Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 7.9.2016 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Ponuka noviniek vo farbách nežnej ružovej

Ponuka noviniek vo farbách nežnej ružovej

Pomoc, asi sa mi kazí zrak, lebo ponuka noviniek vo svete dámskych parfumov náhle celá zružovela. Čo novinka, to ružová. Nie všetky dámy majú ružovú rady, no vďaka týmto kráskam možno zmenia názor.

Ponuka noviniek vymaľovaná naružovo

Ružová farba je v kurze. Bolo to tak už vlani a tento rok trend ružovo sfarbených flakónikov pokračuje. Niet divu, že celá ponuka noviniek parfumérie Elnino.sk už celé mesiace pripomína svet hračiek. Len tak mimochodom, práve pozerám na najnovšie prírastky vo svojej zbierke a sama v nej mám až 5 ružových flakónikov. Neviem, aká mimozemská civilizácia ovládla tento svet, ale už aj mňa dostali (smiech). Na ktoré ďalšie vône si už teraz robím zálusk? Boli by to tieto krásky od značky Marc Jacobs, Yves Saint Laurent, Kenzo, Gucci, Givenchy a Hugo Boss.

Marc Jacobs Daisy Blush EdT

Toaletná voda Marc Jacobs Daisy Blush v roztomilom flakóniku s ružovými kvetinkami je inšpirovaná vôňou čerstvo natrhanej kytice v skorom ešte chladnom jarnom ráne. Aká je táto kvetinová novinka?

Ponuka noviniek ponúka osvieženie v podobe Marc Jacobs Daisy Blush

Ponuka noviniek ponúka osvieženie v podobe Marc Jacobs Daisy Blush

Rovnako ako Daisy Dream je aj Daisy Blush z limitovanej edície Blush veľmi jemnou dievčenskou vôňou. Ponuka noviniek vďaka flakónu až tak ožila. Po privoňaní sa cítim okamžite optimisticky naladená a jej mrazivá sviežosť mi vyvoláva zimomriavky. Otvára sa ovocným tónom mrazených hrušiek s jemným náznakom zemolezu, lekna a bergamotu. Krémovú mimózu dokonale dopĺňa drobná konvalinka, ktorá má hlavné slovo. Kvety ucítite až po chvíľke, no až nastúpia v plnej sile, príjemne utlmia ovocný aspekt. S pôvodnou, teplejšou a viac pižmovou Daisy sa novinka porovnávať nedá. Daisy Blush je viac akvatická, menej trvácna a pripomína rýchle osvieženie pri jazere, zatiaľ čo Daisy evokuje leto a piknik na lúke. Ak si však želáte jednoduchú, decentnú a nekonfliktnú vôňu, Daisy Blush bude presne pre Vás.

Yves Saint Laurent Paris Premiéres Roses 2015

Ruže majú každý rok svoju premiéru v módnom dome Yves Saint Laurent. Mňa osobne najviac nadchla tá z roku 2013. Myslela som, že jej jemné nôty šípovej ruže a poľného zvončeka upokojujúce zmysly neprekoná nič, ale opäť bola na mňa nasadená zbraň ťažkého kalibru. Zaujímavý dizajn v štýle street-artu a vskutku dobré zloženie má Yves Saint Laurent Paris Premiéres Roses 2015 – kvetinová drevitá a pižmová vôňa.

Toaletná voda Yves Saint Laurent Paris Premiéres Roses 2015

Toaletná voda Yves Saint Laurent Paris Premiéres Roses 2015

V zložení je cítiť príjemne ozónický list fialky, pivonku a konvalinku, ktorým ja nikdy neodolám. Dopĺňa ich mužsko – ženský prvok neroli. Mali vraj trošku „zradikalizovať“ ružu, aby nebola romantická ani elegantná. Nemá pripomínať šľachtenú ružu zo záhradky ani raj, ale ultra-modernú ružu, ktorá rastie niekde mimo, obopína ploty, domy a vyžaduje minimálnu starostlivosť. Presne to, čo chceme. Vôňu, ktorú nastriekate a viac neriešite. Iba ak pri komplimentoch, keď sa Vás budú vypytovať, kde ste tak realistickú vôňu ruže kúpili. A Vy im poviete, že na Elnino.sk je taká ponuka noviniek a v nej táto nová vôňa… 😉 Chýba mi už len kvet ruže šípovej, no ten bude údajne vo verzii 2016. Pridávam ju do svojho zoznamu želaní a už sa neviem dočkať.

Kenzo Amour Make Me Fly

Ak ma ponuka noviniek Kenzo nenechá chladnou, čo asi nenechá, už asi poletím. Ja aj môj (ďalší) nový parfum Kenzo Amour Make Me Fly. Nie z bytu, však kto by ma vyhadzoval, ale do peklíčka. Mne sa totiž vône z edície Amour odjakživa veľmi páčili a hoci svieže parfumy nie sú nič pre mňa, pri parfumoch Kenzo vždy robím výnimku. Aj keď sa niektoré dosť podobajú svojim základom či skladbou.

Toaletná voda Kenzo Amour Make Me Fly

Toaletná voda Kenzo Amour Make Me Fly

Kenzo Amour Make Me Fly mi dosť pripomína Kenzo Jeu d’Amour EdT,  ktorú som si kúpila na jar. Majú rovnaký pižmovodrevitý základ a dominantnú vôňu bielych kvetín. Pri novinke je to jazmín a magnólia, pri Jeu d’Amour to bola frézia a tuberóza. Aj výdrž by mali podobnú – je to priemer. Budete sa musieť častejšie prestriekať. V čom sa líšia najpodstatnejšie, je ovocný nádych. Slivka mirabelka spolu s kvetom čerešne priklonilo kvetinovo – ovocný parfum na ovocnú stranu a pre niekoho môže byť spojenie ovocia s pižmom aj priťažké na nosenie v lete. Môj jarný prírastok so zeleným čajom sa dal nosiť stále (špeciálne na jar), novinku vynosíte i na jeseň.

Gucci Flora by Gucci Anniversary Edition

To najkrajšie, čo ponuka noviniek zahŕňa, je jednoznačne limitovaná edícia vône Gucci Flora by Gucci Anniversary Edition. Novinka je oslavou významného jubilea. Ubehlo presne 50 rokov, čo módny dom Gucci navštívila princezná Grace Kelly spolu s manželom. Na pamiatku dostala ikonickú šatku s kvetinovou potlačou. Práve týmto nádherným vzorom bolo inšpirovaných niekoľko kolekcií oblečenia i kolekcia parfumov Flora by Gucci. Škatuľka novinky Gucci Flora by Gucci Anniversary Edition bola potlačená motívom v samotnom strede celej šatky.

Toaletná voda Gucci Flora by Gucci Anniversary Edition

Toaletná voda Gucci Flora by Gucci Anniversary Edition

Pýtate sa, čím ma vôňa oslnila a prečo by ste mali pozerať na kus papiera? Pozrite sa na flakónik z iného uhla a uvidíte, čím je taký krásny.

Gucci Flora by Gucci Anniversary Edition - spodok flakónika, zdroj: http://goo.gl/wrO0Es

Ponuka noviniek a to najkrajšie – flakónik Gucci Flora by Gucci Anniversary Edition, zdroj: http://goo.gl/wrO0Es

Vôňa z  limitovanej edície Gucci Flora by Gucci Anniversary sa odvíja od srdca pôvodnej Flora by Gucci. Vzdáva hold kvetinám, ktoré ju tvorili, čiže ruži a marhuľkovo – krémového osmantusu (osmanthus), ktoré sa prepojili s pivonkou, citrusmi a ešte viac vyzdvihujú kvetinový charakter vône. Táto známa esencia má však iný základ a zmenenú textúru, vďaka ktorej kvetiny ešte viac vyniknú. Kontrast s jemnými tónmi kože a čiernym korením nám ale vôňu nespravil temnou. Presne naopak. Mierne potlačil osmantus a vôňu viac vyzdvihol do výšin. Žiari ako úsmev na tvári Grace Kelly.

Givenchy Very Irresistible Mes Envies

Keď sme už pri doplnkoch s motívmi kvetín, rovno pri nich ostaneme. Na Slovensko sa konečne dostala novinka Givenchy previazaná kvetinovou mašľou Givenchy Very Irresistible Mes Envies. Môj vzťah k edícii Very Irressistible by sa dal prirovnať k vzťahu, ktorý prechovávam k Amour. Aj ponuka noviniek Givenchy sa stále rozrastá. Každý rok aspoň jedna nová vôňa.

Toaletná voda Givenchy Very Irresistible Mes Envies

Toaletná voda Givenchy Very Irresistible Mes Envies

Zasa vidím povedomý štíhly flakónik, slovo „Irressistible“ a už sa mi trasú kolená. Tieto vône sú všetky tak sexy… Už pri Live Irressistible som spomínala, že jednotlivé kúsky majú v sebe vždy nejakú neodolateľnú zložku, ktorá sa s istotou trafí do vkusu i povahy dámy (viď článok). Ja by som povedala, že i kvetinová novinka Very Irressistible Mes Envies si získa ľudí s raketovou rýchlosťou. Jej nekomplikovaná kompozícia z ruže a pivonky Vás možno odradí od vyskúšania. Poviete si, že je až moc jednoduchá. No ja nesúhlasím. Pre hviezdičku badiánu, chvíľami pripomína vetrový cukrík a nemá dvojníčku. S prižmúrenými oboma očami sa dá prirovnať k Nina Ricci Love in Paris, ale ozaj by ste museli zavrieť obe oči. Love In Paris má rovnaké dominantné zložky, no príde mi aj neporovnateľne sladšia a veľmi ovocná. Ak by som ich mala odlíšiť, tak poviem, že Love in Paris je gurmánsky Paríž a láska kráčajúca cez žalúdok, zatiaľ čo Givenchy Very Irressistible Mes Envies znázorňuje romantické a sofistikované zvádzanie. Lásku na prvý pohľad i ovoňanie.

Hugo Boss Hugo Woman Extreme

Výber končím horúcou novinkou značky Hugo Boss. Ponuka noviniek by bez vône Hugo Boss Hugo Woman Extreme, ktorú už teraz považujem za ďalší bestseller, nebola kompletná. Nový parfum mizne z ponúk parfumérií ako teplé rožky.

Parfumovaná voda Hugo Boss Hugo Woman Extreme

Parfumovaná voda Hugo Boss Hugo Woman Extreme

Kvetinovo – ovocná a intenzívna vôňa Hugo Boss Hugo Woman Extreme Vás pošle na výlet za dobrodružstvom. Prinesie Vám ovocný pôžitok, osvieženie a intenzívnu zeleň. Viac o tejto novinke si prečítate v článku Novinka Hugo Boss či známa športovkyňa Burberry?, ktorý jej bol venovaný. Odporúčam, perfektná.

Než som vlastne stihla dokončiť tento článok, ponuka noviniek sa rozrástla aj o ďalšie ružové  vône. Na čo sa môžete tešiť nabudúce? Čaká Vás napríklad predstavenie novinky Calvin Klein Deep Euphoria i novej toaletnej vody Chloé Love Story. Nezabudnite ma sledovať, alebo si nektorú novinku objednajte už teraz a môžete sa v diskusii podeliť o svoje dojmy.

Celá ponuka noviniek pre dámy i pánov

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This