Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 29.10.2015 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Premena na krvilačného upíra ľahko a rýchlo

Premena na krvilačného upíra ľahko a rýchlo

Tento víkend sa uskutoční dramatická premena. Z krásnej dámy sa stane krvilačná upírka. Ako? Jednoducho. Prečítajte si tento článok, pozrite video a upírske líčenie zvládnete aj Vy ľavou zadnou.

Blesková premena

Uznávam, nie každý človek na Slovensku uznáva Halloween. Vlastne je to tradícia anglicky hovoriacich krajín, ktorá má však k nášmu sviatku veľmi blízko. Halloween oslavuje sviatok Všetkých svätých, na ktorý nadväzujú naše Dušičky ako spomienka na zosnulých. Nemusíme preberať zo zahraničia úplne všetko, no stráviť predvečer jedného z najväčších sviatkov s priateľmi je príjemné. Môžete s láskou a úsmevom spomínať na tých, čo už nie sú medzi nami a máte príležitosť popustiť uzdu svojej fantázii a byť čím chcete.

Stať sa upírkou nie je ľahké, ale ani príliš zložité. Základom je zvoliť správne maskovanie a zohnať zuby. Upírske tesáky dostanete v každom obchode s papierenskými potrebami či hračkami, so zvyškom zaexperimentujte. Buď bude Vaša premena historická a budete k nej potrebovať kabát s vysokým golierom a la Dracula, alebo budete novodobým moderným upírom. Moderná premena na Elenu zo seriálu Upírske denníky či Bellu z Twilight ságy si žiada maximálne niečo čierne, nech je dramatický efekt zaručený, ale inak sa môžete oblečením podobať na ktoréhokoľvek smrteľníka. To bude akože maskovací manéver (smiech). No a zvyšok kostýmu dotvorí dekoratívna kozmetika.

Premena na upíra a použitá dekoratívna kozmetika

Premena na upíra a použitá dekoratívna kozmetika

Vaša premena nemusí byť drahá, ak použijete napríklad tieto produkty:

Poďme teraz krok za krokom popísať, čo treba urobiť, aby bola premena dokonalá.

Premena a krok č. 1

Premena a krok č. 1

Orámujte svoje oči čiernou ceruzkou a obtiahnite dolné i horné viečko. Linka by sa mala zvažovať vo vnútornom kútiku nadol a jej koniec by mal byť ostrý. Pre ešte dramatickejšie líčenie namaľujte vrchnú linku hrubšiu a rozotrite ju smerom nahor, ako keď robíte dymové líčenie očí. Aby dostali oči výraz, tesne okolo rias môžete viesť linku tekutú. Riasy sa opticky zahustia.

Krok č. 2

Krok č. 2

Teraz namaľujte vnútornú spodnú linku. Celé viečko obtiahnite bielou ceruzkou a pretiahnite linku až k línii oboch čiernych liniek.

Krok č. 3

Krok č. 3

Vezmite štetec alebo penový aplikátor očných tieňov a tmavou farbou z paletky doslova zahaľte svoje oči dymovou clonou. Smerom k obočiu tieň rozotrite dostratena. Tieňom prebehnite aj spodnú linku.

Krok č. 4

Krok č. 4

Nezabudnite na dramatické čierne obočie. Ak si na také netrúfate, zvýraznite ho hnedou ceruzkou vo farbe Vašich vlasov. Aj to bude celkom určite pekné líčenie, no rozhodne by nemalo ostať obočie svetlé.

Krok č. 5

Krok č. 5

Kde skončila hranica tmavého očného tieňa, tam teraz príde svetlý očný tieň. Buď použite najsvetlejšiu farbu z paletky, alebo si pomôžte bielou -ceruzkou a tú len dôkladne rozotriete. Pre vzniknutý kontrast budú Vaše oči po tomto počine veľmi výrazné. Už len stačí riasy namaľovať riasenkou.

Krok č. 6

Krok č. 6

Teraz sa budeme venovať perám. Obtiahnite kontúry čiernou ceruzkou. Nebojte sa tej tvrdej línie. Keď budú pery nahrubo orámované, rozotrite farbičku smerom dovnútra, aby ostali pery stále zvýraznené, no aby sa vytvoril akýsi farebný prechod (gradient).

Krok č. 7

Krok č. 7

Vnútro pier teraz vyplňte červeným rúžom. Ak ho zladíte s farbou svojho laku na nechty, bude to cool. Farba samozrejme nemusí byť len krvavo červená. Môže byť aj vínová, však krv nebýva len svetlá. Rozhodne sa snažte rešpektovať podtón svojej pleti. Premena – nepremena, však aj ako upírka chcete byť krásna, nie?

Krok č. 8

Krok č. 8

Upíri majú chladnú a svetlú pleť, pretože im nebije srdce a v tele neprúdi krv. Upírska premena by nebola vierohodná, keby Vám na líčkach hrala veselá červeň. Vezmite ten najsvetlejší mejkap, aký doma máte, alebo svetlý korektor, ktorý ten rumenec zakryje. Najviac ho dajte hlavne pod oči a na líca.

Krok č. 9

Krok č. 9

Teraz celú tvár prepúdrujte svetlým púdrom. Najhrubšia vrstva bude opäť pod očami, pretože tejto partii ideme venovať ďalšiu pozornosť.

Krok č. 10

Krok č. 10

Teraz vezmeme opäť čiernu ceruzku. Pod obe oči nakreslíme jemné linky v nepravidelných tvaroch. Dajte pozor, aby boli čiarky jemné a nie tvrdé. Musia vyzerať, ako keby spod kože presvitali žily. K tomu dopomôže práve tá hrubá vrstva púdru, ktorú ste dali v predošlom kroku.

Posledný krok č. 11

Posledný krok č. 11

Trošku krvi ešte žiadneho upíra nezabilo. Ak nechcete cestou na žúr naozaj niekoho zahryznúť, potom si tú krv namaľujte radšej leskom na pery alebo rúžom. Vyberte si jeden z kútikov úst a veďte odtiaľ červenou farbou a štetcom úzke pramienky alebo namaľujte krvavý fľak. Lepšie však vyzerá pramienok. S fľakom by ste podľa mňa pôsobili ako dosť nešikovný upír. Fľak sa bude lepšie vynímať v dekolte.

Ak by ste si predsa len neboli istá týmto návodom, celé  líčenie a jeho postup si môžete pozrieť i v našom videu.

Rada na koniec?

Toto líčenie už asi nebude treba nijako vylepšovať nejakým špeciálnym účesom. Stačí, keď sa k nemu budete adekvátne správať a každý uverí, že tá premena bola reálna. Vyhýbajte sa ľuďom, ktorí konzumovali cesnak, ľuďom so striebornými alebo drevenými kolíkmi a cestou na žúr sa pre istotu vyhnite slnečnému svetlu. Ste predsa upír a také čosi by Vás zničilo.

Prajem príjemnú zábavu.

[Total: 1    Average: 2/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This