Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 24.3.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Sladký život a la Dior a Versace

Sladký život a la Dior a Versace

Na Elnino.sk sa z vajíčka môže vyďobať jedine parfum (smiech) a keď už parfum, tak určite Dior alebo Versace. Čo majú tieto parfumy spoločné s kuriatkami? Farbu určite, ale našli by sa aj ďalšie podobnosti.

Sladké kuriatko Dior Dolce Vita

Vôňa od značky Christian Dior Dolce Vita by bola dokonalým kuriatkom. Dior ju uviedol na trh v roku 1994 a prezrádza niečo o jeho nadšení pre latino krásky. Tento parfum by bol ich voľbou číslo 1, pretože v sebe skrýva všetko, čo južanky milujú. Má krásny guľatý flakón so vzormi, ktoré aspoň takto na obrázku mierne pripomínajú krídelká a zlatožltú farbu. Ale keď ho vezmete do ruky a uvidíte, ako nádherne žiari, hneď Vám bude jasné, že luxusný vzhľad a elegancia je tu doma. Dizajn v ničom nezaostáva v majstrovstve, s akým bol navrhnutý samotný parfum. Je to fakt sladká vôňa a to nielen na pohľad, ale aj na ovoňanie.

Christian Dior Dolce Vita EdT na Elnino.sk

Christian Dior Dolce Vita toaletná voda

Drevitý základ v dokonalej rovnováhe so sladkou vanilkou a heliotropom v mandľových nuansách sa vzdal svojej nadvlády a nechal v úvode prehovoriť kvety. Nedá sa však jednoznačne rozoznať, ktorý kvet čo hovorí, pretože kvety v tejto vôni nie sú hlučné. Oveľa viac sa dostáva k slovu škorica so sladkým ovocím a drevom. Ak by som to mala zoradiť, tak broskyňu cítim najviac, po nej marhuľu, škoricu a santalové drevo s vanilkou dotvárajú dojem Orientu. To sú presne tie ingrediencie, ktoré vystihujú parfumy Dior a ich jasavého ducha. Aj s touto vôňou sa Vám chce jasať. Zima s ňou síce odchádza do ústrania, no s prehľadom by ste mohli vôňu nosiť aj v zime. Dobrá voľba na 24 hodín denne a 365 dní v roku.

Nedá sa o nej povedať, že by bola vyslovene sexy. Je skôr ako rozjarená Talianka, ktorá sa vo svojom aute vezie na pláž. Strecha auta stiahnutá, jej dlhočizný ale ľahký šál sa vznáša vo vzduchu a veje za jej krkom ako vlajka. Ani náhodou nie je ako iné ženy, pretože jej príchod je viac „glamour“ a aj táto vôňa Dior Dolce Vita je taká. Dá o sebe vedieť. Nemusí vôbec zvádzať a ani muža umoriť tým, že sa nad ním ponesie ako mrak nad domom rodiny Adamsovcov, to vône Dior nerobia, ale voňavú stopu zanechá a to zmyselnú, exotickú a nabitú vrelosťou. Je to rozhodne teplá a prívetivá vôňa ako počasie na talianskej Riviére. Pôsobí milo úplne rovnako ako to kuriatko. Jej optimizmus stúpa do hlavy, povznáša ako lúče slnka a budí u mužov chuť si to kuriatko, čo ju nosí, okamžite osvojiť.

Vôňu Christian Dior Dolce Vita hľadajte na Elnino.sk. Sladký život získate už od *38,70€ v objeme 30 a 100 ml. Kliknite a pozrite si ponuku.

Kuriatko Versace Yellow Diamond

Možno sa na kuriatko nepodobá tvarom, no je taká zlatá, že až ju ucítite, nebudete mať ani na chvíľku pochybnosti, že do tohto článku patrí. Versace Yellow Diamond je naozaj taký šperk v každej zbierke parfumov. Jeho flakón v čistých líniách z priehľadného skla pôsobí chladným dojmom a vôňa Yellow Diamond je naozaj osviežujúca ako ľad, ale nie tak celkom. Aby sme sa nenechali pomýliť, vŕšok má brúsený ako diamant. Dopadajúce svetlo jeho povrch odráža všetkými smermi a žiari tak, ako to dokáže len slnko a diamanty. Tvrdosť a chlad sa načisto strácajú. Tento parfum Versace je relatívne mladý a prišiel k nám v roku 2011.

Versace Yellow Diamond EdT na Elnino.sk

toaletná voda Versace Yellow Diamond

Ak by ste vedľa seba poukladali všetky ingrediencie, dospejete k jednoznačnému záveru. Každá jedna by mohla byť zdrojom svetla.  Drevité tóny v spojení so zlatistou ambrou a pižmom vysielajú vibrácie a zmyselnosť široko ďaleko. Kvety zaručene neprehliadnete, pretože ich okvetné lístočky vytvárajú dojem slniečka a sú vo svetlých žiarivých farbách. Vôňu Yellow Diamond zjemňujú a dávajú jej elegantný a teplý tón. Tak isto žiari ovocie. Jeho svieže odtiene zelenkavej a žltej vyniknú na podnose s ovocím, no ich vôňa, ktorú Vám táto vôňa dožičí, povznáša ducha a osvieži telo. Ale citrusy neprebijú kvety, takže aj keby ste ich nemali práve v láske, táto vôňa Vám vadiť nebude.

Ani Versace Yellow Diamond nepatrí vyslovene k budičom sexuálnej túžby. Chýba mu hĺbka, temné tóny. Tento parfum je možno dostatočne sladký aj napriek citrusom, dostatočne hrejivý aj bez vanilky a orientálnych tónov, ale predsa len svieži a ľahký, takže ani na večer. Skôr než túžbu vyvolá u opačného pohlavia záujem a chuť sa k Vám pritúliť, alebo minimálne s Vami udržiavať Vaše rezké tempo. Aj keby ste mali momentálne mizernú náladu a nechcelo sa Vám spraviť ani jediný krok, táto vôňa Vás nenechá sedieť v kúte a ani doma. Je to životabudič, ktorý Vás vytiahne von a má svoju iskru. Žiadna jarná únava. Či je jar alebo leto, sviežosť Vám chýbať nebude.

Dámsky parfum Versace Yellow Diamond predáva Elnino aj v sadách s telovým mliekom, sprchovacím gélom či miniatúrou. Bol by to krásny darček pre niekoho, koho si vážite.

Versace Yellow Diamond dostanete na Elnino.sk v objeme 30, 50 a 90 ml už od *24,23€ a tiež v rôznych krásnych darčekových baleniach. Kliknite pre ponuku.

* Ceny toaletných vôd sú aktuálne k 24. 3. 2015

Ak chcete niekomu urobiť radosť (alebo aj sebe), rozhodne odporúčam jednu z týchto vôní.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This