Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 1.12.2016 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Sneh z lupienkov kvetov (nové parfumy)

Sneh z lupienkov kvetov (nové parfumy)

Hurá, vonku už padá sneh a možno budeme mať tento rok konečne biele Vianoce. Keby to však predsa nevyšlo, môžeme sa nechať zasypať snehom z kvetinových lupienkov od týchto voňavých noviniek.

Namiesto ľadu kvetinový sneh

Sneh a ľad sme si vlani neužili tak, ako sa na vianočné sviatky patrí. Museli sme si počkať až do jari, keď nás zasypal sneh z lupienkov kvetov. Stromy kvitli naozaj bohato. Cesty v parkoch a trávniky v záhradkách doslova obeleli. Aj takýto sneh sa však mnohým ľuďom páči. Je svieži a navyše krásne vonia. Ak sa Vám však nechce čakať na prvé teplé dni, vychutnajte si ho už teraz. Ponuku noviniek zasypal sneh z lupienkov jazmínu, magnólie, pivonky, frézie i fialky. Každej dáme presne podľa jej gusta.

Issey Miyake a akvatický sneh

Známa vôňa vodopádov, jarných kvetov a lesov sa každý rok pretaví do nejakej novinky. Tento rok predstavuje značka novú kapitolu úspešnej edície L’Eau d’Issey. Kvetinový akvatický parfum Issey Miyake L’Eau d’Issey Pure už nie je len vodou v prírode a v kalichoch kvetov, ale je tiež vodou na pokožke ženy, od ktorej prebrala aj jej prirodzenú slanosť – to bolo docielené prostredníctvom tónov mora a šedej ambry. V základe cítim aj stopy vodou nasiaknutého piesku a dreva (kašmírové drevo), no čím vôňa teší, sú výrazné tóny bielych kvetov, ktoré Vás vynesú do neba. Na tie si však počkáte aspoň pol hodinky, pretože v úvode vôňa pôsobí pre kvety pomarančovníka viac ako mydlo, nie vyložene akvatický parfum. Vôňa Issey Miyake L’Eau d’Issey Pure si však neomylne zaslúžila prívlastok „pure“ (v preklade „čistá“). Po celý čas je vzdušná, jemná, ľahká ako sneh a diskrétna.

Sneh z kvetov a akvatických tónov L'Eau d'Issey Pure

Sneh z kvetov a akvatických tónov L’Eau d’Issey Pure

Kvetinové krásky Trussardi, Gianfranco Ferre a Katy Perry

Na začiatku 90-tych rokov tu bola Donna – typicky talianska a ťažká kvetinovo – cyprusová vôňa. Na sté výročie založenia značky však prišla Nathalie Lorson s výraznou obmenou a ukázala nám umiernenejší pohľad na „dolce vita“ v Taliansku. Omamné kvety ostali, no vôňa nabrala výraznejšiu drevitú orientálnu stopu santalového dreva a sladkosť vanilky. Nebyť plodov a kvetín citrusov a jemnej stopy lekna v srdci, aj nová Donna 2011 by Vás zložila svojim výrazným prejavom, ale ona bola iba osobitá. Ako Talianka, ktorej sa zunovala čierna farba. Objaví sa v kostýme bielom ako sneh a aj tak si ju každý všimne. Ale poďme k tej najmladšej novinke. O čosi diétnejšia toaletná voda Trussardi Donna 2016 zahodila rozmanitosť ovocia a zaliala jazmín vodou, aby z neho vznikol jazmínový čaj. Ten naservírovala s chutným cukrovým melónom a orientálna kvetinová novinka dostala ešte výraznejší akvatický charakter. Ale pozor, aj napriek akvatickým tónom nehovoríme o parfume ako bol ten od Issey Miyake. Donna 2016 je menej sladká, viac citrusová a čajová, ale stále je to energická Talianka.

Nathalie Lorson  má na konte pripísanú aj ďalšiu novinku. Po parfumovanej vode prichádza toaletná voda Gianfranco Ferre Camicia 113. Slovo „Camicia“ v preklade znamená „košeľa“ a parfumy Camicia 113 majú pripomínať duel profesionálnych šermiarok. Košele čisté biele ako sneh, elegantné pohyby celého tela i ruky zvierajúcej meč. Dizajn obalu kvetinovo – cyprusovej vône Camicia 113 bol zasa navrhnutý podľa blúzky zvanej „Calice“. Blúzka mala farbu i tvar shehobielej kaly. Verzia EdP a EdT sa podobajú málo. Novinka Gianfranco Ferre Camicia 113 EdT nezanevrela na púdrový kosatec ani mydlovú pivonku. Pridaný bol aj kvet bavlníka pre ešte väčší komfort. No eleganciu staršej sestry prudko potlačil sladký ovocný sorbet, ktorý túto skladbu súčasne aj odľahčil. K obalu… nič proti kale, ja ten kvet milujem, ale práve tento dizajn flakónov sa zrejme nezapíše do dejín ako najvydarenejší. Nech Vás neodradí od vyskúšania parfumov, lebo to by bola škoda.

Novinka Katy Perry Katy Perry´s Mad Love mi v niektorých ohľadoch pripomenula vôňu Camicia 113. Sladká, ovocná, biele kvety, pižmový základ. Chýba už len náznak pačuli a mohli by byť minimálne rodinou z druhého kolena. Čo hovorí pastelovo ružový obal a veľmi sladký úvod z jahodovojablkovogrepového sorbetu, ktorý sa zahráva s plátkami kokosu, pižmom a santalovým drevom v základe? Nie, nejde o pubertálne fantázie. Sortbet je akiste hlavným protagonistom, z vône ho cítim najviac, no po rozplynutí sladkosti spočinie v kvetinovom objaví. Ovocná aromatická vôňa Katy Perry´s Mad Love je cielená pre dámy, ktoré sa chcú cítiť vo veku, keď sa prvý krát bláznivo zamilovali. Ten pocit, keď dostanete kvet a Váš krok ľahkosťou pripomína astronauta na mesiaci. V novinke pravda je niečo gurmánskeho (asi ten kokos), ale vyslovene cukríková ani zmrzlinová nie je. Sladké budú akurát tie milé úsmevy, čo Katy Perry´s Mad Love EdP vyvolá, keď k nej ako doplnok pridáte aj svoj úsmev. Alebo aj potmehúdsky úškrn. Je to na Vás.

Jil Sander Simply Jil Sander

Ak by ste hľadali parfum so zvláštnym vyžarovaním, ktorý nemá každá dáma, jednoduchú a eleganciu pre sebavedomé sexy ženy, s parfumovanou vodou Simply Jil Sander by ste nikdy nešliapli vedľa. Niektorí ľudia ju nazvali „dámsky Fahrenheit“. Prečo? Vezmite si tón kože, na ktorom je vybudované srdce z dreva, muškátového orieška a dominantného tónu fialkových listov a bude Vám to jasné. Len si k tomu pridajte ešte elegantnú vôňu kvetov fialky prisladenú vanilkou, čím vôňa Simply Jil o krôčik odskočila od aromatického Fahrenheita a znežnela, aby bola primeraná aj pre ženu. Inak sa parfumovaná voda Simply Jil sa pre svoju super výdrž, dravosť a živočíšny feeling zabývala aj v zbierkach mužov. A to už je čo povedať, lebo muž si len tak bum tresk nedá na seba niečo dámske. Aká je nová toaletná voda Simply Jil?

Jil Sander Simply Jil Sander

Jil Sander Simply Jil Sander

Nová toaletka je v niečom rovnaká a v inom úplne odlišná. Uzemnenie pikantnosti tónom pačuli, pižmom a vanilkou tu stále perfektne funguje. Pridal sa však tón semien pižmového slezu. Hruškový úvod okorenený kardamómom zas nahradil muškátový oriešok s listom fialky a pridali sa aj kvety tuberózy. Nádych zelene preto novinka nezaprie, ale vôňa má oveľa jemnejší nástup i prejav. Nie je taká ostrá ako parfumovaná voda a už nikto by ju nenazval unisex vôňou. Ak sa Vám EdP vo flakóne s čiernym vŕškom páčila, no nedá sa Vám nosiť po celý rok, Vaša situácia sa príchodom novinky vo flakóne bielom ako sneh vyriešila.

Hugo Boss Boss The Scent for Her

Značka Hugo Boss nás pravidelne prekvapuje kompozíciami, ktoré sa vždy bezpečne zaradia medzi najpredávanejšie a predsa niečím nové, čo sa bude v budúcnosti veľmi ťažko napodobňovať. Pri pánskej vôni Boss The Scent to bolo ovocie zvané maninka, preto som aj pri dámskej novinke logicky čakala nejakú novotu. Namiesto nej ma privítali staré známe ingrediencie.

Hugo Boss Boss The Scent For Her

Hugo Boss Boss The Scent For Her

Hugo Boss Boss The Scent for Her nie je ani tmavá ako noc a nebude ani vôňou na špeciálny večer. Nesúhlasím s prezentáciou v reklame a nebudem zatĺkať. Zistenie, že je mi na prvé ovoňanie povedomá, bolo pre mňa sklamaním. Pripomenula mi množstvo iných známych vôní. Od sladkej DKNY Delicious Delights Dreamsicle cez Burberry Women a Lancome Tresor (ak si odmyslím tie tóny dreva), lebo kvety osmantusu dosť pripomínajú marhuľu, ktorá v tých parfumoch dominuje s broskyňou a frézia v tomto ovocnom opojení zaniká. No máme tu predsa nejaký rozdiel. Rozdiel spočíva v základe a samotnom závere vône. Tón kakaa sa nerozvinie na každej pokožke rovnako, nevytvorí atmosféru očakávanej „tmy“ a niekto ho možno ani nezaregistruje, no jednako v tom závere vyžaruje teplo a odlišuje novinku od ostatných. Boss The Scent sa sotva zrodila v tme. Naopak, mne ukazuje pravé poludnie a slnko nad hlavou, ale je to príjemná kvetinovo – ovocná vôňa s gurmánskym finišom. Niektoré dámy práve takú určite ocenia.

Vlaňajšie Vianoce nás snehom veľmi neobdarili. Deti sedeli doma pri televízore a mali nudné prázdniny. Sneh napadol, ale podľa hlasov väčšiny lyžiarov nadšencov ho bolo málo. Tento rok ho snáď bude viac a užijeme si skutočnú zimu. A keby ste chceli zažiť aj kvetinový sneh, alebo ho niekomu dopriať na Vianoce, tak už viete, kde ho máte hľadať. 🙂

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This