Pages Menu
FacebookRss

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 3.3.2016 v Poradňa, Starostlivosť | Bez komentárov

Termálna voda – objavte skrytý poklad

Termálna voda – objavte skrytý poklad

Už čoskoro sa začne slovo „voda“ skloňovať vo všetkých pádoch, no nás dnes bude zaujímať termálna voda. Poznáte tento poklad z hlbín našej zeme? Nie? Tak to by ste ale mali, pretože je to kľúč k mladosti. Vážne.

Termálna voda v podobe hmly

Nie, nezahmlieva sa mi pohľad a ani sa necítim zle, hoci som trošku unavená. Za to, že ešte nespím, z časti môže aj termálna voda Frais Monde v spreji, ktorou som sa pred chvíľkou osviežila po prebdetej noci. Tomu spánku som dnes veľa nedala a moja vina. Nemám tak neskoro večer piť čierny čaj. Tu sa ale dostávame k možno zatiaľ nepoznaným výhodám, ktoré termálna voda má. Jej jemný rozprašovač vytvára jemnú hmlu, ktoré bude Vaša pokožka milovať z viacerých dôvodov.

Hneď na začiatok by som mala spomenúť, že v tomto prípade nejde o obyčajnú vodu. Predstavujem poklad z hlbín zeme obohatený o síru, sodík, draslík, sulfát, vápník, železo, horčík, uhličitany a kremičitany. Takéto zloženie má jedine termálna voda, ktorá preteká cez minerálne podložie hôr. Práve takúto vodu využíva vo svojej kozmetike napríklad kozmetická značka Frais Monde.

Acqua di Répole termálna voda od Frais Monde

Acqua di Répole termálna voda od Frais Monde

Sprej mám položený aj pri počítači, aby bol po ruke vždy, keď ho potrebujem. Na čo mi vlastne je?

1. termálna voda osvieži telo i myseľ

Je to voda a voda prirodzene hydratuje. Aj cez mejkap. Stačí nastriekať a pokožka ihneď dostáva svoju dávku vlhkosti, akoby ste na jeden dúšok vypili pohárik lahodného nápoja a ten okamžite zaplavil všetky bunky. Určite vás to preberie a osvieži aj po fyzickej aktivite. Myslite tiež na to, že dobre hydratovaná pokožka sa nemusí brániť ani zvýšenou tvorbou kožného mazu. Hoci sprej netreba uchovávať v chlade, keď príde leto, urobte pokus. Nechajte ho vychladiť v chladničke a uvidíte, aké zázraky urobí s Vašou pleťou jedna spŕška.

2. rozžiarenie pleti

Termálna voda má svoj prameň v talianskej Répole. V oblasti, ktorá je bohatá na minerálne prvky a ich koncentrácia je takpovediac ideálna. Voda nevyžaduje žiadne ďalšie spracovanie a je okrem iného obohatená aj horčíkom, ktorý dobre chráni pokožku pred vonkajšími ale tiež vnútornými vplyvmi. Pleť bude svieža, žiarivá a známky únavy, stresu i starnutia sa viac na nej nebudú podpisovať.

3. termálna voda predstavuje upokojenie pleti

Spálili ste sa na slniečku alebo v soláriu? Depilovali / holili ste pokožku alebo podstúpili nejaký zákrok, po ktorom Vás teraz páli pokožka? Tak to je hodne nepríjemná vec. Následky zmierni termálna voda Frais Monde. Obsahuje síru, ktorá má na pokožku liečivé a upokojujúce účinky. Síra je dobrá aj na ekzémy.

4. poslúži namiesto vody z kohútika

Kto má citlivú pleť, ten vie, aké je to nepríjemné, keď na povrchu pleti ostanú kvapôčky tvrdej vody z vodovodného kohútika alebo niektorých micelárnych vôd. Trpíte pocitmi sťahovania, vysušovania a niekedy Vám naskáču aj vyrážky. O to horšie na cestách, keď máte k dispozícii len čistiace utierky a pokožka ostane potiahnutá lepkavým povlakom akoby bola pogumovaná. Riešením je termálna voda ako druhý krok. Aj keď musíte veľa prípravkov (peelingy, masky, gély) oplachovať vodou z vodovodu, skúste v závere nastriekať na tampónik termálnu vodu a vytrite pokožku. Aj tie posledné zbytky lepkavých povlakov, nečistôt a kozmetiky budú fuč a termálna voda nevyvolá žiadne nežiadúce reakcie pleti.

5. pomocník pri líčení (tiene, mejkap)

Termálna voda je dobrým pomocníkom aj pri líčení. Postriekajte ňou hubku na nanášanie mejkapu a stlačte. Mejkap sa tak nevpije do jej pórov a miniete ho oveľa menej. Máte doma očné tiene určené i na mokré líčenie a ešte ste ich nikdy nepoužili namokro? Neviete, o čo prichádzate. Dajte na aplikátor či štetec trošku tieňa, prestriekajte vodou a naneste. Spojenie pigmentov s vodou rozžiari farby a ich intenzita dostane nový rozmer.

6. fixácia mejkapu

Počuli ste, že termálna voda fixuje mejkap a Vám sa to zdá nelogické? To nie sú len také povedačky. Samozrejme si nalíčenú tvár nebudete striekať zblízka. Nastriekajte vodu do vzduchu a vojdite do hmly z kvapiek. Termálna voda prepojí pigmenty s podkladom a vytvorí jeden celok. Farby sa oživia a aj pokožka dostane hydratáciu. Nebude mať potrebu konzumovať vlhkosť z Vášho mejkapu. Práve pohlcovaním vlhkosti strácajú mejkapy pružnosť a zbytočne potom počas dňa opadávajú. Týmto počinom takému problému predídete.

Frais Monde Thermal Spa Water - termálna voda a jej rozprašovač

Frais Monde Thermal Spa Water – termálna voda a jej rozprašovač

Ja som kedysi neprikladala veľký význam sprejom s termálnou vodou, no dnes sa stali mojim denným pomocníkom. Vždy mám aspoň jeden sprej v zásobe.

Termálna voda a jej hydratujúca hmla na tvár je krokom v starostlivosti o pleť, o ktorý sa rozhodne nesmiete nechať pripraviť. Vyskúšali ste už niekedy niečo podobné? Podeľte sa o svoje skúsenosti.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This