Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 7.3.2019 v N - S, Poradňa, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

Renovality pokračuje v úspešnej ére prírodnej kozmetiky

Renovality pokračuje v úspešnej ére prírodnej kozmetiky

Doprajte si koncentrovanú prírodnú starostlivosť v podobe rastlinných olejov Renovality. Žiadne syntetické látky, žiadne konzervanty, silikóny, farbivá ani minerálne oleje. Iba čistá sila rastlín.

Pleťové emulzie, gély a krémy stále patria k najpredávanejším produktom starostlivosti o pleť. Nezabudnime však ani na ďalšiu zbraň v boji za krajšiu pleť, ktorou je pleťový olej.  Kedysi by sa vám už len pri vyslovení tohto pojmu zježili vlasy na zátylku, ale predsudky o používaní prírodných olejov sú už našťastie minulosťou. A nielen to. V posledných rokoch zažíva boom prírodná kozmetika. Ľudia vedia, že chemické úpravy prírodných surovín ničia ich rozmanité liečivé účinky. Preto vyhľadávajú produkty, ktoré konzervovala príroda, nie expert v laboratóriu. A tí rozhľadení, ktorí veľa čítajú a počúvajú, hľadajú konkrétne značku Renovality – nefalšované prírodné zlato v podobe olejov a sér.

Renovality – známe meno vo svete prírodnej kozmetiky

Zlaté české ručičky pripravili oleje a séra, ktorých dobré meno sa šíri rýchlosťou svetla. Bez problémov pre ne získali certifikát CPK (certifikát prírodnej kozmetiky). To pre vás znamená nielen neprítomnosť akejkoľvek syntetiky, derivátov z ropy a GMO produktov, ale tiež minimálne 20 % podiel zložiek v BIO kvalite. Čiže ide o suroviny z ekologického hospodárstva, kde nie je prípustný obsah chémie v pôde, žiadne ťažké kovy ani prihnojovanie. Asi najväčšiu obľubu si držia telové oleje.

Fialová fľaštička, svetlá farba

Český výrobca Renovality rozhodol, že bude svojim zákazníkom ponúkať iba tú najvyššiu kvalitu. Oleje sa získavajú lisovaním za studena, čím sa výťažok neochudobní o žiadne účinné látky. Niekoho dozaista prekvapí farba. Väčšinou sú oleje svetlé, čo ale nesvedčí o nekvalite. Presne naopak. Je to rovnako ako v prípade olivového oleja, ktorý kupujete do kuchyne. Čím svetlejší, tým kvalitnejší.

Dôsledne bolo premyslené i balenie. Svoje oleje nalieva Renovality výhradne do fľaštičiek z MIRON Violet skla uzavretých vrchnáčikom s pipetkou. Fľaštičky majú jednu zaujímavú vlastnosť. Ich materiálom je špeciálne vyrobené fialové sklo, ktoré prepúšťa iba fialovú časť spektra viditeľného svetla, infračervené a UVA žiarenie. Ako sa totiž zistilo, UVA lúče ingrediencie neznehodnocujú, ale ich podporujú a pomáhajú chrániť. Olej skladovaný pri izbovej teplote a vďaka pipetke nekontaminovaný zvonku vám tak vydrží vo výbornej kvalite celé mesiace.

Ako si vybrať

Používať prírodné oleje Renovality je jednoduché a hlavne účinné. Prírodné oleje ponúkajú veľa možností použitia v boji proti predčasnému starnutiu a ochoreniam kože. K dostaniu sú i celé darčekové kazety za zvýhodnené ceny.

Správne zvolený olej Renovality odovzdá pleti, nechtom i vlasom riadnu dávku hydratácie a výživy, z čoho môže mať prospech aj mastná pleť. Nežartujem. Pleťové oleje jej poskytnú tú najúčinnejšiu starostlivosť a budú prvým bojovníkom v línii, kde sa bráni dehydratácii a následnej zvýšenej tvorbe mazu. Aby ste naozaj mali z nanášania oleja pôžitok, stačí dodržať pár zásad.

  • Olej sa najlepšie aplikuje na čistú a trošku navlhčenú pokožku. Najlepšie hneď po očiste a toniku. Pokožka je vtedy dobre prekrvená a pripravená prijať maximum výživy.
  • Pokiaľ spolu s olejom plánujete použiť i sérum na vodnej báze (napríklad Renovality Hyaluronové sérum), najskôr aplikujte sérum a až potom olej.
  • Olej sa dávkuje po kvapkách. Niekomu stačia na celú tvár i krk 4 kvapky, iný potrebuje viac. Je to individuálne. Ja mám pleť mastnú a zo svojho skvalánového oleja miniem na jednu aplikáciu nanajvýš 5 kvapiek.
  • Odporúčam ho jemne rozotierať od nosa do strán. Netlačiť!
  • Ak by vám aj napriek opatrenému dávkovaniu ostala pleť mastná, pomôžte si papierovou vreckovkou alebo uteráčikom, ktorý budete jemne končekmi prstov pritláčať k pleti a tak vysajete prebytok.

Pre každého niečo

Každý olej má svoje vlastné špecifiká. Na slabé vlasy s tendenciou vypadávať si môžete povolať odborníka – vlasový olej Renovality Renohair Oil zo zmesi tekvicového, ricínového, serenoového, levanduľového, cédrového a rozmarínového oleja.

S lupinami, akné a jazvičkami si poradí moringový olej. Na suché vlasy, rozštiepené končeky vlasov, zádery na nechtoch a suchú nechtovú kožičku môžem odporučiť aj všestrannú klasiku – arganový či jojobový olej, s ktorými budú vaše vlasy i nechty zasa plné sily. Môžete z nich urobiť zábal, alebo len rozotrieť pár kvapiek na problémové miesta. Iné oleje Renovality zatočia s celulitídou, ďalšie eliminujú strie a jazvy, liečia suchú pokožku, ekzémy, alebo ich použijete na regeneračnú masáž.

Ja som siahla rovno po kazete, pretože ňou zabijem všetky muchy jednou ranou. Arganovým olejom rozmaznávam svoje vlasy a nechty, marhuľovým natieram suché nohy i ruky a s hyalurónovým sérom bojujem proti dehydratácii.

Ako už vyplynulo z kontextu, dajú sa aplikovať na celé telo, vlasy a dokonca si našli svoje miesto pri líčení. Kvapnite kvapku oleja na svoj Beautyblender či inú hubku, ktorou nanášate mejkap pre jeho ľahšie zapracovanie do pokožky. Alebo kvapku zmiešajte s mejkapom a uvidíte ten rozdiel.

Povedzte stop chémii a dovoľte prírode, aby aj do Vášho života prispela aspoň kvapkou svojej mocnej sily. Povedzte ÁNO prírodným olejom a séram od českej značky Renovality.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This