Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 18.8.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Talianska elegancia a tri nové parfumy

Talianska elegancia a tri nové parfumy

Sláva bájneho Ríma a talianska elegancia majú niečo spoločné. Oboje nás nikdy neprestane fascinovať. Nové parfumy Bottega Veneta, Salvatore Ferragamo a Dolce & Gabbana Vás nechajú v údive.

Talianska elegancia po novom

V Talianoch sa nikto nevyzná. Ťažké je predvídať, čo sa im preháňa v hlave. Sú ako vietor. Aj ten niekedy vyspevuje v komínoch serenády a inokedy sa mu musíme pratať z cesty, lebo všetko lieta. Stále sa mení a vždy Vás prekvapí niečím iným. A predsa by ste na Taliana nikdy nepovedali, že nie je elegantný. Tak, ako dokáže vrhnúť do vzduchu tanier, tak isto dokáže byť neskutočne šarmantný. Talianska elegancia je trošku iná, než tá francúzska. Vie byť trošku drsná až takmer neokrôchaná, no nikdy výrazne nevybočuje zo zabehaných koľají, je ľúbivá, originálna a človek jej ľahko podľahne. Dnes Vám predstavím až tri nové parfumy priamo z Talianska.

Bottega Veneta Pour Homme Essence Aromatique

Keď už som si myslela, že žiadny Talian nedonesie pánsku vôňu na leto, ktorá by stála za zmienku, módna značka Bottega Veneta vyrukovala s mužnou drevito – aromatickou klasikou v úplne novom žánri. Typ parfumu, aký by človek nepredvídal ani keby vlastnil krištáľovú guľu a set tarotových kariet.

Bottega Veneta Bottega Veneta Pour Homme Essence Aromatique

Bottega Veneta Bottega Veneta Pour Homme Essence Aromatique

Bottega Veneta Pour Homme Essence Aromatique sa otvára zaujímavo. Zmes citrusov a extra pridaného bergamotu kričí „Tu som a som svieži“, ale je to trošku iný začiatok, než poznám z iných parfumov točiacich sa okolo citrusov. Ja v tej prvotnej sviežosti kolínskej vody vnímam aj čosi kašmírovo a páperovo mäkké, jemne korenisté, čo spôsobuje, že aj ten úvod má trošku tepla slnka  a hĺbku oceánov.

Dojmu čistej kolínskej vody srdce zavelilo na odchod. Keď sa rozvinie srdce, vôňa začína byť fougere. Aspoň mne sa tak javí. Ale nebudete sa cítiť ako v pánskom holičstve plnom púdru, kam by mladík najradšej ani nevkročil. Toto je moderné holičstvo a namiesto nejakej gáfrovej levandule a machu ucítite zeleň čerstvo podrveného ihličia borovice. Lístky pačuli sa pridávajú skôr na stranu drevitého cédrového základu, ktorý sa na pokožke rozvonia takmer ako semiš.

Nový parfum Bottega Veneta patrí medzi novinky, aké tu ešte neboli, no jeho talianska elegancia akoby tu s nami bola po celé storočia. Bude sa Vám zdať známy a povedomý. Bottega Veneta Pour Homme Essence Aromatique je mužná klasika, ktorou sa nedá nič pokaziť. Azda predsa len máličko nudná a na zimu možno príliš svieža, no jej chlapčenskosť a jemnosť musím obdivovať. S jej priemernou výdržou je bezpečná do práce, bezpečná na prvé rande a nosiť sa dá takmer po celý rok.

Nežná kráska Signorina Misteriosa

Parfumy Salvatore Ferragamo som dlhé roky obchádzala. Prišli mi až moc dievčenské a nie primerané môjmu veku. Moju mienku poopravil až rad Signorina. Aká je nová kráska z Talianska? Čierny flakón, opäť štýlovo dozdobený elegatnými, po vrstvách poskládanými mašľami, ukrýva orientálno-kvetinovú vôňu a novinka tak zaplnila medzeru. No v jednom sa od bežných orientálnych vôní líši.

tajomná zvodkyňa Salvatore Ferragamo Signorina Misteriosa

tajomná zvodkyňa Salvatore Ferragamo Signorina Misteriosa EdP

Dámska parfumovaná voda Salvatore Ferragamo Signorina Misteriosa je nepochybne vôňa na večer, ale nie omamná ani dravá. Charakterovo mi pripomína vôňu Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche. Aj výdrž by mali podobnú – veľmi dobrú. Obidve pôsobia dojmom kvalitného telového mlieka, veľmi ženského a upokojujúco sladkého, bez výstredností. Na svedomí to má hlavne mliečna šľahaná pena, vanilkový struk a divoké černice. Vôňu krému doprevádza pačuli, biele kvetinky, tuberóza, neroli a kvietky pomaranča. Nič, čo by malo nosením zosilňovať a vytvárať okolo Vás doslova búrkové mračná. Toto dielko skôr pripomína obláčik pary nad hrncom s krémom.

Signorina Misteriosa je ovocno mliečna, ľahko sladká, kvetinová vôňa, ktorá bude dobrým štartom do aktuálneho počasia. Rána sú chladné, večery tiež, preto sa bude hodiť. Práve vtedy si jemný vanilkovo – černicový krém s množstvom jemných kvetov užijete naplno. Možno nebudete za orientálnu divu, no stále budete tajomná éterická bytosť, vyhľadávajúca pocit bezpečia, nehu a lásku. Rozhodne stojí za vyskúšanie.

Ružová talianska diva Dolce Rosa Excelsa

Klasická talianska elegancia a romantika, to je nová dámska vôňa Dolce & Gabbana Dolce Rosa Excelsa. Milí páni, zabudnite na náruč plnú ruží. Tento rok si Vaša láska bude želať len jedinú ružu a to tú, ktorá je vrchnáčikom flakónika kvetinovej parfumovanej vody Dolce Rosa Excelsa. Mne sa síce tieto vŕšky Dolce nikdy nejako obzvlášť nepáčili, ale keď tú vôňu beriem ako celok aj s fľaštičkou z nepriehľadného skla, vôbec by som neváhala vystaviť ju na svojej poličke. Vynikne určite lepšie než rezané kvety, ktoré aj pri najlepšej opatere za dva týždne zvesia svoje hlávky a budú len chabou pamiatkou na deň, kedy som ich dostala.

talianska ružová kráska Dolce & Gabbana Dolce Rosa Excelsa

talianska ružová kráska Dolce & Gabbana Dolce Rosa Excelsa EdP

Jej kompozícia veľmi pripomína ikonickú Dolce. Veľmi známe lekno sa pomiešalo s pižmom, kvetmi neroli a celá talianska ľúbostná serenáda zjemnela dotykom kašmírového dreva. Je viac drevitá než Dolce, ale tiež sviežejšia, zanietenejšia, ako žena, ktorá sa pohádala s chlapom a teraz sa s ním chce za každú cenu udobriť.

Extrakt zo šípovej ruže (African Dog Rose alebo inak Rosa Canina) módne duo Dolce & Gabbana použilo v modernom parfumérstve úplne prvý krát. Kombinovali ho s tónom tureckej ruže a ružičky zariadia, aby sa vôňa ukázala v čo najlepšom svetle, ale zároveň stále ostala dostatočne diskrétna. Týmto ma novinka príjemne prekvapila. Podľa tej farby som čakala erupciu sopky Etna a lávu. V tom som mala ale pravdu len z malej časti. Ona netúži vyzerať ako ružičková princezná, ale nechce ani chŕliť kamene ako rozhádaná Sicílčanka. Šíri len vôňu ruží nadľahčenú akvatickým tónom lekna, peľ omamných kvetov a ten kašmír pridáva ešte viac vlhkosti. Vôňa kašmíru totiž balancuje medzi vôňou dreva a tvrdnúceho betónu. Bude to asi dcéra šéfa podsvetia, ktorý si vybavuje mafiánske účty. 🙂 Aj keď privoniate, je Vám jasné, že je táto vôňa červená a vášnivá a svet sa točí len okolo nej. Okolo dámy, ktorá nepripustí žiadne odmietnutie a vždy dostane, čo si zažiada. Vskutku zaujímavá interpretácia ruže.

Ako vidíte, tieto novinky nevrhajú žiadne ostré tóny, nie sú až také drsné, sú svojské, no nič v nich sa zásadne nebúri proti pravidlám. Rovnováha, isté pravidlá a originalita sú predpokladom každej existencie. Aj vďaka tomu mohol byť v bájnej Rímskej ríši nastolený poriadok a Rímania mohli napredovať. Ani my nemusíme kričať a byť za rebelov. Talianska elegancia, uhrančivý pohľad a sexy vôňa je tou najlepšou zbraňou pri zvádzaní.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This