Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 13.7.2014 v Poradňa, Starostlivosť, telo | Bez komentárov

Pot – nepriateľ náš každodenný

Pot – nepriateľ náš každodenný

Pot a jeho zápach okamžite zlikviduje deosprej Inspire od značky Christina Aguilera, ktorý nájdete v e-shope Elnino.sk

Dámsky deosprej Christina Aguilera Inspire

Ľudský pot je telu vlastná a úplne prirodzená vec. Neobsahuje žiadne baktérie, pre ktoré by sme ho mali považovať za niečo nečisté, alebo dokonca škodlivé. Potné žľazy ho vylučujú spoločne so soľou, aby čo najrýchlejšie ochladil telo a zabránil tak jeho prehriatiu. My len musíme zariadiť, aby nebol vidieť a cítiť.

Keď športujeme, tak nejako rátame s tým, že sa zapotíme. Nikto sa nebude pozastavovať nad tým, že nás vidí spotených, keď sme aktívni. Ani doma nás nejaké kropaje nezaskočia. Prezlečieme sa, umyjeme a problém je vyriešený. Ale čo robiť, keď sa začneme potiť a nemáme možnosť sa umyť a ani prezliecť? Ten pot musí ísť z tela preč. Skôr, než kruhy pod pazuchami začne sprevádzať aj zápach. Zápach spôsobujú baktérie, ktoré sa nachádzajú na koži a pot sa ich pôsobením začne rozkladať. Jeho intenzitu určuje viacero faktorov. Všetko sa odráža od spôsobu nášho života. Akú stravu prijímame, čo pijeme, do čoho sa obliekame, aký je náš zdravotný stav a v podstate i typ pokožky. A to je ten pravý dôvod, prečo niekto páchne menej, niekto viac a niekto takmer vôbec.

Pot a boj s jeho zápachom

Prvou pomocou proti telesnému zápachu a kruhom je dezodorant, ktorý bráni, aby na náš pot začali pôsobiť baktérie. Dezodorant pôsobí dezinfekčne. Likviduje mikróby, ktorých činnosťou sa pot rozkladá, čiže ničí presne to, čo bežne spôsobuje zápach.

Kolujú o nich chýry, že sú slabé, vôbec nepomáhajú udržiavať telo v suchu a namiesto nich by mal človek používať radšej antiperspiranty. Čo je na tom pravdy?

Časť tohto tvrdenia je pravdivá. Niekomu dezodorant takmer vôbec nepomôže. Napriek tomu je veľa ľudí, ktorým dezodoranty úplne postačujú. Už dávno totiž neplatí, že dezodorant pomôže človeku pekne voňať, ale problém s vlhkými fľakmi pod pazuchami neodstráni. To je mýtus. Veľa dezodorantov okrem dezinfekčných látok obsahuje taktiež absorbčné látky, ktoré pohltia vlhkosť a to dokonca tak účinne, že sú schopné na seba naviazať aj 2 a viackrát toľko vody, než je ich hmotnosť. Tajomstvo úspechu dezodorantu spočíva v tom, či si vyberiete správne, čiže podľa toho, ako intenzívne sa potíte a podľa svojho životného štýlu. Športovec bude potrebovať iný dezodorant než žena, ktorá nakupuje. Náš obchod má široký výber dezodorantov. Niektoré sú tuhé, iné s guličkou a potom máme taktiež veľa osviežujúcich dezodorantov s rozprašovačom. Nájdu sa i krémy.

Pot a boj s jeho nadmernou tvorbou

Pot a jeho tvorbu potlačí pánsky antiperspirant Biotherm Day Control Deodorant Stick z obchodu Elnino.sk

Biotherm Day Control Deodorant Stick Antiperspirant – pánsky

Kto sa potí nadmerne, ten potrebuje antiperspirant, ktorý nielen chráni telo pred rozkladom potu a absorbuje jeho nadbytok, ale tiež pôsobí na mazové žľazy, aby vylučovali menej potu. Takýto účinok Vám príde vhod hlavne vtedy, keď Vás čaká dôležitá životná udalosť. Vtedy býva človek nezriedka nervózny, čím dáva telu nepriamo pokyn, aby začalo produkovať tú život komplikujúcu tekutinu. Však to posledné, čo potrebujete, napríklad na takom pracovnom pohovore, sú prúdy potu po tele. Nič nie je horšie, ako keď prídete s prepotenou košeľou. Na takéto príležitosti preto majte doma naporúdzi dobrý antiperspirant.

V našom sortimente nájdete mnoho antiperspirantov pre ženy i pre mužov. Opäť sa môžete tešiť, pretože aj formy a vône antiperspirantov sú rozmanité.

Než však siahnete po antiperspirante ako po rýchlom a každodennom riešení, odporúčame zamyslenie. Ak sa Vám pot valí po chrbte deň čo deň, za každých tepelných podmienok, v každom oblečení a rok dozadu ste taký problém nepoznali, to nie je len tak. Človek, ktorý sa nadmerne potí, môže mať zdravotný problém súvisiaci s nejakým infekčným ochorením alebo hormonálnou poruchou a telo mu to takto dáva najavo. Preto by bolo rozumné vždy na prvom mieste vylúčiť vážnejšie príčiny a až potom kupovať antiperspirant.

Naša rada: Nájdite si pre seba tie správne produkty a používajte ich podľa potreby. Dezodoranty na každodenné nosenie a antiperspiranty na príležitosti, kedy sa obávate nadmernej tvorby potu, ktorý by Vám napríklad zošpatil krásne nové oblečenie, pokazil schôdzku a podobne. Určite neurobíte chybu, ak budete mať vo svojej kozmetickej výbave oboje, dezodorant aj antiperspirant.

Naše deo prípravky v obchode Elnino.sk

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This