Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 1.10.2015 v Mejkap, Poradňa, Styling | Bez komentárov

Retro inšpirácia, ktorá Vám bude pasovať

Retro inšpirácia, ktorá Vám bude pasovať

Retro účesy i líčenia známych hviezd z televíznych obrazoviek starých čias hlásia svoj veľkolepý návrat. Pozrite sa, ako môžete tento štýl pretaviť do viac súčasného a moderného štýlu.

Levia hriva Bridget Bardot, splývavé prstienky Drew Barrymore, vlny Marilyn Monroe a roztomilé strapaté vlasy Sharon Stone. Roky dvadsiate, štyridsiate, šesťdesiate, osemdesiate, retro tu vždy bolo, je i bude, akurát zakaždým v inej podobe. Skúsme teda modernizovať.

Aká vlasová kozmetika bude k týmto štýlom potrebná? Nič špeciálne. Pri väčšine týchto účesov si vystačíte s tým, čo máte doma. Lak na vlasy, gél, tužidlo, poprípade aj niečo na ochranu vlasov.

Splývavé romantické retro vlny

Mäkké a jemné prstienky vo vlasoch. Základom tohto účesu je kvalitná ochrana. Budeme používať kulmu, alebo vlásky vyfúkame cez okrúhly kartáč, preto nepodceňujte teplo, ktoré bude na vlásky pôsobiť a aplikujte do vlasov ochranné sérum. Potom ich vysušte a môžete začať tvarovať vlny omotávaním celých prameňov okolo kulmy / kefy. Držíme ju pritom kolmo. Vlny napokon zafixujte lakom na vlasy s flexibilným spevnením účesu. Nebudú tvrdé a budú vyzerať prirodzene.

Moje tipy na skvelé ochranné spreje na vlasy:

Líčenie sa nesie v prírodnom duchu. Potrebovať budete paletku očných tieňov v tónoch béžovej, hnedej, poprípade šedej. Naneste na celé pohyblivé viečko podkladovú bázu a rozotrite ju smerom k obočiu. Teraz pokryte celú plochu očným tieňom zhruba o jeden až dva odtiene tmavším než je Vaša pokožka a opäť očný tieň rozotrite dostratena. Ak máte oči posadené príliš blízko, presvetlite vnútorné kútiky bledším očným tieňom, alebo použite highlighter, ale nie je to podmienka. Vezmite ešte o dva tóny tmavšiu farbu, obtiahnite ňou zhora celé pohyblivé viečka a vymodelujte ňou záhyby tak, aby bola plocha smerom nahor čoraz svetlejšia. Pod obočím by mala ostať aspoň centimetrová svetlá plocha. Pokiaľ by sa Vám nepodarilo tmavý tieň dobre rozotrieť, pomôžte si očným tieňom vo farbe pleti, ktorý natriete pod obočie a budete ho rozotierať smerom nadol tak, aby hranica medzi tmavým a svetlým tieňom zanikla. Na vrchné viečko namaľujte tenkú čiernu alebo hnedú linku, spodná očná linka by mala byť béžová. Na záver naneste riasenku, pery pretrite rúžom a líčenie je hotové. Pre ešte väčší efekt skúste rúž zladiť s lakom na nechty, opaskom alebo s nejakým šperkom. Podľa toho, kam chcete priťahovať pozornosť. Krásny útly pás si opasok priam žiada.

Krátke vlasy a veľa farieb

Máte krátke vlasy? Nebojte sa poriadne si postrapatiť ofinu, ktorú samozrejme najskôr nagélujete, navoskujete, alebo napeníte tužidlom a sčešete smerom dopredu, kde ju tiež nadvihnete. Však toto azda ani netreba vysvetľovať. Tento zvládne každá dáma a perfektne omladzuje.

Ak si trúfate na niečo odvážne, ale nemáte práve zručnosť skúsenej vizážistky, potom toto retro líčenie pre efekt bude presne niečo pre Vás. Nie je to nič náročné. Na celú plochu pohyblivého viečka namaľujete trikolóru, pričom do vonkajšieho kútika oka pôjde farba, ktorá vytvára akcent.

Pokiaľ by ste sa na takýto výstrelok necítili, vytieňujte celé viečko v rovnakom odtieni, ako sú Vaše šaty a farbu tvoriacu akcent naneste len doprostred viečka. Ako sa to robí? Jednoducho. Dajte trošku farby na ukazováčik, urobte ním uprostred viečka v línii rias bodku touto doplnkovou farbou a tú rozotrite do strán. V rovnakom tóne potom voľte aj doplnky. Na linky rovno zabudnite, očká už prizdobí len riasenka a maximálne spodná vnútorná linka v béžovej farbe. Na pery príde nejaký rúž v striedmej farbe blízkej pokožke pier.

Retro kombinácie a farebná stupnica

vhodné retro kombinácie farieb

Pri tomto type líčenia a pre retro štýl všeobecne je dôležité kombinovať výrazné farby s mierou a voliť pôsobivé kombinácie. Pomôže Vám farebné koleso (viď obrázok). Je to akási farebná stupnica, kde sa vhodná doplnková farba vždy nachádza presne na opačnej strane farebného spektra, ako naznačuje ružová šípka. Pri farebnej troj-kombinácii sa vytvára písmenko „Y“ (modrá šípka).

Retro a futuristický dizajn

Tento nadýchaný účes vyzerá dosť formálne, aby ste si ho mohli vytvoriť na pracovnú večeru, ale tiež dosť odviazane, aby neodplašilo potenciálneho nápadníka na Vašom rande. Kľúčovým počinom bude neurobiť tento účes dokonalý. Ak z neho nejaký ten pramienok bude vytŕčať a ak tá ofinka (ak nejakú máte) bude trošku padať, to vôbec nevadí. Naopak, žiada sa to. Začnite tak, že rozdelíte vlasy na dve sekcie. Vpredu ich ešte rozdeľte cestičkou a po bokoch zafixujte štipcom alebo sponkou, kým budeme pracovať s vlasmi vzadu. Postupne natupírujte oddelené pramene vlasov na vrchnej časti hlavy. Nezabudnite svoju snahu zafixovať lakom na vlasy skôr než s nimi budete ďalej tvoriť účes. Tie by sa teraz mali stočiť smerom nadol, vytvoriť akýsi nadýchaný drdol a pripnúť sponkami. Môžete si tiež pomôcť vlasovým donutom. Pomôže objemu. Zvyšné vlasy vzadu i pramienky z prednej časti hlavy napokon opatrne sčešte a vzopnite do vrkoča.

K takémuto účesu sa hodí klasické dymové líčenie očí, ktoré môžete pre viac retro dizajn oživiť nejakou svetlou farbou s lesklým efektom. Túto farbu naneste medzi obočie a pohyblivé viečko. Samozrejme tieň rozotierajte dostratena, aby splynul s tmavými farbami na viečku. Tou istou farbou namaľujte aj spodnú linku. Nezabudnite na dostatočnú dávku riasenky, ktorou poriadne vytočíte a zvýrazníte riasy. Keďže máme na očiach lesk, na pery príde mat. Keď rúž, tak rozhodne v odtieňoch nude blížiacich sa k farbe Vašej pleti, alebo ešte svetlejší a s matným efektom. Že práve taký rúž nemáte? Poprášte pery transparentným púdrom a budú matné. Rovnako kombinujte aj oblečenie s doplnkami. Niečo matné, niečo lesklé a ste na správnej ceste k dokonalosti, ktorú bude chcieť každá dáma napodobniť.

Elnino.sk ponúka široký sortiment dekoratívnej kozmetiky za skvelé ceny. Kliknite a pozrite, či Vám niečo nechýba.

Ako vidíte, retro štýl sa dá naozaj nosiť stále. V tejto novej a modernej podobe si ho naozaj zamilujete. A keby len to. Okolie bude pre zmenu milovať pohľad na Vás.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This