Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 28.7.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Pretty Face Mademoiselle Ricci L’Eau

Pretty Face Mademoiselle Ricci L’Eau

Pred sebou máme zaujímavý duel voňavých krások Pretty Face a Mademoiselle Ricci L’Eau a spojením ich mien nám vznikol ešte zaujímavejší titul pre článok. Tieto dve vône si okamžite získajú Vaše srdce.

Viac ako Pretty Face

Dnešný duel nám odštartovala dvojica skvelých vôní na jar a leto. Ide o svieže kvetinovo-ovocné vône, z ktorých prvá vôňa od značky Lanvin bola navrhnutá podľa svetoznámej vône Lanvin Eclat D´Arpege a tú druhú prináša taktiež veľmi známa značka Nina Ricci. Názvy som spojila zámerne. Keby sme si chceli preložiť nadpis, znel by ako „Krásna tvár slečny Ricci L’Eau.“. Samostatne i spoločne tieto názvy dávajú veľký zmysel a ten sa dozviete v tomto článku. Venovala som ho mladosti, bezstarostnej hravosti a šibalstvu pri vode, kam sa v lete často vyberáme.

Lanvin Eclat D´Arpege Pretty Face

Pár skíc Albera Elbaza, riaditeľa kreatívneho oddelenia značky Lanvin, na pozadí klasický zaoblený flakónik a pred sebou máme Pretty Face – peknú tváričku, ktorá na nás šibalsky pozerá zboku. Nemá vzhľad ustarostenej dámy a ani omračujúco uhrančivý pohľad. Táto tvár vyzerá, že by chcela na nás žmurkať, alebo sa na nás pozrieť placho na pár sekúnd a okamžite sa odvrátiť. Ide z nej mladosť, šibalstvo a zmysel pre štýl. Presne to, čo mužov na mladistvo vyzerajúcich ženách tak priťahuje. Ak chcete vyskúšať túto vôňu, nasaďte k nej šibalský úsmev, plachý pohľad a úspech máte zaručený.

Lanvin Eclat D´Arpege Pretty Face od parfumérie Elnino.sk

Lanvin Eclat D´Arpege Pretty Face

Limitovaná edícia Lanvin Eclat D´Arpege Prety Face, konkrétne jej flakón sa pýši doširoka roztvorenými očkami a výrazne nalíčenými riasami. Očné viečka zdobí svetlofialový očný tieň, ktorý presne ladí so stuhou ovinutou okolo hrdla flakónu. Na červeno namaľované pery v tvare srdca zasa ladia s rubínovo červeným kamienkom na vŕšku krytu rozprašovača. Mladé devy si predsa potrpia na ladenie tón v tóne rovnako ako návrhári v dielni Lanvin, ktorí vôňu Pretty Face privítali v rámci svojej novej módnej kolekcie, ktorou prispeli k téme Cartoon Art meets Fashion (v preklade „Kreslené umenie v styku s módou“). Bol to veľmi zaujímavý módny štýl. Všetky odevy od návrhárov svetového mena vyzerali ako z kolekcie Disneyho. A keby len to. Ešte i doplnky ako napríklad kabelky, náhrdelníky vyzerali ako nejaké hračky či známe rozprávkové postavičky. Presne do tohto štýlu zapadla aj ilustrácia na flakóne vône Pretty Face z edície Eclat d´Arpege.

Eclat d’Arpege Pretty Face je mladistvá a osviežujúca kvetinovo-ovocná vôňa s príjemnými tónmi dreva. Trošku sa mi podobá na vôňu Dolce & Gabbana Light Blue alebo Moschino Cheap & Chic I Love Love (viď článok Letná láska alebo 3 triky…). Z vône Moschino nemá akurát korenistú a sladkú stránku a oproti Light Blue je menej ostrá po citrusoch a možno aj kvetinovejšia. Inak sú oba porovnávané parfumy také svieže, citrusovo-čajové, ako je i Pretty Face. Namiesto ruže v srdci však k čajovému nádychu a zeleni Pretty Face prispeli tóny pivonky, ktorá sa spojila s ľahkými tónmi skutočného čaju a hyacintu z úvodu vône. Základ – cédrové drevo a pižmo – i úvodný citrónový tón, to majú všetky tri vône spoločné. Zrejme kvôli tomu tá podobnosť. Sladkosti sa však báť nemusíte. Parfumovaná voda Eclat d’Arpege Pretty Face má dokonalo vyvážené ovocné i kvetinové zložky. Žiadna z nich nie je vo vyslovenej prevahe. Výsledok preto pôsobí čisto, optimisticky, potešujúco, milo, ľahko, prirodzene až upokojujúco, ako keby vôňa našla inšpiráciu v prírode.  Presne ako jej staršia sestra Eclat d’Arpege.

Lanvin Eclat D´Arpege Pretty Face EdP zakúpite na Elnino.sk za 18,86 €*

Ak by som mala určiť, či je parfumovaná voda Lanvin Eclat D´Arpege Pretty Face pre matku alebo dcéru, poviem, že pre obidve. Týmto sviežim parfumom naozaj nie je čo pokaziť. Určite by to bol tiež pekný darček pre niekoho blízkeho.

Nina Ricci Mademoiselle Ricci L’Eau

Parfumérom značky Nina Ricci sa zachcelo trošku romantiky a tak v zmysle romantickej lásky vytvorili romantickú symfóniu v záplave ružových tónov. Aby to nebolo málo, dizajnéri sa pohrali s obalom a zahalili ho do a ružových odtieňov. Zoznámte sa, toto je vôňa Nina Ricci Mademoiselle Ricci L’Eau.

Nina Ricci Mademoiselle Ricci L'Eau od obchodu Elnino.sk

Nina Ricci Mademoiselle Ricci L’Eau

Éterická a žiarivá mladistvá krása, presne to symbolizuje slečnu Ricci L’Eau, ktorá okolo seba šíri nežnú a sviežu auru. Je ako čerstvo rozvitý púčik. Bez problémov rozohrá svoju elegantnú zvodnú hru, prerazí si cestu k srdcu muža a ukradne ho. Pretty Face šla na mužov nepriamo. Pokukovala po nich a hrala sa na plachú. Táto ide na nich rafinovanejšie a vyslovene si žiada objatie ako krehká bytosť, ktorú treba chrániť. Asi tak to bolo myslené a preto bolo vôni dané práve takéto meno. Skrátka „slečna Nežná“.

Aj toaletná voda Mademoiselle Ricci L’Eau patrí do rodinky kvetinovo-ovocných vôní. Úvod i srdce vytvárajú ju hneď tri tóny, ktoré pripomínajú nežnú ružičku – je to samozrejme ruža ako kráľovná kvetov, ďalej pivonka a šťavnaté liči. Ak sa nadýchnete tejto vône, ucítite v tejto kombinácii pravú a nefalšovanú ružu, ktorú ste si odtrhli pri rannej prechádzke v záhrade, keď ružový kríček postriebrili kvapky rosy a zahriali prvé lúče ranného slnka. Tomu svedčí i drevito-pižmový základ vône – drevo jablone, céder a pižmo. Aj táto vôňa vytvára voňavý obláčik a ťahá ju to do vzduchu. Nina Ricci Mademoiselle Ricci L’Eau nie je však vyslovene studená, iba svieža. Ešte osviežujúcejšia a romantickejšia než Eclat d’Arpege Pretty Face. Ako stvorená na jar, leto a jeseň, kde sa žiada niečo jemné, delikátne.

Podobnej povahy je i flakón. Zo skla mrazeného vzhľadu a stuhou uviazanou na mašličku. Ako sladký bozk z čistej lásky. Ak ňou chcete niekoho potešiť, netreba žiadne extra balenie. No veď už fľaštička  a škatuľka samotná vyzerá ako darček.

Nina Ricci Mademoiselle Ricci L’Eau  EdT je k zakúpeniu na Elnino.sk už od 21,08 €*

*Ceny oboch vôní sú platné k 28.7.2015

S týmito voňavými kráskami privoláte na pláži pozornosť opačného pohlavia raz dva. Neváhajte a šírte okolo seba voňavé obláčiky. Prajem Vám príjemné letné dni

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This