Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 27.1.2015 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Rady pre dokonalý mejkap

Rady pre dokonalý mejkap

Umenie dokonalého líčenia nemusí spočívať len v dokonalých líčidlách, ale tiež v správnom postupe a v ich správnej kombinácii. Moje rady Vám pomôžu nepanikáriť a zvládnuť všetko krok za krokom.

Hovorí sa, že nie je líčidlo ako líčidlo, čo je z časti pravda. Niektoré sú sypké a pracuje sa nám s nimi zle, iné zasa tekuté alebo veľmi tuhé. Čomu sa vyhnúť, ako ich nanášať a čo spraviť, ak chcete prekryť nedostatky? Dobré rady sú vtedy nad zlato a ja sa Vám ich pokúsim dať všetky v tomto článku.

1. Ochrana pleti

Ak sa chcete vyhnúť neustálym úpravám mejkapu, potom určite nezabudnite na správny podkladový krém. Nechajte mu aspoň 5 minút, aby vsiakol. Krém by mal pleť ochrániť, hydratovať, prípadne aj vyživovať. Tá potom nemá potrebu „konzumovať“ vlhkosť a výživu z Vášho mejkapu, ten neoxiduje, nebledne a ani neopadáva. Na viečka, ktoré majú tendenciu stávať sa mastnými, radšej nepoužívajte krém. Ráno namiesto krému aplikujte nemastný gélový očný krém.

2. Retuš nedokonalostí

dokonalý mejkap podľa Elnino.sk

dokonalý mejkap podľa Elnino.sk

Korektor na nedostatky, ako sú vrásky, tmavé žilky alebo kruhy pod očami, sa dáva vo väčšine prípadov pod mejkap. Mal by byť o jeden odtieň svetlejší. Zapamätajte si, že väčšinu korektorov je dobré naniesť vo forme bodiek, ktoré budete so súčasným vklepkávaním do pokožky rozotierať. Tak sa Vám nestane, že namiesto zakrytia danú partiu urobíte ešte viditeľnejšiu. Rozjasňujúce korektory sa dajú použiť aj ako highlighter – vrelo odporúčam korektor od Clarins Instant Light Brush On Perfector.

Pozor, akné sa lepšie prekrýva korektorom, ktorý nanesiete na mejkap po tom, ako pokožku v danom mieste upokojíte tonikom. Korektor nanášajte tenkým štetcom v tenkej vrstve a jemne ho vklepkajte. Snažte sa trafiť a vyhnúť sa nanášaniu korektora na zdravú pokožku. To by bolo vidieť viac.

3. Mejkap a jeho nanášanie

Mejkap sa výborne nanáša prstami, kozmetickou hubkou, ale na tekutý mejkap je jednoznačne najlepší štetec. Hlavne aplikovať mejkap, ktorý pleť zmatňuje, môže byť niekedy poriadnou výzvou. Pokiaľ máte doma takéto mejkapy a BB krémy, zaobstarajte si na ne buď štetec na mejkap (ale neberte si taký úplne plochý), alebo tzv. „stippling brush“, ktorých štetinky majú rôznu dĺžku a teda sa s nimi dá mejkap nielen natierať, ale aj vklepkávať. Efekt tak bude úplne prirodzený a krytie maximálne. Mejkap na záver zafixujte púdrom. Na lesklej pleti najlepšie fungujú zmatňujúce. Absorbujú prebytočný maz a sú dostatočne jemné. Na unavenej pleti bude vyzerať perfektne púder s trblietavými časticami. Vytvorí dojem zdravej pokožky.

4. Líčka červené ako jabĺčka

Mejkap pre líčka od Bourjois Paris Blush na Elnino.sk

Mejkap pre líčka – lícenka od Bourjois

Na dokonalú pokožku sú krémové tvárenky ľahko použiteľné a môžete ich nanášať i prstami. Ak však používate zmatňujúci mejkap, radšej si zadovážte púdrovú tvárenku (napríklad tú od Bourjois Paris). Usmejte sa a najvyššie body Vašich líčok natrite farbičkou. Než k tomu pristúpite, nezabudnite oklepať prebytok púdru zo štetca či hubky. Na okrúhlej tvári dobre funguje „zdravíčko“ v tvare polmesiaca alebo trojuholníka, ktorý sa smerom k spánkom zužuje. Opticky zoštíhli Vašu tvár.

5. Úprava kontúr tváre

Máte široký nos? Dajte trošku svetlého korektora a boky vytieňujte tvárenkou v čo najbližšej farbe Vašej pokožky alebo bronzerom. Rovnako sa dajú zaobliť hranaté časti Vašej tváre. Stačí, keď do každého rohu namaľujete polmesiac. Zoštíhlenie tváre docielite vytieňovaním bokov tváre smerom od spánkov (kde bude najviac farby) smerom dovnútra.

6. Obočie ako pýcha

Sada pre úpravu obočia Rimmel London Brow This Way Scuplting Kit od Elnino.sk - super mejkap pre obočie

Set pre úpravu obočia Rimmel

O obočí sa vedú na webov zdĺhavé diskusie. Raz je moderné tenké, inokedy hrubé. V každom prípade Vaše obočie nemá vyzerať ako hokejka. Jeho oblúk je síce lomený a strany rovné, no špička by sa mala zaguľacovať, nie sa zlomiť v uhle ako pravítko. Kde sa má oblúk začať zvažovať smerom nadol? To zistíte, keď sa pozriete do zrkadla a od hrany nosa vediete imaginárnu priamku priamo cez stred Vašej zorničky. Kde línia pretne obočie, tam bude jeho najvyšší bod. Ak nemáte čas si ho vytrhať, použite trebárs šikovný set od značky Rimmel London Brow This Way, s ktorým obočie vytvarujete voskom a napokon ho dofarbíte a opticky zahustíte farebným púdrom.

 7. Ako rozjasniť pohľad

Nie ste už najmladšia a oči máte vpadnuté, alebo ste sa dobre nevyspali? Pohľad rozjasní vnútorná svetlá očná linka. Známi slovenskí vizážisti nedajú dopustiť na biely a béžový odtieň. Naneste ho ako vnútornú linku na spodnom očnom viečku. Tesne pod zlomový bod obočia naneste highlighter alebo svetlý očný tieň. Ak ste naopak mladá, nemáte poklesnuté viečka a ani iné problémy a chcete docieliť podmanivý pohľad, skúste tzv. „banánovú techniku“. Privriete viečko a celý horný oblúk, t.j. miesto, kde sa už viečko stretáva s kosťou, vytieňujete tmavšou farbou očného tieňa.

8. Dokonalá linka

Nedarí sa Vám nakresliť poriadnu linku? Urobte čosi, ako keď ste v mladosti chceli napodobňovať Číňanov, len viečko vytiahnite do strany. Linka sa Vám bude kresliť lepšie.

9. Bodka za líčením – riasenka a rúž

Mejkap bez riasenky by nebol kompletný. Ak ste čítali článok o výbere tej správnej riasenky a článok o rúžoch, potom máte ideálne nástroje i postupy pre svoje líčenie a hravo to zvládnete aj bez návodu.

Elnino.sk ponúka veľa dekoratívnej kozmetiky za skvelé ceny, ktoré sa Vám pri líčení budú hodiť. Kliknite sem a pozrite ponuku.

Dúfam, že Vám moje rady boli užitočné. Prajem Vám príjemnú zábavu a veľa veľa komplimentov.

Páči sa Vám tento článok? Podeľte sa o získané informácie s priateľmi a nezabudnite ho zdieľať.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This