Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 15.2.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Súťaž krásy vyhráva… jedna z týchto finalistiek

Súťaž krásy vyhráva… jedna z týchto finalistiek

Rozhodla som sa, že pre parfumy usporiadam menšiu súťaž krásy. Vybrala som štýlové novinky z ponuky Elnino.sk presne na mieru tomuto pochmúrnemu počasiu, nech Vás ich vôňa pekne zahreje pri srdci.

Súťaž krásy vône

Dnes to bude trošku netradičné predstavovanie nových vôní. Nechala som novinky, aby si vyskúšali súťaž krásy, kde vyhrá len tá najkrajšia a najoriginálnejšia vôňa. Ako už je u mňa dobrým zvykom, nebudem posudzovať flakón ale vnútornú krásu, čiže krásu obsahu, ktorý naše fľaštičky ukrývajú. Súťaž krásy si tentokrát nenechali ujsť ani pánske vône, čo je skvelé, pretože sme už dávnejšie nemali pánske novinky. A tu je našich 5 finalistiek.

1. Toaletná voda Jil Sander Strictly

Nová pánska vôňa Jil Sander Strictly je pikantná drevitá vôňa, ktorú ako keby ušil sám krajčír mužovi priamo k obleku. Nepôjde ani o centimeter ďalej, než by slušná vôňa mala ísť. A že bude naozaj horúco okolo Vás, to si píšte. Ona sama pôsobí ako tlejúca zápalka od samého začiatku, keď sa otvára pikantným korením a ešte horúcejším bobkovým listom. Aj pokračovanie je v podobnom duchu cez muškátový oriešok a kardamóm. Nie je ale až taká striktná, ako by sa zdalo podľa názvu. Keď koreniny stíchnu a plameň potemnieva, vôňa nadobúda pokoj. Ohlási sa drevitosť so štipkou sladkosti tonkových bôbov. Jil Sander Strictly začína túto súťaž krásy ako veľmi silná a hlučná vôňa, ktorá si potrebuje získať pozornosť porotcov a neskôr sa ukáže ako ultra zvodná, komfortná a elegantná.

2. Narciso Rodriguez For Him Bleu Noir  EdT

Aj nová pánska vôňa Narciso Rodriguez For Him Bleu Noir by rada vyhrala súťaž krásy pikantným korením, ktoré sa zvrhne v prekvapivý záver. Majú teda podobnú taktiku a i táto novinka je korenistá drevitá. Jej pikantný úvod s kardamómom a muškátovým orieškom ale uzemňuje veľmi osvedčená kombinácia ambry a vetiveru v základe. Pripomenie Vám tak množstvo iných známych vôní a spočiatku nebudete vedieť, kam ju zaradiť. Skoro sa však pridá pižmový tón srdca a náznak ebenového dreva a to je podľa mňa dôvod, pre ktorý si parfum ponechal prívlastky „modrý“ a „tmavý“ v názve. Drevá, ambra a pižmo tvoria ideu tmy a záhadnosti. Korenie má predstavovať atmosféru trópov s belasým morom a pálivým slnkom nad hlavou. Narciso Rodriguez For Him Bleu Noir ponúka vskutku zaujímavé kontrasty, ktoré by mohli fungovať na mužovi dobrodruhovi.

3. Bvlgari Man in Black All Black Edition EdP

Značka Bvlgari obohatila kolekciu pánskych vôní MAN o novú verziu pánskej vône Man in Black. Súťaž krásy sa pokúša ovládnuť limitovaná edícia All Black. Novinka má nielen krásny flakón, ale je tiež oproti pôvodnej verzii o čosi intenzívnejšia a podľa mňa má aj lepšiu výdrž. Táto sofistikovaná zmes kožených tónov sa vkradne do mysli dámy a zanechá tam obraz alfa-samca. Muža spontánneho a sebavedomého. Vôňa sa otvára zmesou korenia, ktoré prebudí zmysly a rumu, ktorý zasa perfektne ladí s tým, čo príde. Po chvíľke začne vôňa naberať na intenzite s prídavkom kože, tuberózy a kosatca. Práve pri tejto limitke neviete v tejto fáze, či je čierna farba výstižným pomenovaním. Až s nástupom guajakového dreva to bude jasné. Je to naozaj parfum na večer pre muža v čiernom, ktorý pri zvuku štrngajúcich pohárikov oslňuje ľudí príbehmi a všetky oči dám sú na ňom.

4. Toaletná voda Elizabeth Arden Always Red

Som síce milovníčkou gurmánskych a skôr sladších vôní, no napriek tomu nepatrili vône Elizabeth Arden Red Door medzi moje obľúbené. Pri pohľade na ďalšie červené dvere mi nebolo všetko jedno, ale máme súťaž krásy, takže odložme predsudky. Iný názov, iná vôňa, no nie? Elizabeth Arden Always Red je naozaj iná a ničím nepripomína svoje sestry. V úvode jasne prevládajú ovocno-kvetinové tóny (hlavne slivka, pomaranč, jazmín a ruža), ktoré ukazujú gurmánsku tvár. Pridávajú sa aj ľahko orieškové a čokoládové gurmánske tóny praliniek, ktoré sú síce sladké, ale tá čokoláda je taká krémovo-púdrová a pekne ladí s jazmínom. Nie ako čokoláda, ktorá Vás sladkosťou otrávi. Potom ovocie vyprchá a ostáva veľmi príjemná vôňa s prísľubom exotického Orientu, lebo záver patrí bohatému orientálno-drevitému akordu červeného jantáru a mahagónu. S orientálno – kvetinovou vôňou Always Red strhnete pozornosť a ukážete celému svetu, že ste ženou s veľkým „Ž“.

5. Narciso Rodriguez For Her L´Absolu EdP

Nový drevito-kvetinový pižmový parfum pre dámy Narciso Rodriguez For Her L´Absolu je divadelným dramatickým bojom kvetín, kde ale zvíťazí tretí člen. V tomto prípade to bude pižmo, ktoré by ste v srdci nečakali, no keďže som vyskúšala aj pánsku novinku, už som ho predvídala. Pižmo evidentne nadržiava tuberóze a tak si svoje sólo užíva pekne dlho a spieva „Kráľovnou som ja… „. Jazmín sa dostáva k svojej úlohe až v neskoršej fáze, keď sa vôňa v krémovom objatí santalového dreva a ambry blíži k svojmu koncu. Pačuli som vôbec neregistrovala, najviac pozornosti si získalo pižmo, vďaka ktorému vlastne novinka nevonia čistotou, ale nie je ani ťažká, len krásna a zaujímavá ako väčšina vôní Narciso Rodriguez. Univerzálna, na každodenné nosenie, trvácna a s pokojným svedomím by som ju ponúkla aj mužovi, aby ju nosil. Nesklame nikoho.

Súťaž krásy vyhráva Bvlgari

Súťaž krásy vyhráva Bvlgari

A súťaž krásy vyhráva…

Každá súťaž krásy musí mať kráľovnú, no v našom prípade to bude kráľ – muž v čiernom Bvlgari Man in Black All Black Edition. Prečo? Pretože je odvážny, zaujímavý, spontánny a sebavedomý. Presne také vlastnosti čakáme od ideálneho chlapa a teda aj vôňa disponujúca takými vlastnosťami by mala byť ideálna. Čo poviete? Zvolíme aj vicemiss? Dajme teda aj jednu dámsku finalistku, ktorá bude môcť predniesť ďakovnú reč o tom, ako takúto poctu nečakala. A úprimne, na začiatku by som to nebola čakala ani ja, ale je to vôňa Elizabeth Arden Always Red. Prekvapila svojim prejavom a nebojácnou odlišnosťou od ostatných vôní kolekcie Red Door.

Rajónom týchto víťazných vôní sú miesta, kde sa pohybuje veľa dobre oblečených ľudí, ich najlepším obdobím je zima a čas po západe slnka. Bvlgari Man in Black All Black Edition + Elizabeth Arden Always Red = skvelé parfumy na dlhé zimné večery a noci.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This