Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 19.10.2017 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Jeseň žiari, rozjasnite svoje oči ešte viac

Jeseň žiari, rozjasnite svoje oči ešte viac

Vyskúšajte jednoduché triky profesionálov a rozjasnite svoje oči tak, že Vám i žiarivá jeseň so svojimi jasnými farbami môže závidieť. Stop unavenému vzhľadu. Je to ľahšie, než by ste si mysleli.

Tvrdá konkurencia

S jeseňou a jej žiarivými farbami je ťažko pretekať. Keď sa slnko usmeje a osvetlí pestrofarebné lístie, príroda akoby chytila druhý dych. Nič nenasvedčuje tomu, že sa už o pár mesiacov všetko odoberie na zimný spánok. Ako asi s touto nádherou kontrastuje tvár s očami, ktoré vyzerajú unavene? Rozjasnite svoje oči. Spravte ich belšie, žiarivejšie, nech si ich každý všimne. K tomu Vám pomôžu tieto jednoduché triky.

1. rozjasnite svoje oči s pomocou očného krému

Starostlivosť o očné okolie je alfou aj omegou vždy sviežeho vzhľadu očí. Len zdravo a mladistvo vyzerajúca pokožka pôsobí sviežo a odpočinuto, preto nezanedbávajte citlivú oblasť okolo očí a používajte očný krém.

Pre doplnenie minutého krému môžete využiť akciu, ktorá v týchto dňoch prebieha na Elnino.sk. Až do 23. 10. 2017 môžete na Elnino.sk získať zľavu 8 % na celý sortiment očných krémov. V ponuke sú špičkové krémy proti vráskam, ale i špeciálne krémy, ktorých úlohou je rozjasnenie a odstránenie znakov únavy.

Elnino.sk a akcia na očné krémy

Elnino.sk a akcia na očné krémy

2. rozjasnite svoje oči a vyskúšajte highlighter / rozjasňovač

Profesionáli si už bez rozjasňovača nevedia líčenie ani len predstaviť. Rozjasňovače obsahujú pigmenty, ktoré odrážajú svetlo a tak dokážu presvetliť problémové oblasti.

Taký highlighter môže mať rôznu podobu. Na trhu sú rozjasňujúce krémy, púdre i ceruzky a perá. Pre začiatočníčky odporúčam púdrový. Väčšina z nich sa dá vrstviť a prispôsobiť intenzitu svojim potrebám a vkusu. Highlighter najviac využijete pre trblietavé zvýraznenie lícnych kostí, kde sa prirodzene láme svetlo, ale trošku z neho dajte i do vnútorného kútika, nad a pod obočie. A spravte ním malú bodku aj nad hornou perou. Dodá perám žiadaný objem.

3. rozjasnite svoje oči a zvoľte svetlú očnú linku

Že čierne očné linky vedia zúžiť oči a pridať vek, to už vieme. Nemám nič proti čiernym linkám, no ak pôsobíte aj bez nich unavene, alebo Vám dokonca vidieť červené žilky, s načierno orámovanými očami ten efekt lepší nebude. To mi môžete veriť.

Dymové líčenie očí vyzerá pekne, ale aspoň pre tento krát zabudnite na spodnú čiernu vnútornú linku. Vyskúšajte bielu alebo béžovú ceruzku na oči (napr. tie od značky Max Factor, Dermacol). Potiahnuť ju môžete až do vnútorného kútika, kde ju potom rozotriete dostratena, alebo zmiešate so svetlým (ideálne perleťovým) očným tieňom. Vytvoríte ilúziu väčších očí a navyše dáte svetlo tam, kde bývajú oči najviac tmavé.

4. rozjasnite svoje oči s využitím bronzera

Toto nie je žiadny vtip. Všetci dobre vieme, ako krásne vyniknú biele šaty na opálenej pokožke. To isté platí pre očné bielka. Preto vytvorenie kontrastu v líčení tváre naozaj pomáha.

Na rozjasnenie očí Vám stačí bronzer už o dva odtiene tmavší. Nebudeme ním prirodzene líčiť oči. Poprášte ním všetky miesta, kam dostávate bozky od slniečka, teda čelo, chrbát nosa i lícne kosti.

5. rozjasnite svoje oči s pomocou správnych farieb

Môj posledný dnešný tip patrí medzi menej známe triky. Využíva sa tu opäť kontrast farieb, no tentokrát zvolíte farbu, ktorá kontrastuje s farbou Vašich očí – ideálna je farba presne z opačnej strany kruhu zobrazujúcom farebné spektrum. Príklad vidíte na obrázku.

Máte napríklad zelené oči? Krásne vyniknú s odtieňmi ružovej a fialovej, či už v tejto farbe dáte rúž na pery, alebo očný tieň. K fialovým očiam pôjde zlatistý očný tieň a k červený rúž nechá nádherne vyniknúť modré oči. K tmavým hnedým alebo čiernym očiam idú skôr svetlejšie odtiene (medový, zimozeleňový, ľadový šedý…). Prirodzene, voľte si vždy takú farbu, ktorá bude pasovať k podtónu pleti, teda k studenému podtónu studené farby. Použiť môžete i teplotne odlišnú farbu, ale iba ako akcent. To znamená, že trošku tejto farbičky nanesiete iba doprostred viečka. Urobíte akoby takú malú bodku a rozotriete.

Osvojte si triky profesionálov a spravte svoje líčenie jednoducho dokonalé. Týchto 5 jednoduchých trikov vráti iskru presne tam, kam patrí – do Vašich očí.

Aké triky používate Vy? Podeľte sa s nami o svoje tipy.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This