Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 23.7.2015 v Mejkap, Poradňa, Vône | Bez komentárov

Svadba vo francúzskom štýle (tipy)

Svadba vo francúzskom štýle (tipy)

Kráčate uličkou, do pochodu Vám znie krásna pieseň Ave Maria… áno, aj takto môže vyzerať svadba. V tomto článku prinášam tipy, ako svoj krásny deň zorganizovať s francúzskou eleganciou.

Svadba po francúzsky

Francúzi si nerobia veľkú vedu s tým, čo bežne trápi naše nevesty. Myslíte, že chodia na skúšku mejkapu, účesov a dávajú si robiť drahú manikúru? Figu borovú. Francúzka má len jedinú starosť. Aby sa vyspala do krásy a bola elegantná. K elegancii patria samozrejme elegantné šaty a krásna kytica. To si zadováži. No o svoje vlásky a líčenie sa pokojne postará aj sama. Máte na svadbu obmedzený rozpočet? To vôbec nevadí. Inšpirácie nájdete v tomto článku.

Svadobné líčenie bez starostí

Vám ľudia zvyknú obdivovať mejkap a hovoria, ako pekne sa maľujete? Výborne, máte ušetrené. Svadba si nevyžaduje nutne služby odborníka. Dokonca aj Kate Middleton sa na svoj svadobný deň líčila sama.

svadobné líčenie bez starostí

svadobné líčenie s družičkami – maximálne príjemná činnosť, Foto: Colm Walsh (http://bit.ly/1LwuYtf)

Ak si na líčenie netrúfnete, poproste svoju kamarátku či družičky. Kto by mal lepšie vedieť, čo Vám pristane, čo zvyknete nosiť, než Vaše najlepšie kamarátky a sesternice? Nemusíte sa báť, že by Vás nalíčili prehnane, že by Vám to pridalo roky alebo by ste vyzerali neprirodzene. Moje kamarátky nie sú profesionálne vizážistky a ani ja nie som. No neraz sme sa jedna druhú nechali učesať i namaľovať na schôdzku a vždy bol výsledok perfektný.

Základom dobrého líčenia sú dobré líčidlá. O pleť ste sa už dobre postarali, teraz bude Vašim najväčším nepriateľom dehydratácia a stres. Nech si hovorí kto chce a čo chce, svadba nejaký ten stres prináša a nie vždy sa budete môcť napiť. Čím viac vlhkosti bude mať pokožka, tým menej mejkapu skonzumuje a nebude treba toľko dodatočných úprav. Nepodceňujte preto dobrý podklad. Hydratačný krém musí prísť na Vašu tváričku ako prvý. Na dobre vsiaknutý krém nanesiete podkladovú bázu pod mejkap a potom samotný mejkap. Výsledný efekt musí byť dokonalý, a preto sa rozhodne neoplatí šetriť na kvalite mejkapu a podkladovej bázy.

Zvoľte si taký mejkap, ktorý obsahuje aj SPF a dobre sedí typu Vašej pokožky. Už nebudete musieť použiť žiadny opaľovací krém. Zapamätajte si, viac hydratácie suchej pleti poskytujú krémové mejkapy, v krytí sú lepšie mejkapy bez olejov, no tie budete musieť naozaj poriadne rozotrieť. Nech už máte akýkoľvek mejkap, skúste ho aplikovať štetcom. Tak určite nevynecháte ani centimeter svojej pokožky a aj ten efekt by mal vyzerať prirodzenejšie.  Ak je to potrebné, nedokonalosti zatrite korektorom. Aj na korektor je lepšie používať štetec. Dá sa ním naniesť veľmi presne i vklepkať do pokožky. Viac informácií o štetcoch sa dočítate v článku Štetce – potreba každej maliarky natieračky.

Na rade sú teraz oči, riasy, obočie, pery a líčka. Tie si pokojne môžete namaľovať tak ako obvykle, prípadne aj o jeden či dva tóny tmavšie. Pomyslite na svadobné fotografie. Objektív kamery i fotoaparátu pohltí časť farieb, takže sa nebojte decentne pridať na intenzite. A ak máte svoje líčidlá vo vodeodolnej verzii, určite po nich stiahnite. Tipy na tisíckami dám vyskúšané a mnou odporúčané produkty nájdete v článku Vodeodolná kozmetika a beauty tipy. Hotové líčenie zafixujte púdrom a môžete použiť aj fixačný púder na mejkap. Predĺži mu jeho životnosť.

Môj tipFixačný púder Dermacol Invisible Fixing Powder – transparentný púder, ktorý zafixuje make-up a zabraňuje vzniku mastného pocitu počas dňa

Svadba a jej organizácia

Zorganizovanie takej svadby, to je celá veda. Neváhajte preto poprosiť niekoho o radu a nejaké tie úlohy rozdať aj svojim najbližším. Tu prinášam niekoľko fotografií, ako by mohla taká svadba po francúzsky vyzerať.

Svadba a čo by Vám nemalo chýbať

Že potrebujete niečo staré, niečo modré, niečo požičané, to je jasná vec. Ale čo taká svadobná vôňa?

svadba a Vaše Must-have (vôňa Chanel Coco Mademoiselle. Foto: Colm Walsh (http://bit.ly/1IfC3Y8)

svadba a Vaše Must-have (vôňa na obrázku Chanel Coco Mademoiselle). Foto: Colm Walsh (http://bit.ly/1IfC3Y8)

Svadba je len jedna. Ak by som sa mala vydávať, mojou svadobnou vôňou by sa stal parfum Chanel Coco Mademoiselle. To totiž nie je vôňa, to je „Pani vôňa“. Môže pochváliť neskutočnou výdržou, sviežosťou kombinovanou so sladkosťou a originalitou, akú by ste ťažko hľadali niekde inde. Vydrží s prehľadom celý svadobný deň, svadobnú noc a je celkom možné, že i druhý budete vnímať jej sladký opar. Tento kúsok od značky Chanel je rozhodne jeden z najlepších.

Keď investícia, tak do kvality ako je parfumovaná voda Chanel Coco Mademoiselle. Kliknite a pozrite ponuku Elnino.sk.

Viac o tejto štýlovej a elegantnej francúzskej vôni sa môžete dočítať v článku Parfum na ples ako Vaše druhé JA.

Ešte viac inšpirácií na krásne vône na svadbu nájdete vo fotoalbume Elnino.sk na sociálnej sieti.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This