Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 16.2.2016 v Dámske vône, Poradňa, Vône | Bez komentárov

Ruža pre radosť i pre Vašu krásu

Ruža pre radosť i pre Vašu krásu

Ruža je kráľovnou kvetín. Svedčí o tom i počet fotografií dám s kyticami ruží, ktoré sa na sociálnych sietiach začali objavovať hneď po dni svätého Valentína. Ruža však ukáže svoju krásu aj inde ako v kytici.

Ruža vo vlasoch i na tele

Život sa nemusí vždy javiť ako prechádzka ružovou záhradou. Ak ale existuje niečo, čo v sebe spája elementy ako krása, zdravie, vitalita, potom je to jednoznačne ruža. Vzácny ružový olej sa už od nepamäti používa ako jedna z najdôležitejších ingrediencií v parfumérstve i kozmetike.

Ruža, růže, rose, rosa - v každom jazyku je pomenovanie podobné

Ruža, růže, rose, rosa – v každom jazyku je pomenovanie podobné

Ruža damascénska, známa ruža stolistá, ruža galská či divoká pižmová alebo šípová ruža, to všetko sú druhy jediného kvetu a každý jeden má svoju jedinečnú vôňu i účinky. Jej krása je ale pominuteľná v prírode i vo vo váze. Nie však vo vôni alebo kozmetike. V tejto podobe Vám bude na osoh omnoho dlhšie.

Ružová kozmetika

Vaša tvár je zrkadlom Vašej osobnosti. Každé nahnevanie, každý úsmev, slza, všetko sa na nej prejaví časom. Nedajte času príležitosť, aby na tvári natrvalo zobrazoval minulé emócie. Ruža nech je Váš liek. Olej zo semien a okvetných lístkov ruže spomaľuje tvorbu známok starnutia. Rozjasňuje, spevňuje, vyhladzuje, tonizuje, regeneruje pokožku. Vyskúšajte skvelé krémy na ruky i balzamy na pery. Zaraďte tento nežný kvietok i do dennej starostlivosti a používajte telové oleje, mlieka i starostlivosť okolo očí. Ja dávam jednotku s hviezdičkou starostlivosti s aktívnym sérom z ruží od Annick Goutal. Ruža dokáže tiež čistiť a bez zaťaženia sa postarať o vlasovú pokožku a vlasy, dokonca i tie mastné. Dôkazom je ružový rad vlasovej kozmetiky BC Bonacure Oil Miracle Rose Oil, ktorý ponúka značka Schwarzkopf.

Ruža nie je len liečivá, ale tiež

vonia…

O tom, akú náladu Vám tento kvet vyčarí svojou vôňou, to ani netreba rozoberať. Svoje som už o tom napísala vo viacerých článkoch. Ruža bola, je a vždy bude najobľúbenejším voňavým tónom a len tak ju niečo z jej trónu nezosadí. Môžete skúsiť trebárs nejaký telový závoj a navoňať sa ňou od hlavy až po päty. Alebo skúste parfum. Značka Lancôme si ruže zvolila nielen do svojich vôní, ale aj ako logo. Možno aj preto je taká obľúbená. Ktoré ďalšie ružové parfumy majú ľudia najradšej?

Prvenstvo má vôňa Lanvin Rumeur 2 Rose. Používajú ju ako mladé dámy, tak i dámy v rokoch a všetkým sa páči. Prečítajte si o nej v článku Parfum blízky srdcu každej ženy.vlasov

Milovníčky čistých a jednoduchých vôní uvítajú výtvor DKNY Pure A Drop of Rose. Vôňa bola predurčená na to, aby sa stala celosvetovo vyhľadávanou a to nie len pre humanitno – ekologický projekt Donny Karan. Ona je totiž striedma, elegantná a ani trošku nekričí. Chcete vedieť viac? Pozrite článok Vôňa slávnych (alebo Ako vonia úspech).

Chcete sa cítiť mladistvo? Žiadny problém. Minuloročná novinka, parfumovaná voda Jimmy Choo Jimmy Choo Blossom plní Vaše túžby. Minulý rok priniesol okrem nej aj mnohé iné ružové parfumy. Písala som o nich v článku Ako trpezlivosť ružové parfumy priniesla.

výborne vyzerá…

Ružová farba, to je farba naša. Má mnoho odtieňov od staroružovej, cez nevinnú dievčenskú ružovú až po cyklámenovú. Ružový rúž blízky prirodzenej farbe pier alebo jemná tvárenka určite nič nepokazí. Darovať žene niečo ružové, to mi príde ako dobrý nápad. Takýto romantický darček neurazí nikoho. Chcete tipy? Pri prezeraní internetu som narazila v ponuke Elnino.sk na nádherný náhrdelník Swarovski Aura posiaty kamienkami Swarovski, ktorý v útrobách ukrýva ružový lesk na pery. Špecialistom na ružové lesky je aj značka Bourjois Paris.

K pekne upraveným perám a líčkam patria upravené nechty. Chcete byť chic? Zlaďte tvárenku alebo rúž s farbou laku na nechty. Do pozornosti dávam vynikajúce gélové laky Sally Hansen Miracle Gel.

Ruža a jej krása priamo na Vašich nechtoch - Sally Hansen

Ruža a jej krása priamo na Vašich nechtoch – Sally Hansen

Je v podstate úplne jedno, či bude Vaša ruža červená, ružová alebo dokonca žltá. Pre nás vždy ostane tým najlepším symbolom lásky a budeme ju milovať. Do ktorej ružovej vône alebo kozmetiky ste sa zamilovali Vy?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This