Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 13.11.2014 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Pohľad šelmy (tipy na líčenie)

Pohľad šelmy (tipy na líčenie)

Už tu bolo kadejaké líčenie, ale trend tzv. „mačacích očí“ má zrejme viac ako 7 životov. Asi ťažko sa niekto bude pýtať, že prečo je to tak. Vidíme, že tento štýl má iskru a mačacie oči sú neskutočne príťažlivé. Toto líčenie navyše pomáha korigovať nedostatky krásy. Takže ak ste ho doteraz neskúšali, je čas to napraviť. Tu je pre Vás malý manuál.

1. Vyberte si vhodné náradie na líčenie

Z polovice vyschnutá linka alebo 20 rokov stará a načisto stuhnutá ceruzka, to asi nebude tak úplne ono. Ak chcete docieliť mačací pohľad, nástroj musí po povrchu viečka hladko kĺzať. Aj preto sa na toto líčenie používa prevažne tekutá linka alebo fixka. Ibaže takáto očná linka nemusí vyhovieť každému, hlavne nie dáme, ktorá sa takto pokúša líčiť prvý krát. Potrebujete veľa koncentrácie a pevnú ruku. V prípade, že to nemáte natrénované, lepšia alternatíva bude očná linka v ceruzkovej forme, čiže kajalová ceruzka.

Kozmetická značka Dermacol ponúka niekoľko možností, z ktorých si vyberie každá dáma. V ponuke máme tekuté očné linky, fixky i ceruzky.

Ešte viac očných liniek od tejto značky nájdete v e-shope Elnino.sk

2. Zvoľte si, aký tvar bude mať Vaša očná linka

Pozrite sa na seba veľmi pozorne. Páči sa Vám tvár vašich očí? Je línia viečka pekná? Pokiaľ s nimi nie je žiadny problém, môžete rovno začať kresliť a orámovať oko, no pokiaľ Vám očné viečko prevísa, bude lepšie trošku obalamutiť prírodu a vykresliť linku inak. Očnú linku skôr začnete dvíhať dohora a nevykreslite ju až do samého konca. To tento drobný nedostatok zakryje.

3. Začnite kresliť linku

Spôsobov, ako sa kreslí očná linka v tomto štýle, je viac. Každá dáma má na to iný postup, no vo finále by Vaše večerné líčenie mohlo vyzerať zhruba takto.

výrazné linky; Foto: Ashley Harrigan (Cat Eyes); Zdroj: http://bit.ly/1xQnjMb

výrazné linky; Foto: Ashley Harrigan (Cat Eyes); Zdroj: http://bit.ly/1xQnjMb

Prvý je nakreslenie linky od vnútorného kútika smerom von, pričom linka sa stále rozširuje a dvíha nahor. Linka by sa mala začať dvíhať zhruba v bode, kde sa obočie začína zvažovať smerom nadol, prípadne pár milimetrov od tohto bodu a určite má presahovať viečko. Veďte ju z vnútorného kútika a opierajte štetec / hrot linky jemne až o líniu, z ktorej vychádzajú riasy, aby sa ku korienkom rias dostala farba a nezostal prázdny priestor. Vo vonkajšom kútiku urobte chvostík smerom dohora a priestor medzi koncom chvostíka a viečkom vyplňte farbou, aby vznikol akýsi trojuholník.

V druhom spôsobe môžete začať s chvostíkom. Takže nakreslíte chvostík, skončíte niekde v strede očného viečka a potom pôjdete na to z opačného konca. Začnete vo vnútornom kútiku a necháte obe linky splynúť do jednej. Týmto druhým spôsobom sa Vám skôr podarí urobiť rovnakú očnú linku na oboch očiach.

Kto má veľké oči, môže oko orámovať aj odspodu. Ostatné dámy si vystačia s vnútornou linkou tmavšej farby, alebo úplne tenučkou a jemnou linkou, ktorú vyčaruje očný tieň. Samozrejme nezabúdame na riasy. Riasenka je absolútna nutnosť.

4. Dolaďte detaily a vygumujte chyby

Aj majster tesár niekedy zatne vedľa. Ak sa Vám podarilo urobiť čiaročku o pár milimetrov širšiu, alebo s hrotom trošku vybehnúť pomimo oka, ešte skôr, než očná linka zaschne, chybu napravte vatovou tyčinkou. Pri väčšine očných liniek je to možné.

5. Očná linka nech ostane v centre pozornosti

Svoj mejkap rozhodne prispôsobte tomu, ako ste sa nalíčili. Nedávajte zbytočne kontrastné očné tiene. Keď nejaké tiene, tak buď béžové, alebo sa nechajte nahovoriť na dymové líčenie. A určite dbajte o jednotný tón pleti. Linka priťahuje pohľady a Vy istotne nechcete, aby skúmavé oko iného človeka objavilo vyrážky ani fľaky.

Na večer môžete pokojne použiť aj výraznejší rúž, na denné líčenie však zvoľte radšej niečo jemnejšie. Linka nakreslená očným tieňom a výsledný efekt s rúžom v telovej farbe je taktiež veľmi pekný.

jemnejšia verzia liniek; Foto: Maria Paz Zañartu Rivera (cat eyes); Zdroj: http://bit.ly/1zlNWcT

jemnejšia verzia liniek; Foto: Maria Paz Zañartu Rivera (cat eyes); Zdroj: http://bit.ly/1zlNWcT

Tak čo? Ako sa Vám toto líčenie páči? Pevne verím, že ho už pri najbližšej príležitosti vyskúšate.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This