Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 12.5.2016 v Dámske vône, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Prísľub leta a muži i ženy vo voňavom opare

Prísľub leta a muži i ženy vo voňavom opare

Teploty stúpajú a my už teraz dostávame jasný prísľub leta plného dobrodružstva. Najvyšší čas zadovážiť si letnú vôňu. Než by ste skúšali jeden tester za druhým, zúžila som výber na tie najkrajšie.

Jemný opar, žiadna spara

Zmena ročného obdobia je pre každého nákupného maniaka i maniačku tou najlepšou zámienkou, prečo je treba utrácať za nové oblečenie, topánky i parfumy. No v prípade parfumov to nie je len také klišé a minimálne jednu letnú vôňu by mal mať každý. Toaletná i parfumovaná voda musí naozaj dávať prísľub leta a sviežosti, nie dávať okoliu voňavé facky. K letu preto patria vzdušné, ľahké a dýchateľné letné vône. Mám pre Vás užitočné tipy a predstavím parfumy, ktoré by sa Vám mohli páčiť.

Pánska toaletná voda Guerlain L´Homme Ideal Cologne je jednou z tých vôní, ktoré človeka nikdy nenudia. Nepoviete si: „Zasa citrusy, aká otrava!“, pretože už od úvodu má vetiver s jemne slaným výrazom pomerne dôležitú podpornú úlohu. Ona bude aj trošku sladká, postará sa o to príťažlivý a čistotou skvejúci sa kvet neroli a mandle, no práve vetiver bráni vôni, aby sa zvrhla v niečo marcipánovo sladké a podobné stovkám ďalších vôní. Srdce dominuje, dáva prísľub zábavy, ale nekričí. Táto zaujímavá drevitá aromatická vôňa Guerlain L´Homme Ideal Cologne sa predáva v koncentrácii toaletnej vody, preto nerátajte s celodennou výdržou. Z času na čas sa budete musieť prestriekať. Citrusová sviežosť však trvá dlho a spárovaná s mandľami poskytuje mužom a aj ich dámskym fanklubom žiadané letné rozptýlenie.

Ako vietor od mora a morský príboj, presne taká je vôňa Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme, vôňa slobody, ktorej sladké a slané tóny dokonalo harmonizujú s prírodou. Dovolenka pri vodnej ploche bude tým najlepším miestom, kde sa ona dobre odprezentuje, pretože voda je jej domovinou. Niekomu môže táto aromatická akvatická vôňa pripomínať Davidoff Cool Water, len do nej Alberto Morillas pridal citrusy a o čosi menej dreva, ale ja by som to netvrdila. Acqua di Gio má intenzívny citrusový úvod s búrlivými vlnami mora. Oplatí sa prečkať búrku, lebo odmenou Vám bude väčší rozsah tónov. Nielen bezhlavý skok z útesu do morskej lagúny, ale je tu i prominentný kvetinový opar. Ako keby sa muž rozbehol k moru z verandy jeho dovolenkového domu, kde jeho manželka so záľubou naaranžovala fialky, jazmín a nejaké korenisté bylinky. Všetko krásne vonia a on sa cíti dobre. More s citrusmi mu dáva prísľub leta plného zábavy, adrenalínu a naopak kvetinové srdce prezrádza, že v tom mužnom tele je i miesto pre nehu. Dokonalá rovnováha.

Pánsky parfum Dolce & Gabbana Light Blue Discover Vulcano dostal pomenovanie od starých Rímanov a samozrejme ide o meno spojené so sopečnou činnosťou. Ostrov Vulcano je jedinečným darom prírody, no v minulosti ho Rímania využívali najmä na ťažbu dreva. Ostrá vôňa reziva sa šírila do okolia, miešala sa s vôňou mora a atmosféra na ostrove vždy dávala prísľub nebezpečenstva. Otvárala diskusiu, či náhodou z niektorého z kráterov nepotečie láva. Preto je aj vôňa Light Blue Discover Vulcano prirodzene drevitá a súčasne energická ako tá sopka. Tí s citlivejším nosom možno ucítia aj jej síru a minerály. Zasa to bude mať na svedomí vetiver a gáfor, ktorý je prirodzenou súčasťou levandule. Ak nemáte radi akvatické vône a ani čisté citrusy, pretože sú pre Vás príliš ľahké, no alternatívy s korením a pižmom sa Vám zdajú zasa ťažké, toto je skvelý kompromis. Dominantnými tónmi je zázvor a tón cyprusu ozvláštnený citrónom. Vo flakóne Dolce & Gabbana Light Blue Discover Vulcano však nenájdete žiadny dym, len teplo, ktoré naráža na prúd studeného vzduchu a láka muža na dobrodružné výpravy priamo do kráterov.

Z dámskych vôní na leto mám pre Vás na leto tri tipy:

Prísľub leta, ktorého vôňa nezmizne za pár minút

Pre nezasvätených pripomeniem, že parfumované oleje sa správajú úplne inak než bežné parfumy. Prísľub trvácnosti je uskutočniteľná vec. Oleje udržiavajú pokožku hydratovanú, tá dokáže lepšie uchytiť vôňu a vonné tóny uvoľňuje postupne. Vôňa ostáva živá po dlhé hodiny a ani neviete, že sa pomaličky stráca. Dobrým príkladom ideálnych vôní na leto sú tieto príjemné parfumované oleje s vôňou Stredozemia.

parfumované oleje dávajú prísľub leta a trvácnj vône

parfumované oleje dávajú prísľub krásnej dovolenky a trvácnej vône

Parfumovaný olej Frais Monde Seaspray Lemon And Mimosa Perfumed Oil predstavuje osviežujúci citrónový koktail obohatený o tóny mora a sladkú mimózu. Máte pocit, že stojíte na útese, kde sa stretávajú dva protichodné veterné prúdy. Ten kvetinový z pevniny Vás chce omámiť, ten druhý od mora zasa rozprúdiť krv v žilách. Výsledkom je decentne pikantná vôňa plná optimizmu i pokoja. Mimóza sa navonok javí ako nevinná, no v skutočnosti jej sladký a bohatý medový tón doslova zvádza k tomu, aby dáma flirtovala a búrila v mužoch hormóny. V kombinácii so zeleným citrónom, ktorý ešte mohol chvíľku dozrievať a tónom mora dáva kompozícii žiadanú energiu a tú pomyselnú iskru, ktorá dokáže rozdúchať oheň vášne.

Parfumovaný olej Frais Monde Seaspray, Orange And Berries Perfumed Oil Vás vezme do typickej talianskej záhrady. Pomaranče dozreli, na kríčkoch sú pestré bobule. Ich dužina je sladká a šťavnatá. Len tým trnkám, šípkam a inému drobnému ovociu by sa zišlo ešte počkať a absorbovať viac slnečného svetla. Potrebujú zosladnúť. Keď vietor priveje slanosť mora a dopraje pôde aj pár dažďových kvapiek, ktoré zmáčajú pôdu, záhrada dostáva život. Všetky kontrasty sa spojili v drevitú, zemitú a pritom stále citrusovú a sviežu vôňu s jemne pikantným nádychom. Matka zem (ako ženský princíp) opäť raz zvíťazila nad živlom vody a dáva nositeľke prísľub leta bohatého na stretnutia s novými ľuďmi.

Ste muž a radšej by ste nechali vyhrať mužský princíp? Potom ostaňte na útese, nadýchnite sa a vrhnite sa do azúrovej vody skúmať podmorský život. Alebo zamávajte posádke blížiacej sa lode a naloďte sa v prístave. Oceán a drevo v parfumovanom oleji Frais Monde Ocean Perfumed Oil Vám nespôsobia žiadnu morskú chorobu. Tento oceán je pokojný, necháva veľmi jemne sladký pocit a jeho vlny Vás budú príjemne nadnášať. Ak nie ste pripravený nalodiť sa a radšej ostanete na pevnine, potom vyskúšajte parfumovaný olej Etesian s praktickom roll-on balení, kde mandarínka, pelargónia a tóny levandule vytvárajú nádhernú súhru v spojení s olivovým drevom, vanilkou, pižmom a ambrou. Budete stále pri mori, no nohami pevne na zemi. Obe vône dávajú prísľub dokonalej letnej dovolenky.

Aj keď sa Vás pojem „letné prázdniny“ netýka, možno tak maximálne ako rodičov, ktorí budú musieť riešiť, čo spraviť s deťmi, toto leto si užijete. Letná dovolenka nám stále dáva prísľub leta, ktoré otvára príležitosť pre nové dobrodružstvá i oddych. Každému to, čo má rád. Ak už nič iné a nie letná dovolenka, aspoň tá vôňa by mohla priniesť do Vášho života takéto príjemné asociácie.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This