Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 23.2.2016 v Dámske vône, Pánske vône, Poradňa, Vône, Zaujímavosti | Bez komentárov

Trendy jar a leto 2016 – vieme, čo sa bude nosiť

Trendy jar a leto 2016 – vieme, čo sa bude nosiť

Trendy sú prchavé a to najhoršie na nich je to, že nie vždy sadnú každému z nás. Mám však pre Vás dobré správy. Niektoré vlaňajšie trendy aj tento rok pokračujú a výber tak budeme mať naozaj široký.

Čo bolo trendy a sexy vlani

Minulú jar a leto vo svetu dominovali ruže. Je pravda, že ružové parfumy sa ešte nikdy nikomu nezunovali a vždy budú v kurze, no minulý rok sa novinky s esenciou kráľovnej kvetov tešili obzvlášť veľkej obľube. Leto neskôr ovládli známe nápoje (mojito, curacao), liehoviny a drobné ovocné plody. Tešili nás jahody, maliny, ríbezle vo všetkých možných podobách. Svieže zmrzlinové i teplé, sladšie až cukríkové i kombinované s kvetinami. Už na jeseň nám však začali parfumy potemnievať. Keď kvety, tak tajomné alebo veľmi výrazné a obohatené sladkými ingredienciami. Mojim favoritom na koniec jesene a celú zimnú sezónu sa jednoznačne stala parfumovaná voda Pleats Please (2013) od Issey Miyake so sladkými tónmi makróniek a fialiek, no na scéne sa objavilo aj agarové drevo (oud), káva, pralinky (viď článok Novoty starého roka, na ktoré sa oplatilo čakať).

S rozumom v koncoch som bola najmä od vlaňajšej novinky Lancôme La Nuit Trésor. Stále tvrdím, že je to možný kandidát na ocenenie Fifi Awards. Nielenže presne zapadla medzi aktuálne trendy roku 2015, ale plynulým spôsobom nadviazala aj na predošlé obdobie a ani tento rok ju neprestaneme velebiť. Je a stále bude v móde.

Aké trendy prináša jar a leto 2016

Pokiaľ sa Vám páčili vlaňajšie voňavé trendy a niektoré novinky ste si zakúpili, poteším Vás. Znalci trendov nad Vami nebude ohŕňať svoje nosy, pretože vo veľmi podobnom duchu pokračujú aj trendy jari a leta 2016.

Pre aktuálne trendy sú kľúčové tieto ingrediencie:

  • Pralinky a ich sladká rôznorodosť

Je to tak, gurmánske trendy pokračujú a ani v tomto období nikto nezanevrel na príjemné sladké tóny. Pod pojmom „pralinka“ si síce väčšina z nás okamžite vybaví orieškové a čokoládové bonbóny, no ani karamel, vanilka, marcipán, či čokoláda s príchuťou mäty neostanú tak úplne mimo. Spárované s krémovými pralinkami sa rozlejú na pokožke ako nátierka na perách maškrtnej ženy a prezradia o svojej nositeľke, že si dokáže užívať život so všetkými jeho potešeniami. No ani muži sa nemusia čokoláde s orieškami vyhýbať. V trošku inej, no nemenej gurmánskej podobe táto myšlienka prežíva aj v pánskom parfume Valentino Valentino Uomo. Než prídu naozaj teplé dni, užijete si ich dosýta.

Valentino Uomo

Valentino Uomo

  • Marshmallow alebo makrónky

Ak chcete maškrtiť a nemáte radi čokoládu, to ešte neznamená, že musíte z cukrárne von. Už jemný sladký náznak týchto ingrediencií dokáže uvoľniť myseľ a navodiť relax.

  • Ovocné šaláty, zrmzliny a sorbety

Predstavte si, sorbety si vlani našli svoju cieľovú skupinu a slávili veľký úspech. Aj tento rok sa nám preto ovocie predvedie vo svojej sviežej i sladkej forme. Trendy prezrádzajú, že hitom bude najmä citrusová zmrzlina, ale zahanbiť sa nenechá ani ovocná dreň a starý dobrý ovocný šalát, ktorý ocenia aj tí, ktorí sladkosti príliš nemusia. Opäť to budú maliny, jahody, černice… ale i exotika. Veď taký šalát obohatený vevtvičkou mäty a pokvapkaný šťavou z citrusov nikdy nesklame. Už prvé svieže tóny nových parfumov by Vás tak mali v duchu preniesť do obdobia detstva, keď ste si podobné maškrty mohli dopriať každý deň. Pochopiteľne, ešte si na niektoré počkáme, pretože sviežosť bude viac heslom leta než jari.

  • Kvety frézie

Už máme vo výbere ovocie, maškrty, chýbali nám len kvety. Vlani to bola ruža, tento rok bude udávať trendy frézia. Kvety frézie môžu mať rôzne farby, no asi najzapamätateľnejšie sú pre nás tie biele. Majú mierne pikantnú vôňu nabitú optimizmom a sviežou zeleňou. Kde sa objavia, tam urobia veľmi sympatický svieži „wow efekt“.

Medzi najväčšie trendy tejto jari jednoznačne patria tóny frézie

Medzi najhorúcejšie trendy tejto jari jednoznačne patria tóny frézie

Že si ani nedokážete predstaviť, ako frézia vonia? Pripomeniem dva parfumy, ktoré určite poznáte a tiež vôňu, ktorá bola vlani predstavená ako novinka. Toto trio vôní Cerruti, Calvin Klein a Clinique Vám určite osvieži pamäť.

krásne parfumy Cerruti, Calvin Klein a Clinique

krásne parfumy Cerruti, Calvin Klein a Clinique

Nino Cerruti Cerruti 1881

Chcete dobrý parfum na jar a leto? Dámsky parfum Cerruti 1881 by ste určite mali skúsiť a ani na okamih neobanujete. Kvety frézie tvoria spolu s ružami a tuberózou silné kvetinové srdce. Sú hlavnou podstatou tohto kvetinového parfumu presýteného tónmi rozkvitnutej jarnej záhrady a všetkej tej zelene i byliniek.

Calvin Klein Eternity

Kto by nepoznal kvetinovú vôňu Calvin Klein Eternity? Každý ju ovoňal minimálne raz buď v parfumérii alebo na nejakej dáme, pretože je to jedna z najpredávanejších vôní na svete a cenovo veľmi dostupná.  Kvety frézie a zeleň ucítite hneď v začiatku a práve úvod vône je tým lákadlom, ktoré si tak rýchlo získava srdcia ľudí. Bez frézií by Eternity nebola tým, čím je. Viac sa dozviete v článku Vaša vôňa na plavbu okolo sveta.

Clinique Happy in Bloom 2015

Byť šťastný a kvitnúť láskou môže každý, kto si zadovážil túto novinku od značky Clinique. Predpokladám, že i tento rok vyjde nová verzia, no než sa tak stane a frézie sa ukážu svetu v ďalšej zaujímavej podobe, určite oceníte i tento kvetinkovo – ovocný koktail Happy in Bloom 2015. Opäť sa nám tu opakujú motívy zelene, kvetov pokvapkaných rannou rosou (akvatické tóny) a pomiešaných s ovocím. Novinka patrí medzi trendy a Hity leta 2015.

  • Jednoduché kompozície

Nebojte sa, tohtoročné trendy budú priaznivé aj pre ľudí, ktorí majú radi jednoduchosť. V kurze budú napríklad jednoduché prírodné motívy. Trh zaplavia tóny kože, dreva i zeme. Hitom by sa malo stať napríklad príjemne hrejivé kašmírové drevo.

Som si viac než istá, že trendy na jar a leto 2016 nebudú pre nikoho sklamaním. Čokoľvek si želáte, to Vám budú vedieť splniť. Už teraz sa teším na novinky vnášajúce do života radosť a optimizmus. So všetkými Vás samozrejme budem postupne zoznamovať.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This