Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 21.8.2014 v Poradňa, Vône | Bez komentárov

Triky pre sviežo voňajúcu bielizeň

Triky pre sviežo voňajúcu bielizeň

Niektoré pracie prostriedky voňajú naozaj krásne, ale po istej dobe ich vôňa vyprchá. O škodlivosti tejto chémie azda ani nemusíme hovoriť. Veľa gazdiniek už dávno prestalo používať aviváže kvôli ekológii i dopadu na našu pleť. Prečítajte si, aké iné triky používajú vynachádzaví ľudia, aby prevoňali svoju garderóbu.

Naše a Vaše triky pri praní a sušení

Aj takú činnosť, ako je pranie, môžete povýšiť na vyššiu úroveň peknou vôňou. Do nádobky na aviváž nakvapkajte zopár kvapiek svojej obľúbenej voňavky a oblečenie operte.

Ak bielizeň sušíte v sušičke, aplikujte niekoľko kvapiek  na uterák a dajte prádlo sušiť. Pozor, na tento účel si vyčleňte jeden starší uterák a ten zakaždým vložte do bubna sušičky, nekvapkajte parfum na šaty. Mohol by urobiť fľaky.

Triky, ako si prevoňať žehlenie

Niekto žehlenie miluje, iný ho nenávidí. V dnešnej dobe je však len málo domácností, v ktorých nie je naparovacia žehlička. Máte takú? Výborne. Do nádobky na destilovanú vodu pridajte aj dve či tri kvapky parfumu a uvidíte, ako krásne bude všetko voňať. Voňavý vzduch Vám tiež vylepší náladu a žehlenie Vám pôjde od ruky.

Vôňa sa šíri v celom úložnom priestore

Keď oblečenie vkladáte do šatníka, všetko vonia čistotou. Ak však chcete vôňu ešte trošku vylepšiť, postriekajte kúsok vaty Vašou obľúbenou voňavkou a položte ho na policu (tiež mimo oblečenia). Čím kvalitnejšia a trvanlivejšia vôňa, tým lepšie.

Prázdne flakóny od parfumu vyhadzovať nemusíte a nemusia sa povaľovať ani na poličkách, pokiaľ ich pravda nepoužívate ako dekoráciu. Flakóny vynikajúco poslúžia. Vložte ich otvorené do skrine. Zvyšky vôní budú ešte nejakú tú dobu vyprchávať a Vaša bielizeň od nich prevezme tú krásnu arómu.

Tieto triky vo Vašej skrini majú jednu výhodu. Každý člen rodiny si svoj priestor v skrini navonia po svojom.

Zlatá stredná cesta

Pozor, je dôležité chápať, že všetkého veľa škodí. Nikdy nedávajte do skrine viac flakónov naraz a ani priveľa kúskov vaty. Aj keby sa Vám podarilo skrížiť tie rôznorodé tóny a vytvoriť vynikajúcu výslednú vôňu (čo nie je vždy pravidlom, lebo niekedy docielite pravý opak), po otvorení dvierok Vás má vôňa potešiť, nie omámiť a položiť. Nikto nechce a ani by nemal voňať ako pojazdná parfuméria.

Dobrá vôňa pre Vás a Vašu bielizeň nemusí stáť veľa. Stačí, keď si ju zakúpite u nás v akcii. Kde? Predsa na Elnino.sk.

Všetky vône v akcii na Elnino.sk

[Total: 3    Average: 2.3/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This