Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 27.10.2016 v Poradňa, vlasy a nechty | Bez komentárov

Strašidelné Nail Art nápady na Halloween (DIY)

Strašidelné Nail Art nápady na Halloween (DIY)

Na Halloween je všetko strašidelné povolené. Od pavučín na nechtoch, cez hrozivé lebky a tekvice, až po dizajn v štýle pohrebiska. A to najlepšie, milé dámy? Tento Nail Art zvládnete samy.

Strašidelné, hrôzostrašné, temné…

Presne tak budú vyzerať Vaše nechtíky, keď vyskúšate tieto strašidelné vzory. Niektoré Nail Art DIY nápady sú jednoduché, iné trošku náročnejšie na realizáciu, ale všetko sa dá. Len treba chcieť a mať trpezlivosť, lebo čo? Trpezlivosť ruže prináša. V našom prípade to ale nebudú ruže, ale vskutku zaujímavé dizajnérske diela. Čo je k tomu potrebné? Nič špeciálne. Len bežná dekoratívna kozmetika na nechty.

Ak chcete svoje nechty pestré, určite na ne môžete použiť rôzne farebné laky. Ja mám výborné skúsenosti s lakmi 60 Seconds od značky Rimmel London. Odtieňov je požehnane a oceňujem aj expresnú dobu schnutia. Žiadne dlhé čakanie.

farebné laky na nechty 60 Seconds od Rimmel London

farebné laky na nechty 60 Seconds od Rimmel London

Pod farebný lak sa vždy dáva báza a ako základové farby pod niektoré Nail Art dielka sa najlepšie hodia laky perleťové. Aby bolo všetko strašidelné, hlavnou farbou bude určite čierna. Ideálne matná čierna. Ja mám doma matný lak Velvet Matte od Rimmel London (odtieň 017 Matte-itude). Do mojej zbierky však patria perleťové aj laky Colorama od Maybelline a klasické nepriesvitné laky La Laque od Bourjois Paris, ktoré sú na Elnino.sk za výbornú cenu.

Na vykreslenie čiar a vzorov sa Vám bude hodiť Nail Art pero od Sally Hansen. Pero je na báze vody, takže keby ste sa pomýlili, jednoducho chybu zotriete navlhčenou vatovou tyčinkou a pokračujete, kde ste skončili. Na dielko potom použijete transparentný Top Coat lak na nechty.

podkladový/krycí lak, perleťové základové laky, matný krycí lak a Nail Art pero

podkladový/krycí lak, perleťové základové laky, matný krycí lak a Nail Art pero

Nail Art postupy

Najjednoduchší mačací dizajn (1) som našla na blogu Lulu’s blog.  Nesmrteľná francúzska manikúra, ale inak. Použite ľubovoľný podkladový lak v pastelových farbách. Môže byť ružová, nude, ale aj klasická biela farbička. Keď lak zaschne, urobte čiernym lakom po stranách také polmesiačiky ako ušká a v strede ich spojte, čím vytvoríte líniu hlavy. V závere namaľujte čiernym mačkám bielym lakom oči a uprostred nich ešte spravte čiarku čiernym lakom. Použiť môžete aj nalepovacie oči, ktoré zoženiete v obchodoch s DIY potrebami.

Ak si trúfate, vyskúšajte nakresliť lakom alebo Nail Art perom na podkladový lak pavučiny, strašidelné pavúky a iný hmyz (2). Na tieto pavučiny bude hrdá aj najpoctivejšia gazdinka a nie je to až také ťažké, ako to vyzerá byť. Ako vidíte na obrázku od Nailtale, z rohu nechtov sú vedené rovné čiary v štýle snehovej vločky, ktoré už len pospájate do tvaru pavučiny. Nakresliť bodku s nôžkami tiež nebude veľká veda.

S troškou šikovnosti dokážete spraviť na nechtoch aj stehy (3) a nechty „zošiť“, ako to urobila Creativeboss (tretí obrázok). Potrebujete k tomu tri kontrastné laky na nechty, ktorými nechtíky pomaľujete. Môžete namaľovať len obyčajné pruhy, no ak sa na to cítite, namaľujte aj iné geometrické tvary. Nevadí, že nebudú rovné. Čierne detaily v štýle stehov, ktoré namaľujete potom, prekryjú hranice. A vlastne… čím nedokonalejšie, tým viac strašidelné, no nie?

Na tekvicové lampáše (4) a la Adventures in Acetone, z ktorých výrazov tvárí ide hrôza, je už potrebná zručnosť a veľká trpezlivosť. Najskôr nechty nalakujte bezfarebným podkladom a na podklad príde oranžový lak. Keď všetko zaschne, namaľujte takmer celú plochu nechtov – s výnimkou detailov – matným čiernym lakom. Najlepšie sa Vám bude maľovať tenkým štetcom. Alebo si pomôžte izolačnou páskou, z ktorej nastriháte malé dieliky v tvare očí, zubov, nalepte ich na nechty a potom len pretrite čiernym lakom. Najlepšie bude vyzerať lak s matným efektom, pretože najviac pripomína tmu.

Čo môže byť viac strašidelné ako oči mačkovitej šelmy (5), ktoré svietia v tme? Na stránke Adornedclaw.com som jedny také očiská našla. Boli vytvorené metalickým lakom, cez ktorý potom dizajnérka len aplikovala matný čierny lak a dokreslila zreničku. Metalická modrá je dobrá, ale super by bol aj metalický zelený alebo žltý lak. Od nej je aj ten posledný dizajn, kde je podkladovou farbou strieborná. Na tento strieborný základ potom namaľujte ľubovoľné strašidelné motívy. Ona si vybrala náhrobné kamene, pavučiny a strom (6). Z najtmavších miest zlovestne hľadia strašidelné červené oči. Brr, to sú ozaj nechty ako z hororu. Ale parádne. Čo poviete?

Nestrácajte hlavu. Posledný lebkový dizajn prinášam ako bonus aj s DIY návodom. Pozrite, vôbec to nie je ťažké. Ak viete namaľovať zopár geometrických tvarov a rovných čiar, z Vašich nechtov budú hľadieť lebky. Máte to hotové raz dva.

Strašidelné lebky aj s postupom práce, zdroj: Simplenailartdesigns

Strašidelné lebky aj s postupom práce, zdroj: Simplenailartdesigns

Elnino.sk a dekoratívna kozmetika na nechty od výmyslu sveta na jednom mieste

Keby Vám to s lakmi nešlo, nevešajte hlavu. Halloween je jediným časom, keď je i nedokonalosť dokonalosťou. Decentné farby a decentné vzory sú tabu. Môžete sa vyblázniť s farbičkami a experimentovať. Tak neváhajte a pokúste sa zachytiť atmosféru obľúbeného sviatku Halloween aj na svojich nechtoch. Ktorý Nail Art udrel do oka Vám a podľa Vás stojí za vyskúšanie?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This