Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.6.2015 v Poradňa, Styling, vlasy a nechty | Bez komentárov

Rýchly účes pre dlhé vlasy na 5 spôsobov

Rýchly účes pre dlhé vlasy na 5 spôsobov

Keď sa čas kráti, tipy na rýchly účes do 5 minút prídu každému vhod. Dnes Vám názorne ukážem, ako z dlhých vlasov urobiť praktický, hravý, no najmä veľmi rýchly účes do práce i na letnú párty.

5x rýchly účes do 5 minút

Aby tieto účesy boli naozaj hotové raz dva, stačí k tomu pár šikovných rúk, gumičky do vlasov, na niektoré si nachystajte sponky a bežné stylingové produkty, aby nikde nič nevytŕčalo po celý deň. Myslím tým stylingové produkty ako lak na vlasy alebo gélový stylingový prípravok pre uhladenie. Nič viac, nič menej. Začneme tým najjednoduchším.

Tradičný vrkoč s malou obmenou

Tradičný rýchly účes s obmenou

Tradičný rýchly účes s obmenou, Zdroj: yetanotherbeautysite.com (http://bit.ly/1J7im88)

Ak máte husté dlhé vlasy, ktoré Vám večne lietajú do očí, tento rýchly účes oceníte. Vlasy si vie vzopnúť do gumičky každá slečna i dáma, takže začnite klasickým vrkočom. Aby ste zakryli gumičku, oddeľte z vrkoča malý úzky pramienok, omotajte ho okolo gumičky a pripnite konček sponkou. Teraz vezmite ďalší silnejší pramienok, upleťte z neho klasický zapletaný vrkôčik a ten omotajte špirálovito okolo vrkoča. Konce spojte ďalšou gumičkou alebo nejakou inou vlasovou ozdobou. A hotovo, rýchly účes je na svete.

Rýchly účes z klasického zapleteného vrkoča

Rýchly účes zo zapletaného vrkoča

Rýchly účes zo zapletaného vrkoča, Zdroj: heywandererblog.com (http://bit.ly/1GzSGgh)

Aj pri tomto účese začnete vrkočom. Stiahnete vlasy gumičkou a všetky vlasy pod ňou spletiete. Teraz gumičku posuňte jemne nadol, rozdeľte prstami vlasy na dve časti, aby medzi nimi vznikol otvor, ktorým prestrčíte celý vrkoč. Týmto sa vytvorí medzi nimi akási cestička. Vrkoč uchopte rukami a zrolujte ho do uzlíka smerom nahor až ku gumičke. Až bude uzol hotový, pripnite ho gumičkami k hlave, aby držal na jednom mieste. Ak treba, prestriekajte celý účes lakom na vlasy, aby žiadny nezbedný pramienok nevyskočil.

Viac gumičiek, viac veselosti

Veselý a hravý rýchly účes s gumičkami

Veselý a hravý rýchly účes s gumičkami, Zdroj: kouturekiss.com (http://bit.ly/1eIHmc2)

Tento rýchly účes bude možno viac vyhovovať mladším ročníkom, alebo si ho premenujte na dovolenkový. Však na dovolenke je dovolené všetko, nie? Svoj vrkoč môžete vytvoriť na bočnej strane hlavy, no ak Vám sa viac bude páčiť vzadu, prosím. Potrebovať budete viacero gumičiek do vlasov (ak chcete, môžu byť aj rôznofarebné) a gél na uhladenie účesu, nech to má aj trošku elegancie. Vlasy vyčešte a stiahnite gumičkou tam, kde sa Vám ráči. Teraz nad gumičkou oddeľte vlasy prstami na dve časti a prestrčte celý vrkoč cez tento otvor. Čiže rovnaký princíp ako pri uzlíku. Pritiahnite jemne gumičku a o pár centimetrov nižšie navlečte ďalšiu gumičku. Ak máte veľmi husté vlasy, radšej ju dajte nižšie. Opäť rozdeľte prstami časť vrkoča nad gumičkou a opäť prevlečte celý prameň cez vzniknutý otvor, zasa pritiahnite gumičku a takto pokračujte, kým nebudete takmer na konci. Napokon uhlaďte vlásky gélom, aby Váš účes vyzeral dobre.

Sofistikovane spletené vrkoče

Sofistikovaný, spletený a rýchly účes

Sofistikovaný, spletený a rýchly účes, Zdroj: positivemed.com (http://bit.ly/1dhUEdJ)

Páčil sa Vám nápad s účesom s viacerými gumičkami, ale chceli by ste ho povýšiť na čosi elegantnejšie a viac vhodné na obed či večeru? Nie je nič ľahšie. Na tento rýchly účes potrebujete 3 – 4 gumičky do vlasov a lak na vlasy. Tentokrát nebudeme pracovať s jediným vrkočom, ale si ich urobíme rovno 3 alebo 4 v rôznych výškach, no vždy v jednej línii. Budeme ich stáčať úplne rovnako, začneme tým vrchným a to isté urobíme aj s ostatnými, pričom po stočení každého ďalšieho vrkoča vezmeme aj vlasy z vrkoča vyššie a prepcháme ich vzniknutou cestičkou. Náš rýchly účes napokon zafixujeme lakom na vlasy.

Priberaný vrkoč zjednodušene

Rýchly účes na spôsob priberaného vrkoča

Rýchly účes na spôsob priberaného vrkoča, Zdroj: (YouTube) MakeupWarables (http://bit.ly/1IfxYYM)

Tentokrát z vlasov vytvorte pletenec. Klasický, priberaný spletenec, ktorý začnete vypletať nad čelom a postupne pridávate pramienky. Tento však nezapletiete až po zátylok, ale skončíte vo výške, v akej zvyknete nosiť aj klasický vrkoč. Všetky vlasy potom uchopíme a stiahneme gumičkou. Podobne ako pri prvom účese, tu tiež môžeme gumičku zamaskovať pramienkom vlasvov, ktorý oddelíme z vrkoča a pripneme sponkou. Tento rýchly účes sa bude páčiť najmä športovo založeným dámam, ktorých vo vetre vlajúce krásne vlasy pri behu priťahujú želanú pozornosť opačného pohlavia. Ak však hrozí, že sa Vám pri čele budú kratšie vlasy uvoľňovať a lietať do tváre, zafixujte účes lakom na vlasy. Pri športe nie je nič horšie, ako pramienky, ktoré sa lepia na pery alebo padajú do očí.

Aby boli Vaše vlasy vždy dokonalo upravené, ale tiež zdravé, chránené a husté, na Elnino.sk nájdete rôznu vlasovú kozmetiku pre všetky typy vlasov. Kliknite pre kompletnú ponuku.

Ako sa Vám páčia tieto rýchle účesy? Máte aj nejaké tipy aj na ďalšie pekné účesy, o ktorých by som mohla napísať nabudúce? Podeľte sa o ne. Môžete tiež zdieľať tento článok. Možno nejakú svoju kamarátku zachránite pred stereotypom. Však 5 minút, to naozaj nie je veľa, nie?

[Total: 4    Average: 3/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This