Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 26.5.2016 v Poradňa, Styling, vlasy a nechty | Bez komentárov

Svadobná manikúra doma a svojpomocne

Svadobná manikúra doma a svojpomocne

Svadobná manikúra si nežiada veľa námahy. Nie, Vy skutočne nepotrebujete stráviť hodiny v nechtovom salóne a potom chytať infarktové stavy, keď sa vo svadobný deň kúsok laku odlúpi.

Bourjois Paris La Laque Nail Polish 1 White Spirit, 2 Chair Et Tendre a 6 Fuchsiao Bella

Svadobná manikúra potrebuje len kvalitný lak

Je pravda, že vydávame sa len raz a niečo ako svadobná manikúra zasa nestojí tak veľa. Ja osobne by som si ale radšej kúpila luxusný parfum, než vrážala do nechtov. Parfum mi ostane na dlhé mesiace, nechty vydržia pár dní. Ste šikovná? Vezmite laky na nechty a vymaľujte si nechty sama.

Aby ste mali ľahšie rozhodovanie a mohli si všetko nachystať, mám pre Vás tipy na niekoľko krásnych nail artov. Ukážem aj nejaké klasické laky, ktoré vyzerajú na nechtoch krásne aj bez špekulovania s ozdobami.

Jednoduchý dizajn a ligot

Sú laky, ktoré Vám na počkanie vykúzlia na nechtoch superhviezdny look. Trblietavé laky na nechty OPI Nail Lacquer sú nepriehľadné. Stačí jedna vrstva a nechtíky sú kompletne pokryté farbou. Niektoré majú v sebe aj glitre inej farby. A pozrite na ten zlatý i strieborný lak. Takéto laky využijete aj pri vytváraní iných dizajnov.

Veľmi pekné sú aj prirodzené nechty, ktoré nalakujete priesvitným, alebo polopriesvitným lakom s bielymi či farebnými glitrami, ktoré vytvoria efekt krajky, alebo posýpky. Bývajú aj perličky a kamienky, ktorými sa dajú nechty posypať. Polopriesvitné perličky značky L´Oreal Paris Le Jewel Shaker sa prispôsobia farbe podkladového laku. Ak sa na to cítite, nemusíte aplikovať efekt ani perličkovú / kamienkovú posýpku na celý necht, ale trebárs len na jeho časť.

Stále moderné ombré

Ak bude Vaša svadobná manikúra v štýle ombré, zíde sa Vám špongia. Návod, ako si s pomocou jednoduchej špongie môžete ozdobiť nechtíky, nájdete v článku Mejkap vo farbách noci a hviezd. Najradšej z bielych lakov mám lak na nechty Bourjois Paris La Laque. Má skvelú výdrž.

Pokiaľ vynecháte 3. a 4. krok zo spomínaného návodu, ombré bude takéto jednoduché, ako vidíte na obrázkoch. V podstate si môžete zvoliť akékoľvek laky. Pekne vyzerá ružová, ale tiež kombinácia bielej s trblietavými lakmi. Alebo môžete použiť ten istý návod a vyskúšať ďalší štýl, ktorý bude nasledovať teraz. V tomto štýle vynecháte druhý krok a nechty nalakujete až potom, ako ich oblepíte prúžkami.

Prúžky vodorovné, zvislé i diagonálne

Takáto svadobná manikúra si pýta úzke lepiace pásiky a nail art sa nazýva aj „Negative Space„. Dajú sa naň zakúpiť aj originál pomôcky – pásky rôznej šírky, ale keď nie je nič doma, tak poslúži aj klasická izolačná páska, ktorú si nastriháte. Svadobná manikúra v tomto štýle potrebuje okrem pásky už len dve veci. Klasický biely lak a k nemu top coat (trebárs Sally Hansen Double Duty Base & Top Coat z titulnej fotky), alebo môže byť aj polopriesvitný lak. Odporúčam Maybelline Colorama Nail Polish v odtieni 46. Vlastním ho aj ja, sú v ňom super jemné trblietky, ktoré nedrhnú.

Tento prúžkovaný nail art však môžete povýšiť na úroveň profesionálky. Možno sa i Vaša svadba nesie v nejakom dizajne (čierne pozadie, zlaté a biele písma, geometrické tvary…) a vedeli by ste aplikovať tento vzhľad aj na svoje nechty. Doplňte tradičné biele laky o zlaté, strieborné, čierne a svadobná manikúra v štýle Art Deco bude ústredným bodom pozornosti hostí.

A čo takto francúzska svadobná manikúra?

Nejdem Vás nudiť klasickými prúžkami. Aj niečo také obyčajné, ako je francúzska manikúra, sa dá totiž povýšiť na hotové umenie. Ak ju trebárs spojíte s ombré a urobíte nechtíkom modrý okraj, splníte tradičnú podmienku mať na sebe niečo modré. V manikúre L´Oreal Paris Color Riche Duo Manicure máte všetko potrebné. Ale nechtíky si môžete aj pokresliť a vyčariť na nich nádherné kvietky alebo iné vzory.

Bojíte sa štetcov? Poznám jednu super vychytávku. Sú ňou laky na nechty Sally Hansen v pere. Nemusíte sa báť, že by biela nebola dostatočne pigmentovaná. Biele pero pigmentuje jedna radosť. A laky sú na báze vody, preto môžete každý chybný ťah zotrieť a opraviť bez poškodenia spodného laku. Svoje dielko prelakujte bezfarebným lakom a Vaša úžasná svadobná manikúra bude najčastejším predmetom diskusie prítomných dám. A vlastne nielen táto, ale aj všetky ostatné.

Aj keď bude svadobná manikúra Vašej tvorby a nebude úplne bez chybičky, najdôležitejšou ozdobou bude predsa obrúčka. Tá sa bude na Vašom prste vynímať skvelo. A vlastný nail art má ešte jednu skrytú výhodu. Pokiaľ by sa stala nehoda, niekde nechtom zadrapnete a povrch nechtu sa trošku poničí, stále máte fľaštičku laku. Jeden nenápadný ťah a svadobná manikúra bude zachránená.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This