vidíte, čo ste oholili a čo ešte nie. Značka Biotherm naplnila tubu samými prospešnými látkami. Antibaktérialne pôsobiacou riasou obohatenú o protizápalový zinok a planktónom, ktorý Vašu pleť najlepšie naučí, ako sa má brániť. Pridaný alantoín robí Vašu pleť vláčnou a dobre sa o ňu stará aj po holení. Už po týždňoch používania sľubuje značka mäkšiu pokožku, lepšiu hydratáciu, mäkšie chĺpky, ich minimálne prerastanie do pokožky a žiadne vyrážky ani zahnisané uzlíky na tvári.
  • Gél na holenie L´Oreal Paris Men Expert Shave Gel Sensitive – má hydratačné vlastnosti a rovnako ako gél značky Payot, i tento produkt svoj úspech vystaval na mineráloch. Pridal vápnik, horčík a meď. Vápnik pôsobí na zaceľovanie pokožky, horčík znižuje stres a dáva pleti energiu na obnovu, meď je dezinfekčná a bráni tiež starnutiu. Prídavok gélu z aloe činí gél dobre hydratujúcim. Aloe ju vynikajúco upokojuje a žiadne vyrážky nehrozia.

Celú ponuku gélov a iných potrebných vecí na holenie nájdete na Elnino.sk

4. Menej voňavé holenie

Alkohol dáva produktom síce „chlapskú vôňu“, no pre citlivú pleť je to tichý škodca. Máte vyrážky, alebo sa Vám zvykne robiť akné? Alkoholu v produktoch sa radšej vyhýbajte. Nepoužívajte tiež príliš voňavé produkty. Taký mentol pôsobí chladivým dojmom a zdá sa neškodný, no taktiež môže podráždiť citlivú pokožku.

5. Po holení balzam

Ak už cítite potrebu svoju pleť niečím natrieť, rozhodne to musí byť niečo ľahké, nemastné. Olejový krém nebude pre Vás tým pravým. Potrebujete niečo ľahké, na krémovom základe, čo sa rýchlo vstrebe a neupchá Vaše póry, ktoré sa pri holení rozšírili.

6. Voňavá záverečná bodka – kolínske vody

Dobre, možno sa budete od dnes vyhýbať voňavým produktom a kozmetike s alkoholom, ale dobrej vône nikdy nie je dosť. Muž hladko oholený, no bez vône, je ako koláč bez štipky cukru. Nebude to celkom ono. Do práce sa silný parfum nehodí. Oveľa lepším kompromisom budú kolínske vody. Tie Vás navoňajú, ale nebudú spôsobovať bolesť hlavy. Mnohé celebrity by si nič iné, ako túto jemnú verziu parfumu, na seba nedali.

V titulke článku vidíte fotografiu, na ktorej je môj tip pre Vás – vynikajúca kolínska voda Acqua Di Parma Colonia. Luxusná, výrazná, sexi. Jej história sa píše už od roku 1916. Povedala by som, že to bude taká parfumová legenda, ktorú mohol s veľkou pravdepodobnosťou používať už Váš prastarý otec.

Na Elnino.sk nájdete širokú ponuku kolínskych vôd pre pánov

Pevne verím, že Vám tieto rady a tipy pomôžu a holenie odteraz nebude žiadne trápenie. Pre Vás a ani pre Vašu pleť.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This