Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 15.1.2015 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Riasenka na mieru Vašim riasam

Riasenka na mieru Vašim riasam

Riasenka je ako parfum. Musí riasam vynikajúco sedieť, ak má urobiť požadovaný efekt. Lenže ruku na srdce, koľkokrát ste si už kúpili zle? Poradím, čo všetko by ste mali sledovať, aby ani tá ďalšia neskončila v koši.

Keď si dáma vyberá riasenku, vždy pozerá len na slovíčka. Slovo Volume hovorí o objeme, Definition o zvýraznení, Length o dĺžke a Curl zasa o nadvihovaní… Ale to nie je všetko. Už ste niekedy sledovali, z čoho je vyrobený kartáčik a ako vyzerá?

Faktom je, že riasenka môže mať akúkoľvek super náplň. Ak nemá dobrý, resp. správny kartáčik, výsledok Vašej snahy nebude taký, ako by ste očakávali. V tomto článku sa Vám pokúsim vysvetliť, aké sú medzi nimi rozdiely. Schválne som do výberu zaradila tzv. High End riasenky so skvelým zložením, ktoré pestujú riasy i zopár cenovo dostupnejších. Venovala som tomu čas a vybrala som len tie, s ktorými majú naše zákazníčky i dámy na celom svete len najlepšie skúsenosti. A tu sú.

Riasenka na predĺženie krátkych rias

riasenka pre predĺženie Lancôme, Rimmel London a Clinique od Elnino.sk

riasenka pre predĺženie

Lancome Mascara Hypnose
Lancome Mascara Definicils
Rimmel London Mascara Lash Accelerator Endless
Clinique Mascara High Lengths

Zapamätajte si jedno. Riasenka, ktorá má riasy predĺžiť, nikdy nemá príliš husto posadené štetinky či zúbky a nemá ich ani dlhé. Môžu byť usporiadané do špirály alebo sú osadené v jednom rade ako vojaci, ale sú skôr kratšie a práca s ňou funguje ako práca s hrebeňom. Riasy musí prečesať od korienka až po končeky, pretože inak ich neurobí dlhšími. Hrebienky i štetiny sú z rôznych materiálov. Môžu byť plastové (ako č. 4 – Clinique Mascara High Lengths), gumené alebo klasické. Na veľmi jemné riasy voľte prevažne tie gumové. Nenaberú toľko pigmentu.

Jej náplň vždy obsahuje látky, ktoré vytvoria na konci riasy nadstavbu, čím vyvolajú dojem, že je riasa dlhšia. Dôležitý teda nie je objem a ani hustota, ale dĺžka. Pokiaľ sú Vaše riasy nielen krátke, ale aj riedke, čítajte ďalej.

Riasenka pre hustotu a nadvihnutie rias

riasenka na hustotu a nadvihnutie rias od Estée Lauder, Astor a Lancôme zo širokej ponuky e-shopu Elnino.sk

riasenka na hustotu a nadvihnutie rias

Estée Lauder Mascara Sumptuous Bold Volume
Astor Big & Beautiful BFLY Butterfly Look Mascara
Lancome Mascara Hypnose Doll Eyes

Kónický tvar riasenky (čiže zúžený na konci) sa hodí väčšine žien. Tieto riasenky vedia predĺžiť, urobiť objem, zahustiť i trošku nadvihnúť riasy vo vonkajšom kútiku, čo z Váš urobí žmurkaciu bábiku. Hovoria tomu „bábikovský“ alebo „motýlí“ efekt.

Na krátke riasy sa najlepšie vyplatí kúpiť riasenku s kartáčikom, ktorého štetiny sú kratšie. Ak riasam chýba objem, voľte dlhšie štetinky. Veľmi jemné riasy uvítajú hustejšie osadené štetinky (napr. č. 3 – Lancome Mascara Hypnose Doll Eyes) , pretože tie taktiež nenaberú príliš veľa farby.

Objemová riasenka pre ešte plnšie riasy

riasenka pre hustotu a objem Bourjois Paris, Giorgio Armani, Max Factor, všetky v obchode Elnino.sk

riasenka pre hustotu a objem

Bourjois Paris Mascara Volume Glamour Max
Max Factor False Lash Effect Mascara
Giorgio Armani Mascara Eyes To Kill Excess
Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume Mascara

Objemové riasenky vyzerajú tak trošku ako to, s čím si robíte na vlasoch vlny. Tiež by Vám vlny určite nešli s niečím, čo by malo šírku prsta, nie?  Kartáčik riasenky pre objem je charakteristický tým, že je huňatý, strapatý, má dlhé štetinky alebo štetinky krátke, no na širokej základni. Táto riasenka sa nezameriava na predlžovanie, ale pokrytie rias rovnomerným nánosom farbiva s čo najmenej ťahmi. Opäť platí, že jemné riasy si vyžadujú skôr kratšie a gumené štetiny (napríklad číslo 2. – Max Factor False Lash Effect Mascara), tie ostatné znesú v podstate akékoľvek.

Multifunkčná riasenka pre objem a vytočenie rias

multifunkčná riasenka Rimmel London, Astor, Christian Dior, všetky na Elnino.sk

multifunkčná riasenka

Rimmel London Mascara Scandal Eyes Show Off
Astor Big & Beautiful Style Muse Mascara
Diorshow Iconic Overcurl Mascara
Astor Seduction Codes No1 Volume & Definition Mascara

Aj medzi riasenkami sú takzvaní „chameleóni“, ktorí zvládnu viac služieb. Sú všelijako pokrútené, no to podstatné je, že stred kefky má kratšie štetinky, alebo je tam oblúčik. Vďaka oblúku dokážete uchopiť väčšie množstvo rias po dĺžke viečka a pracovať s nimi naraz. Môžete ich tak líčiť a zároveň tiež vytáčať smerom nahor. Viete im dodať dĺžku, objem i požadovanú pevnosť. Len si zvoľte správnu dĺžku štetín, správny materiál a pôjde to samo. Na príliš krátke riasy dobre zafunguje č. 3 (Diorshow Iconic Overcurl Mascara). Niektoré kefky majú na konci akéhosi ježka, ako riasenka č. 1 (Rimmel London Mascara Scandal Eyes Show Off). Ten sa vynikajúco hodí, keď potrebujete nalíčiť spodné riasy alebo ešte pretrieť a podvihnúť riasy v kútikoch.

Riasenka odolná voči vode

vodeodolná riasenka Maybelline a Yves Saint Laurent z ponuky Elnino.sk

vodeodolná riasenka

Pokiaľ ste vychádzali z toho, čo som písala vyššie, už viete, aký bude princíp pri vyberaní vodeodolnej riasenky. Vodeodolná riasenka je presne tým istým, čo akákoľvek iná, len jej zloženie bolo upravené o látky tvoriace film, ktorý chráni riasu pred vplyvom vody.

Opäť bude rozhodovať objem, dĺžka štetín a materiál. Na jemné alebo riedke riasy sa viac bude hodiť riasenka číslo 1. (Maybelline Mascara One By One Waterproof), na tie krátke viac číslo 2. (Yves Saint Laurent Mascara Volume Effet Faux Cils).

Pevne verím, že Váš ďalší nákup bude stávkou na istotu a až si pozriete širokú ponuku riaseniek na Elnino.sk, bez problémov si vyberiete na prvý pokus tú najlepšiu. Kliknite a pozrite ten široký výber.

Páči sa Vám tento článok a radi by ste tieto rady šírili aj k svojim kamarátkam a známym? Zdieľajte ho.

[Total: 4    Average: 4.5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This