Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 20.1.2015 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Podklad pod riasenku? Jedine tento…

Podklad pod riasenku? Jedine tento…

Nikdy nepodceňujte dobrý podklad. Až sa začnete baviť, to posledné, čím sa budete chcieť zaoberať, bude mejkap. Už dávno nejde len o nejaký silikón v tube. Sú bázy, ktoré sa o Vaše riasy vzorne postarajú.

Podklad – ÁNO / NIE?

Žmurkanie je jednou z najsilnejších zbraní dámy a často pomôže, keď potrebujeme, aby sa nám u pánov niečo prepieklo. Kiežby sme mohli žmurkať stále a riasenky by držali. Riasy sú žiaľ žmurkaním namáhané, pigment ich zaťažuje a skôr či neskôr začne opadávať. Pokiaľ sa teda nechystáte na Goth či Emo stretnutie, určite Vás tento fakt tešiť nebude. Pigment musí priľnúť po celej ploche ošetreného povrchu a ten povrch musí mať bariéru, ktorá ho pevne prichytí. A presne toto robia podkladové bázy.

Urobila som špeciálne pre Vás prieskum a zistila, ktoré podkladové bázy fungujú najlepšie. Toto je TOP 5 High End produktov a každý z nich môžete použiť ako primer i ako výživu. Poklad dodá Vašim riasam presne to, čo potrebujú, ochráni ich, zacelí a pekne zvýrazní. A nebudú chýbať tiež tipy, ako ich používať. Už žiadne vyhodené peniaze.

1. Shiseido Nourishing Mascara Base

podklad pod riasenku Shiseido Nourishing Mascara Base, ktorý vytočí a zahustí riasy - zoženiete na Elnino.sk

podklad vytáčajúci riasy – Shiseido Nourishing Mascara Base

Podklad od Shiseido získal vo svete najväčšiu popularitu. Keď sa pozeráte na jeho kefku a čítali ste článok o kefkách riaseniek, potom už určite tušíte, prečo. Jeho kefka nie je ani široká, ani príliš hustá, ale predsa má akurátnu hrúbku. Riasy sa Vám s ňou budú nielen dobre vytáčať dohora, ale tiež im dodáte nejaký ten objem a dĺžku.

Zloženie okrem látok odolných vode zahŕňa aj výživu. S takouto bázou poľahky zafixujete riasy a nebudete ich ani priveľmi zaťažovať. Podklad je i napriek krémovej textúre ľahký a žiadny gravitačný zákon nebude na Vaše riasy pôsobiť. Vlákno bude dostatočne pevné, aby držalo svoj tvar. Zo zložiek musím vypichnúť arginín, makadamiový olej, vitamín E . Tieto zložky zaručia pevné zdravie, hladký povrch,  krásny lesk a pevné kryštalické látky ich navyše zahustia.

2. Lancôme Cils Booster XL

predlžujúci podklad pod riasenku Lancome Cils Booster XL - zoženiete na Elnino.sk

pradlžujúci podklad pod riasenku Lancome Cils Booster XL

Prednosťou tohto podkladu je taktiež kefka. Z tohto uhla to nevidieť, ale má trojuholníkový tvar. Na jednej strane sú štetinky dlhšie na druhej kratšie a hustejšie. Bol to zámer. Pri predlžovaní rias si budete môcť pomôcť a pekne riasy rozčesať, ale tiež ich budete môcť zahustiť opačnou stranou, takže na svoje si prídu i tí, čo by privítali hustotu.

Náplň obsahuje viac voskov, pretože má chrániť Vaše riasy pred účinkom prostredia i neblahými účinkami niektorých vodeodolných riaseniek. Bol do nej pridaný ochranný pantenol i vitamín E. Ak si teda želáte natočenie a predĺženie rias, začnite s tým okamžite už pri prvom ťahu i druhom, kým vosk zaschne. Riasenka na predĺženie sa údajne lepšie aplikuje na nie úplne zaschnutú bázu, čo dáva celkom logiku. Naopak, pre maximálny objem a zahustenie radšej počkajte chvíľku, než nanesiete objemovú riasenku.

3. Artdeco Lash Booster Mascara Base

posilňujúci podklad pod riasenku Artdeco Lash Booster Mascara Base - zoženiete na Elnino.sk

posilňujúci podklad Artdeco Lash Booster Mascara Base

Podklad Artdeco je v charaktere podobný tomu od Lancôme, len má o čosi univerzálnejšiu kefku. Nemusíte pri nej veľmi rozmýšľať, ktorým koncom začnete a dajú sa s ňou celkom obstojne prečesať riasy, ak sa posnažíte. Je tiež trošku tekutejšia, takže majiteľky jemných rias rozhodne nebudú na ňu nadávať, že by im ťahala riasy nadol. Dá sa precíznejšie navrstviť a neprehnať to. Dámy, ktoré ju používajú, odporúčajú aspoň dve vrstvy a až potom dať riasenku.

Vaše riasy urobí táto podkladová báza silnejšie, preto i tie najtenšie chumáčiky dostanú svoju hrúbku a po nanesení riasenky viac vyniknú. Namiesto silikónov a v olejoch rozpustených vitamínov sa značka Artdeco zamerala viac na látky minerálneho pôvodu, ktoré poskytujú riasam dobrú ochranu a pridala tiež rastlinné extrakty, po ktorých rastú riasy silnejšie, hustejšie a lesklejšie. Nebudú ani také lámavé a krehké.

4. Clinique Lash Building Primer

podklad pod riasenku Clinique Lash Building Primer - zoženiete na Elnino.sk

Clinique Lash Building Primer – podklad hydratujúci riasy

Značka Clinique svoj podklad navrhla tak, aby riasy predlžoval, hydratoval a posilňoval. Z hydratácie vyplýva i textúra. Je vlhká a potrebuje čas, aby zaschla. Ako vidíte, ani táto jej kefka nebola stvorená na objem a ani na veľmi jemné, alebo dlhé riasy. Štetinky má pravidelné, aby Vám riasy poriadne prečesali a bude im nastavovať dĺžku. Ak máte husté, nie veľmi ťažké a krátke riasy, na ktorých takmer nič nedrží, potom ňou budete nadšená.

Kľúč k úspechu tkvie v precíznom nanesení a správnom množstve. Dajte jej toľko, aby riasy mierne chytili biely odtieň.Ako podklad je výborná, pretože výborne viaže pigment a hoci vyzerá veľmi biela, až toľko bielej farby na Vašich riasach neostane. Táto správa možno poteší dámy, ktoré si nekupujú iné ako extra a ultra čierne riasenky. Väčšina podkladov zmení ultra čiernu na čiernu či tmavú šedú, ale táto nie.

5. Estée Lauder Lash Primer Plus

podklad pod riasenku Estée Lauder Lash Primer Plus pre super výživu rias - zoženiete na Elnino.sk

super výživný podklad Estée Lauder Lash Primer Plus

Kefka podkladovej bázy od Estée Lauder je hustá a „strapatá“, aby mohla všetky tie úžasné látky poriadne porozotierať na celý povrch každej riasy a urobiť objem. Použiteľná bude na jemné a aj na husté riasy, pretože má hustý kartáčik, no dajte v takom prípade pozor na množstvo. Ak nemá tuba dostatočne úzke hrdlo, takéto kefky vedia niekedy nabrať veľa náplne. Lepšie otrieť prebytok, než dať priveľa, lebo v primeranej vrstve udrží dobre i pigment riasenky a nezaťaží riasy.

Báza nebola stavaná na vodeoeolnosť, zato sa však ľahko odličuje a má super výživné zloženie. Je to doslova výživný koktail a sérum v jednom. Hyaluronát sodný udržiava v riasach vlhkosť. Pšeničný proteín, makadamiový olej, olej z havajského kukui, k tomu výborná dávka pantenolu a vitamínu E spevní a vyživí Vaše riasy od korienkov až po končeky. Budú rýchlejšie rásť a ak sú poškodené, zapečatí trhlinky, čo sa na ich kvalite za pár týždňov určite odrazí.

Clarins Double Fix Mascara Waterproofing Seal

Vodeodolný fixátor na riasy a obočie Clarins Double Fix Mascara Waterproofing Seal - dostať ho v ponuke Elnino.sk

Vodeodolný fixátor na riasy a obočie Clarins Double Fix Mascara Waterproofing Seal

Tak tento produkt do tejto kategórie tak celkom nepatrí a možno sa nie úplne hodí i do tohto článku. Nejde totiž o podklad, ale je to fixátor. Beriem do úvahy, že niektoré z Vás možno majú úplne perfektné riasenky, ktoré Vám držia po celý deň, ale majú jediný nedostatok – nezvládnu ani jedinú slzičku, hmlu či kvapky dažďa rozptýlené vetrom. V takomto prípade nesiahajte po podkladovej báze, ale vyskúšajte fixátor. Fixátor od Clarins Double Fix pridáva pigmentom vodeodolnosť a môžete ním zafixovať i svoje obočie do požadovaného tvaru.

Isteže je na svete viac podobných produktov na riasy i obočie, teraz sa dokonca vyrábajú i farebné gély, ale nie som si istá, či som medzi nimi niekedy videla aj nejaký vodeodolný. Respektíve taký, ktorý by tú vodu naozaj odpudzoval tak, ako to robí tento.

Nezabudnite, na Elnino.sk nájdete široký výber riaseniek, podkladov pod očné tiene i riasenky, očných liniek a mnoho iných produktov pre krásu Vašich očí.

Máte nejaké želanie, o čom by mohol byť ďalší článok? Neváhajte a prispejte do diskusie. Páči sa Vám tento článok a chcete poradiť aj iným dámam? Potom ho nezabudnite zdieľať.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This