Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 5.5.2015 v Mejkap, Poradňa, Styling | Bez komentárov

Styling pre vášnivú fanúšičku hokeja

Styling pre vášnivú fanúšičku hokeja

Styling v podobe štátnej vlajky na líci i na čele, zmaľovaná celá tvár, to všetko tu už bolo. Čo takto urobiť zo seba dámu? Aj v hokejovom drese môžete vyzerať nádherne, ak svoj outfit doladíte do dokonalosti.

Hokejový styling elegantne

Niekto ide na hokej s obrovským dvojkrížom cez celú tvár, alebo ho namaľuje minimálne na čelo či líca. Nikde však nie je napísané, že i Vy musíte urobiť to isté, aby ste zapadli medzi fanúšikov. Na dokonalý imidž Vám stačia bežné líčidlá, stuhy do vlasov a bežné doplnky, ktoré máte doma. V tomto článku dám tipy, ako ostať príťažlivo ženská, ako získať styling, ktorý nebude pôsobiť násilne a nezatieni Vašu krásu. Naopak, tento ju podporí.

Nechty s hokejovým dizajnom

Nie každá dáma sa môže pochváliť majstrovstvom v maľovaní na nechty. Isteže, poznám také expertky, čo dokážu na nechty namaľovať i obraz od Michelangela, no my ostatní si vystačíme i s niečím jednoduchším. Na tento dizajn budete potrebovať klasické laky na nechty a trošku trpezlivosti, no kto ho uvidí, okamžite pochopí, čo to máte na nechtoch. Ako inšpirácia nám poslúži obrázok od blogerky Eliny z blogu Nailscope, ktorá sa inšpirovala hokejovým ringom.

hokejový styling pre nechty s lakmi od Elnino.sk

hokejový styling pre Vaše nechty, Elina (Nailscope) zdroj: http://bit.ly/1ENvPjz

Elina sa rozhodla nemaľovať na svoje nechty vlajky, ale ozdobiť ich úplne rovnako ako ľadovú plochu. Nakreslila na ne čiaru bránkoviska, stredovú červenú čiaru i modré čiary vyznačujúce útočné pásma. Ak sa Vám tento dizajn páči, budete naň potrebovať biely lak na nechty. Okrem neho ešte červený, modrý a na bránkovisko jeden belasý lak.

laky na nechty pre dokonalý dizajn nechtov, Rimmel, Sally Hansen, Max Factor, Manhattan, všetky na Elnino.sk

laky na nechty z ponuky Elnino.sk od značiek Rimmel London, Sally Hansen, Max Factor, Manhattan

Ako vidíte, je to veľmi jednoduché. Celé nechty natrela bielym lakom na nechty, z toho jeden pridvobila aj polkruhom belasej farby. Hranicu medzi bielym a belasým lakom obtiahla červenou farbou, čím vzniklo bránkovisko.  Na ostatné 3 nechty už len namaľovala rovnú červenú čiaru a modré čiary. Ak by sme chceli ísť do detailov, potom by malo byť logicky na palci a malíčku bránkovisko, na ukazováku a prsteníku modré čiary a prostredník by mal mať červenú čiaru. Elina však ako pravá patriotka venovala bielu plochu palca vlajke Lotýšska, odkiaľ pochádza. My môžeme ostať pri pôvodnom pláne, alebo nechať palec biely. Ak si na to trúfate, môžete si vziať ešte jeden lak v tmavšej modrej a nakresliť vlajku Slovenska. Na palci by sa tiež pekne vynímali prekrížené hokejky a puk, prípadne nejaký iný hokejový motív. Predstavivosti sa medze nekladú.

Styling pre Vašu korunu krásy

Čo urobiť s vlasmi, to zaujíma väčšinu dám, ktoré sa chystajú povzbudzovať. Ja by som Vám poradila ísť do jednoduchosti. Buď si urobte zapletený vrkoč, klasický cop alebo vsaďte na poriadny objem, lebo taký účes vždy vyzerá dobre. A nemusíte sa ani starať o to, či z neho niekde netrčí nejaký neposlušný vlas. Najlepší objem neurobíte kulmou, ale obyčajnou okrúhlou kefou a fénom. Oplatí sa s ňou pohrať. Čím väčší priemer, tým väčší objem.

vlasový styling ako kúzlo s okrúhlou kefou od Elnino.sk

vlasový styling ako kúzlo s okrúhlou kefou

Na zachovanie objemu využijete úplne bežné tužidlá, gély si sprejové stylingové produkty, ktoré máte doma. Alebo si pozrite nejakú dobrú vlasovú kozmetiku na Elnino.sk. Okrem stylingových produktov budete potrebovať  už spomínanú okrúhlu kefu a fén. A tu je postup krok za krokom:

1. Ak máte dlhšie vlasy, rozhodne začnite ochranou pre ich končeky, ktorá v nich zadrží vlhkosť ako napríklad dvojfázový balzam na vlasy Matrix Total Results Moisture Cure 2 Phase. Ten len nastriekate namiesto kondicionéra tam, kde sú vlasy najviac zničené a potom vlasy ešte trošku vyfúkate fénom.

2. V druhom kroku môžete aplikovať tužidlo. Odporúčam napríklad tužidlo na vlasy Matrix Total Results Amplify Foam Volumizer, pretože bolo navrhnuté práve na objemové účesy. Alebo si dvíhanie vláskov necháte na koniec a vlasom urobíte objem sprejom.

3. Teraz vezmite pramienok na temene hlavy, stočte ho a pripnite ho štipcom alebo sponkou. To isté urobte s pramienkami po bokoch, aby pramienky nezavadzali.

4. V tomto kroku budeme na okrúhlu kefu navíjať vlasy v zadnej časti hlavy a fénom na ne fúkať teplý vzduch.

5. Až budú vlasy vzadu nadýchané, rozpustíme po jednom pramene na bokoch a temene. Tieto pramene po častiach navíjajte na kefu, pričom vykonávajte s kefou rotačný pohyb, akoby ste chceli z tých vlasov vyformovať francúzsky uzol. Naviniete, otočíte celou kefou, zasa naviniete a otočíte… atď. Tým sa vytvoria jemné vlnky, ktoré pekne vyzerajú na dlhých vlasoch. Pokiaľ nie sú až také dllhé, stačí ich navinúť na kefu a popritom fúkajte fénom dovtedy, kým nebudú suché.

6. Teraz predkloňte hlavu a prstami načechrajte vlasy pri korienkoch. Ak ste nedávali tužidlo, v tomto kroku môžete aplikovať sprej. Na jemné vlasy je dobrý vlasový sprej Matrix Biolage Volumebloom Full-Lift Volumizer. Ponechá vlasy nadvihnuté a nezaťažuje ich toľko ako gély či peny. Nastriekajte ho priamo ku korienkom, dobre votrite prstami a hotovo. Môžete vyraziť.

Na tento účes sa Vám môžu hodiť produkty od značky Matrix. Kliknite a zobrazte si kompletnú ponuku produktov.

Tipy na štýlové vrkoče a copy

Zapletené a zviazané vlasy pôsobia dievčensky a nevinne. Navyše je tento účes aj veľmi praktický. Pri vyskakovaní od radosti nad gólom Vám nebudú lietať vlasy do očí. Niet divu, že aj roztlieskávačky zvyknú nosiť vrkoče. Ak chcete dodať tomuto imidžu trošku patriotizmu, siahnite po farebných gumičkách alebo stuhách. Stužky sa dajú vpliesť aj priamo do vrkoča, ako to naznačuje obrázok a nikto ani na chvíľu nezapochybuje, komu fandíte.

styling plný farieb so zapleteným vrkočom a farebnými stuhami

styling plný farieb so zapleteným vrkočom a farebnými stuhami

Ak Vám vlasy, hoci i s objemom, vadia a večne padajú do očí, použite čelenku. Aj tú najobyčajnejšiu čelenku môžete omotať farebnými stuhami a v momente z nej vyčarovať štýlovú ozdobu vlasov. A pokiaľ Vám ostane čas a chuť, môžete sa v rovnakých farbách i nalíčiť. Biely očný tieň pod obočie, modrý na viečka, červený rúž na pery a ste zladená od hlavy až po päty. Tieto farby však nie sú pre každého, takže nič nepokazíte ani neutrálnymi hnedými odtieňmi, riasenkou a leskom na pery. Však aj v jednoduchosti je krása, nie?

Styling je hotový, takže teraz už len ostáva poriadne povzbudzovať a držať nášmu tímu palce, aby chlapci priniesli domov nejaký ten cenný kov.

Páčia sa Vám tieto nápady? Podeľte sa o ne aj so svojimi priateľmi na sociálnej sieti.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This