Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 22.8.2017 v Novinky, Vône | Bez komentárov

The Fragrance Foundation Awards 2017

The Fragrance Foundation Awards 2017

V druhej polovici mája sme sa mohli stať svedkami odovzdávania prestížnych cien The Fragrance Foundation. Najlepší z najlepších sa stretli na jednom mieste. Ktoré parfumy v roku 2017 zahviezdili?

18. máj priniesol jeden úžasný večer plný lesku a slávy. V Londýne sa už po 25. krát stretlo viac ako 550 ľudí z parfumérskej brandže a samozrejme medzi nimi nemohli chýbať mnohé celebrity. V bleskoch fotoaparátov a voňavom opare kvetov, ktoré zdobili každý stôl, najlepší parfuméri a najlepšie parfumy svetových značiek čakali na svoje ocenenia.

Britský The Fragrance Foundation Awards (alebo Fifi Awards) galavečer je jednou z najočakávanejších udalostí a dal by sa prirovnať k odovzdávaniu oskarových sošiek. Tieto si však neodnášajú herci. Získavajú ich parfumy.

Sošky The Fragrance Foundation Awards 2017 čakajú, zdroj: https://goo.gl/kJXbxv

Sošky The Fragrance Foundation Awards 2017 čakajú na nových majiteľov, zdroj: https://goo.gl/kJXbxv

Ako ste si už určite všimli, konkurencia na trhu v oblasti parfumov je rok čo rok väčšia. Nových vôní pribúda a je logicky čím ďalej tým ťažšie uspieť v najsledovanejších kategóriách. Ktoré z vôní sa dostali medzi finalistov The Fragrance Foundation a vyhrali?

Najlepší dámsky parfum je Chanel No 5 L’Eau

Ušetrím si prekvapené híkanie, pretože som to čakala. Atraktívny kvetinovo – aldehydový wow efekt luxusnej vône Chanel No 5 L’Eau ma úplne dostal. Od prvého ovoňania mi bolo jasné, že je to budúci víťaz. A tak sa aj stalo.

Parfum Chanel No 5 L’Eau získal rovno tri ceny – cenu za najlepší dámsky parfum (Best New Female Fragrance), za najlepšie uvedenie (Ultimate Launch) a cenu verejnosti (People’s Choice for Women). Viac o tomto víťazovi sa dozviete v článku Legendy v novom šate.

Parfum od Prady = najlepší pánsky parfum

Samozrejme hneď druhou najsledovanejšou kategóriou je najlepšia pánska vôňa (Best New Male Fragrance). Cenu za najlepší pánsky parfum si tento rok odniesla vôňa Prada L’Homme.

Cena verejnosti za najlepší pánsky parfum

Klasika Hugo Boss Bottled Intense dostala cenu People ‚s Choice For Men. Ak patrí medzi obľúbencov vášho muža, priateľa či otecka, už viete, prečo sa k nej tak radi vracajú. Séria vôní Boss Bottled (známa aj ako No. 6) nikdy nesklame.

Najlepší pánsky parfum v limitke

V kategórii Best New Male Perfume in Limited Distribution zabodoval Tom Ford Neroli Portofino Forte. Parfumová voda v limitovanej distribúcii s citrusmi, kožou a drevom bola inšpirovaná talianskym pobrežím a také vône sa páčia širokej skupine ľudí.

Ďalšie ocenenia The Fragrance Foundation

Najlepší nový parfum celebrity

V minulosti to bola Britney Spears, Halle Berry, tento rok sa teší Sarah Jessica Parker. Jej nový parfum Stash snáď na Slovensko zavíta čo nevidieť, pretože získal cenu The Fragrance Foundation v kategórii Best New Celebrity Fragrance.

Cena za najlepší flakón

Ak sa Vy, alebo Váš partner vždy potešíte dizajnovým kúskom, potom si určite zadovážte parfumy, ktoré boli ocenené v kategórii Best Design & Packaging. Tento rok na celej čiare vyhráva dámsky parfum Missoni Eau de Toilette od Missoni a pánsky parfum Cartier L’Envol de Cartier, ktorých obaly doslova žiaria ako slniečko.

Cena za reklamu a printovú kampaň

Reklama predáva, no ja tvrdím, že tieto parfumy si tituly zaslúžili aj pre iné vlastnosti. Vlaňajšia novinka Stella McCartney Pop patrí medzi najviac vychytené vône tejto návrhárky. Alebo napríklad taká vôňa Versace Dylan Blue od značky Versace, o ktorej ste mohli čítať v článku Nádielka noviniek…. tá sa dostala rovno k dvom cenám. Za najlepšiu pánsku vôňu si ju zvolili čitatelia magazínov a verejnosť oslovila aj jej skvelá reklama. A do tretice, kto by vôbec zapochyboval o obľúbenosti ikonickej vône Gucci – Gucci Guilty Pour Homme, ktorú velebí snáď polovica národa (a hlavne tá dámska)? V jej najnovšej printovej kampani ocenenej titulom Best New Male Print Campaign hosťoval sexy chlapík Jared Leto.

Hodnotených kategórií bolo i tento rok samozrejme oveľa viac, zámerne som však vybrala len tie najsledovanejšie z nich. Osobne sa neviem dočkať, aké vône zahviezdia v nomináciach The Fragrance Foundation budúci rok. Ja už nejakých obľúbencov mám, aké parfumy tipujete na víťazov Vy?

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This