Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 10.2.2015 v Poradňa, Starostlivosť, telo | Bez komentárov

Tipy pre najlepšiu romantickú masáž

Tipy pre najlepšiu romantickú masáž

Už ste vymysleli program na valentínsky večer? A čo tak ho odštartovať spoločnou večerou a pokračovať príjemnou masážou? Tieto tipy Vám pomôžu vybrať ten správny prípravok a nielen to.

Tipy, ako to nepokaziť

Sú rôzne rady o tom, ako by mal masážny prípravok voňať. Rôzni ľudia dávajú tipy, aké vône si nevyberať, akým vonným zložkám sa vyhýbať, ale verte mi, že vôňa nie je všetko. Ak už máte niečím masírovať, dôležitá je i kozistencia a vstrebateľnosť produktu, jeho textúra a nemenej podstatná je technika. Ak začnete zle, môžete urobiť veľa iných vecí správne, no aj tak v konečnom dôsledku viac uškodíte. Takže si prejdime zoznam toho, na čo všetko treba myslieť, než sa necháte nahovoriť na masáž. Dám Vám tipy aj na produkty a tiež užitočné rady.

1. Vhodný čas na masáž

Hovorí sa, že na dobrú masáž je človek pripravený vždy, no nie je to tak celkom pravda. Predstavte si, že sa najete, v žalúdku máte polievku, hlavný chod i dezert a niekto Vám začne jemne tlačiť na brucho. Ak plánujete masáž celého tela, určite si ju odpusťte tesne po takýchto gurmánskych hodoch.  Buď si doprajte menej výdatné jedlo, alebo sa pred masážou venujte ešte iným aktivitám. Môžete si zatancovať, pozrieť krátky film, dať spoločný kúpeľ, prechádzku… skrátka počkajte aspoň dve hodiny.

2. Ideálne prostredie pre masírovanie

Že k romantickej masáži patria sviečky, pekná hudba, tlmené svetlo, to je samozrejmosť. Tipy, ako dotvoriť atmosféru, nájdete v každom časopise. Predvídajte a nachystajte si dopredu všetko potrebné. Masírovať niekoho na gauči, kde sa ledva vmestí a ktorý môžete poliať olejom, to nie je práve super predstava. To už radšej prestrite na zem niečo mäkké a navrch položte osušku. A nezabudnite na vhodnú teplotu v miestnosti, aby po valentínskej masáži nebola valentínska nádcha.

3. Tipy na vhodný masážny produkt

Nie, na masáž nie je vhodné čokoľvek, čo máte doma. Ak si chcete masáž naozaj užiť, potom by to mal byť produkt, ktorý pokožka okamžite nepojme ako špongia. Medzi Vašimi dlaňami a pokožkou partnera/partnerky bude vznikať pri masírovaní teplo, preto sa ruky po pokožke musia kĺzať, nie o ňu drieť, aby ste pokožku nepodráždili. Čo vsiakne do pár minút, to dobré nie je.

Typ produktu si voľte podľa toho, čo chcete masážou docieliť. Ak potrebujete po námahavom dni zrelaxovať, voľte skôr relaxačné zložky. Vrelo odporúčam relaxačný olej Cannaderm Natura, ktorým nepohrdnú ani profesionáli, alebo niektorý z olejov Saloos (napríklad olej Relax, či iné oleje z ponuky produktov Saloos, ako napríklad levanduľový, ružový).

Ak nie je uvoľnené telo tým, čo si želáte, ale by ste radšej po masáži vyvíjali ďalšie aktivity, skúste napríklad masážny krém Playboy, ktorý vonia rovnako pekne, ako vôňa Play It Sexy s jazmínom, vanilkou, santalovým drevom a ružovým korením. Od Saloos sa Vám môže hodiť balzam s veľa hovoriacim názvom Erotika. Aj Cannaderm Natura má na trhu stimulačný masážny olej. Masáž možno skončí predčasne, lebo ťažko povedať, koľko partner/partnerka tej romantiky znesie (smiech), no môžete oprobovať.

4. Vhodná technika

Ak idete masírovať celé telo a myslíte to s masážou naozaj vážne, zabudnite na nekoordinované pohyby rúk po pokožke. Môže to vyzerať, že máte dosť fantázie, ibaže ísť dlaňami proti smeru lymfatického a krvného obehu, to nie je múdre. Po takejto masáži sa človek necíti dobre, ale presne naopak. Masáž má povzbudiť krvný obeh a odplavovanie toxínov z pokožky. Správny smer naznačuje obrázok. Drvivá väčšina ľudí by masírovala chrbticu od hora nadol i nohy presne naopak, ako to treba robiť. Naučte sa masírovať správne.

Správny smer masáže, zdroj:  http://bit.ly/1DeN5xY

Správny smer masáže, zdroj: http://bit.ly/1DeN5xY

5. Po masáži nezabudnite…

Vypiť dostatok vody. Ak aj nie hneď, lebo máte iné plány či tipy na ďalšiu postupnosť večera, tak určite na to myslite neskôr a pitný režim doplňte. Tesne po masírovaní by nemal človek prudko vstávať a ani robiť žiadne prudké pohyby. Ak dožičíte telu čas, aby sa naštartovalo postupne, bude mať Vaša snaha najväčší efekt.

Čo ešte k masáži treba? Vlastne už nič. Len dobrú náladu a chuť urobiť radosť. Potom sa Vám valentínsky program určite vydarí. Prajem Vám, nech deň so svojim milovaným človekom strávite čo najkrajšie.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This