Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 22.3.2018 v Poradňa, Starostlivosť, tvár | Bez komentárov

Tonikum rozžiari Vašu pleť na počkanie

Tonikum rozžiari Vašu pleť na počkanie

Tonikum sa vrátilo späť do módy a rešpektuje potreby každého typu pleti. Neznalí si toniká pletú s vodičkami na odličovanie, iní tvrdia, že sú to zbytočne vyhodené peniaze. Aká je pravda o tonikách?

Je mi to úplne jasné. Keď spláchneme z pleti hĺbkovo čistiacu masku, alebo sa vybrúsime peelingom, či sonickou kefkou, príde úľava. Máme z toho dobrý pocit. Póry sú otvorené, pokožka voľne dýcha. Nezabudli sme však na niečo? Na tonikum?

Pleťová čistiaca voda, micelárna voda a tonikum

Za dôb minulých bolo používanie čistiacich vodičiek bežné. Čistiace pleťové vody odstránia zvyšky mejkapu, stiahnu póry, dezinfikujú a tonizujú pleť. Tak sa toniká aj iné čistiace roztoky odjakživa používali a práve tu vznikol prvý mýtus – že je tonikum čistiacou pleťovou vodou na odličovanie. Omyl. Nie, nie je a ani nikdy nebolo.

Hitom posledných rokov sa stali micelárne produkty. Micelárna technológia dala i na pohľad jednoduchým čistiacim roztokom vylepšenú schopnosť strhávať z povrchu pokožky zbytky mejkapu, nečistoty a spolu s nimi i mikróby. Ani micelárne vody však nie sú toniká v pravom slova zmysle.

Čo je tonikum?

Tonikum sa môže správať ako čistiaca voda. Dokáže síce vyčistiť pleť od zbytkových nečistôt, ale po správnosti sa aplikuje na tampónik, ktorým vytierame už odlíčenú a vyčistenú pleť. Týmto počinom pleť v prvom rade prevoniame a hydratujeme. Na trhu sú mnohé toniká, ktoré sú v hydratácii skutočnými preborníkmi. Pokiaľ vás trápia počas dňa pocity suchosti a Vaša pokožka vyzerá zašednuto, bez váhania ich vyskúšajte.

Ak máte skutočne suchú až napnutú, alebo dokonca podráždenú pleť, ktorá netoleruje väčšinu kozmetických prípravkov, nájdite si radšej produkt bez alkoholu. Vždy sa zaujímajte, či je vhodný aj pre citlivú pokožku.

Niektoré toniká sú hotové multifukčné poklady. Dokážu napríklad zúžiť rozšírené póry, regulovať tvorbu kožného mazu alebo majú exfoliačný účinok, čiže obsahujú ingrediencie, ktoré vedia odstrániť aj odumreté kožné bunky a farebne zjednotiť pleť.

Čistiaci toner právom patrí medzi tie najlepšie prípravky na čistenie pleti. V jeho náplni práce sa však nachádza ešte jedna povinnosť. Tou je tonizovanie pleti. Pleť sa zmäkčí a zjemní, čo umožní pleťovému krému alebo séru ľahší prienik do pokožky a lepší účinok.  Už tento produkt jej poskytne celé spektrum užitočných látok, čím sa pokožka doslova na počkanie rozžiari.

Pleťové masky a peelingy dokážu veľa. My však chceme žiariť dnes, zajtra i pozajtre, nielen raz či dvakrát za týždeň. Zaraďte preto toniká ako dôležitý medzikrok do svojej každodennej starostlivosti o pleť a pokožka sa Vám odvďačí krásnou zdravou farbou i jasom.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This