Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.3.2015 v Vône | Bez komentárov

Rebarbora a 5 vôní ako z babičkinej kuchyne

Rebarbora a 5 vôní ako z babičkinej kuchyne

Ak už nič iné, rebarbora musela rásť v každej záhrade a robili sa z nej kompóty, džemy, limonády a úžasné koláče. Týchto 5 parfumov si určite zamilujete, pretože vám pripomenú detstvo a všetky tie dobroty.

Rebarbora – kráľovná babičkinej kuchyne

Rebarbora - kráľovná kuchyne

rebarbora – kráľovná kuchyne, kde sa varia dobroty

Možno sa rebarbora nachádza aj vo Vašej záhrade. Je to trvácna a pomerne veľká rastlina, ktorá len tak ľahko nevyhynie. Listy ma ako repa. Vyrastajú na dlhých stonkách, ktoré rašia zo zeme a priťahujú zraky okoloidúcich veľmi sympatickou červenou farbou. Chuť týchto stoniek je kyslá, ale my si ju najskôr budeme pamätať pre jej sladko – kyslú príchuť, ktorú dostáva od pridaného cukru, ktorý kvôli konzumácii dávame. V literatúre sa o nej píše ako o ovocí chudobných. Rebarbora je však zeleninou a chudobní ju používali práve preto, že si ovocie nie vždy mohli dovoliť. V časoch poddanstva teda rebarbora dostávala svoje čestné miesto v jedálnom lístku ľudí a pripisoval sa jej aj magický účinok. Ak nejaká deva chcela očariť mládenca, vraj stačilo, aby ho ponúkla rebarborovo-jahodovým koláčom a ten potom fungoval ako kúzlo. Že by ste aj Vy chceli počariť nejakej dievčine či šuhajovi? Nie je nič ľahšie. Nemusíte hľadať záhradu, kde rebarbora rastie, netreba dokonca ani zapínať rúru a do pečenia sa hotovať, stačí Vám jedna z týchto krásnych vôní.

Rebarbora pre dámy

Cartier La Panthere

V takom novembri, keď je teplota prekliate nízko, by ste o tejto vôni povedali, že je vyslovene sladká. Naše nosy sú navyknuté na ovocie a svieže tóny im unikajú. Teraz však prišiel čas, kedy sa ukážu aj tie kyslé. Určite Vám neuniknú gardénie. Sú hlavnou a jedinou zložkou srdca, ktorá musí byť dominantná. No na pozadí machu sa jasne vynárajú svieže jahody a rebarbora. Celú kompozíciu osladilo sladké sušené ovocie a odľahčilo pižmo. S La Panthere získavate univerzálnu a luxusnú vôňu s bohatým buketom a parfum plný lásky, ktorý bude očarovať mužov na jeseň i na jar.  Je dosť výrazná, aby sa dala nosiť na deň i na večer, ale pozor, lebo k tejto vôni sa nenosia legíny. Žiada si krásne rozoviate šaty, svetrík a možno aj nejaký krásny šál. Alebo niečo s výstrihom. Rozhodne to chce eleganciu alebo romantiku.

Nina Ricci Ricci

V srdci má kvety, ale nedá sa o nej povedať, že by bola vyslovene kvetinová. Pačuli, santalové drevo a bergamot vôňu ťahajú smerom k cyprusovým až orientálnym parfumom a rebarbora úplne netypickým spôsobom urobí náhly zvrat. Bez nej by bola vôňa temná, dymová, ťažká, nedýchateľná a sladká, no rebarbora urobí hrubú čiaru a celú kompozíciu osvieži. Veľa nosov pre ňu vôbec nevie tento parfum zaradiť a určiť, na aké obdobie sa hodí. Odborníci hovoria, že skôr na zimu, ale aj tak ju veľa žien nosí viac na jar a v lete. Hlavne na večer. A podľa mňa robia dobre. Je sýta, nezabudnuteľná a urobí z anjela v ženskej podobe skazené dievča, čo by najradšej zvádzalo. A možno ani nie pre to, že by túžilo po objatí, ono to robí naschvál a natruc (smiech), nech z nej pánov aj porazí. Samozrejme v dobrom slova zmysle.

Kenzo Flower Tag

Vedela by som si predstaviť aj lepší názov pre tento dámsky parfum Kenzo. Ja by som ho nazvala skôr Dessert Tag (dezertový tag). Toto ani nie je kvetinovo – ovocná vôňa, ale hotový gurmán a keby v jej srdci nebola vôňou tak výrazná konvalinka a v základe ľahké pižmo, som si istá, že niekto by ju bol schopný aj vypiť. Hneď jej úvod pripomína rebarborovo – ríbezľový džem alebo ovocný pohár. Čierna ríbezľa, citrusy a rebarbora – geniálne spojenie. Vôňu Flower Tag prisladila vanilka a ozvláštnil ju čaj. Výsledkom je krásny svieži parfum, ktorý síce nevyskakuje do výšky, ale sa drží pekne pri tele, no i tak je plný života a pulzujúcej energie. Bezpečný na každý deň do práce, na voľný čas, skrátka všade a navyše s nádychom zelene.

Rebarbora v pánskych parfumoch

Hugo Boss Hugo Red

Pánsky parfum Hugo Boss Hugo Red bol inšpirovaný kontrastom teplého a studeného kovu, čo sa perfektne hodí k jari, keď rána sú chladné a dni teplé. Jeho grapefruitový úvod s ružovým korením a živicou galbanum zastupujú teplý kov. Úvod je pikantný a dáva vôni mierne orientálny charakter. Osviežujúci ananásový tón s kyslou rebarborou a dreveným tónom predstavujú chlad. Vôňa po odoznení prvotných ingrediencií už nebude až taká ťažká, ako sa možno bude javiť na začiatku. Nežiada si elegantné sako ani kravatu. Je skôr taká ležérna, na každý deň a nájdete v nej niečo, čo Vás donúti na chvíľku zastaviť, zamyslieť sa, snívať a užiť si ten moment. V teplých jarných a letných dňoch to bude vítané spestrenie a osvieženie.

Joop! Joop Go

Milujete vôňu lesa, dreva a vyhľadávate svieže parfumy, ktoré okamžite udrú do nosa, ale nebolí z nich hlava? Joop Go by sa Vám mohla páčiť. Element dreva tu hrá podstatnú úlohu. Pelargónia, jedľová živica a vetiver vyvolávajú pocit, ako keď ste na dvore, rúbete drevo a jeho ostrá vôňa sa šíri do okolia. Celé nám to prikorenilo ešte nové korenie. Aby nám niečo pripomínalo aj ihličie a kyslastú vôňu kôry, horký pomaranč a rebarbora tieto tóny vďačne zastúpia. Možno ju neidentifikujete úplne vždy, pretože záleží od obdobia, no rozhodne viete, že tejto vôni dáva ovocný buket. Je to vôňa pre večne mladého chlapíka a možno i jeho dievča, ktoré miluje nosiť jeho voňavky a za dobrú cenu, ktorá nezruinuje Váš rozpočet.

Ďalšie vône v akcii aj bez rebarbory nájdete na Elnino.sk. Kliknite a zobrazte si ponuku.

Poznáte niekoho, kto rebarboru miluje? Zdieľajte s ním tento článok a možno mu spravíte skvelú službu.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This