Pages Menu
FacebookRss

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 7.2.2018 v Mejkap, Poradňa, Vône | 2 komentárov

Ultra Violet – nová farba pre rok 2018

Ultra Violet – nová farba pre rok 2018

V roku 2018 bude v oblasti krásy dominovať fialová farba Ultra Violet. Fialová ovládne bytový dizajn i módny priemysel. Ak ste vizionársky zmýšľajúca osoba, nalaďte sa na ohromnú fialovú vlnu i Vy.

18-3838 ULTRA VIOLET

Žijeme v čase, v ktorom je nutné disponovať nutnou dávkou odvahy a predstavivosti, aby sme boli schopní siahnuť až za horizont. Práve vizionárske zmýšľanie inšpirovalo spoločnosť Pantone, aby pre rok 2018 vybrala farbu, ktorá zosobňuje tvorivý potenciál. Farbou roka 2018 sa stala sýta dramatická až provokatívna fialová farba – odtieň 18-3838 ULTRA VIOLET.

Hĺbavá a mierne temná farba fialiek sa najviac vyskytuje vo vesmíre. Je to sfarbenie, ktoré spolu s temnou modrou často vidíme na nočnej oblohe. Pôsobí veľmi tajomne a podľa riaditeľky inštitútu Pantone –  Leatrice Eiseman – farba ultra violet osvetľuje cestu do budúcnosti plnej objavov, ktoré ešte len čakajú, kedy príde ich čas.

Prečo nosiť fialovú?

Farba Ultra Violet vyjadruje dramatickosť, mystiku, dôstojnosť a rozhodne nepatrí len na rúcha kňazov počas obdobia adventu alebo k siedmej temennej čakre.

Ľudia milujúci fialovú sa objavujú aj v umení. Veľmi často inklinujú napríklad k hudbe. Nosili ju i také slávne osobnosti ako Prince, Jimi Hendrix a David Bowie. Zadovážte si i Vy aspoň jeden kúsok v tomto provokatívnom a originálnom odtieni. Možno Vás inšpiruje, má tvorivý potenciál.

Fialové líčenie

Fialová pristane tmavovláskam aj blondínam. Ak ste extravagantný typ, vyskúšajte ju aj v líčení. Dekoratívna kozmetika so stále trendovým matným i lesklým efektom a fialovým odtieňom je tento rok mimoriadne žiadaná. Fialovo ladené paletky od Gabriella Salvete idú už od prvého dňa od uvedenia na trh na dračku.

Fialovú možno kombinovať hlavne s neutrálnymi farbami (čierna, modrá, biela), no ak sa na to cítite, skúste i doplnkovú farbu z opačnej strany farebného spektra – žltú. Kontrastnou farbou hodiacou sa k fialovej je aj oranžová a zelená. Ak ju máte v rovnakej či podobnej sýtosti, stačí trošku z nej naniesť prstom trebárs doprostred viečka a Vaše oči sa rozžiaria. V tomto prípade to však s farebnosťou rúžu neprežeňte. K takto výrazným očiam voľte rúž neutrálny.

Fialová ako… fialky

V prírode nachádzame fialovú v rôznych kvetoch, ale asi najviac si ju spájame s fialkami. Ak zháňate naozaj prekrásne vône plné fialiek, skúste napríklad dámsky parfum Guerlain Insolence s hladkou púdrovou stopou. Milovníčkam sladších vôní odporúčam Armaniho parfum Emporio Armani Diamonds Violet alebo parfumovanú vodu Lolita Lempicka hodnú rozprávkovej víly. Medzi naopak svieže parfumy sa rozhodne radí vôňa DKNY Be Delicious Blossom Urban Violet.

Aj páni si môžu dopriať parfumy s plným priehrštím fialiek. Najviac rečou kvetín hovorí pánska vôňa Shiseido Zen For Men. Spojenie vzdušného úvodu so zemitým základom a púdrovým kvetinovým srdcom je fantastické a pritom vôňa samotná je úplne nekomplikovaná. To sa len tak nevidí. Veľmi dobrý a elegantný dojem zanecháva nočná verzia legandárnej Boss Bottled vône – parfum Hugo Boss Boss Bottled Night.

Z vlaňajších noviniek dávam do pozornosti unisex vôňu Pharrell Williams Girl. Tá spočiatku vonia najmä po lenvanduli, ale neskôr sa rozohrá do zaujímavej púdrovej drevito-kvetinovej symfónie, kde fialku jasne cítiť. Viac o nej sa dočítate v článku Pharrell Williams Girl a ďalšie nové parfumy.

Vône inšpirované či priamo zložené z kvetín fialovej farby i samotný odtieň fialovej sú viac než len aktuálnym trendom. Fialová Ultra Violet farba je fascinujúcim a priam čarovným oživením, ktoré vyženie nudu z Vášho života.  Už viete, čo fialové si kúpite?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

2 komentáre

  1. Vyskusajte tento ruz, bala som sa ho, ale na perach vyzera perfektne.:-)

    • Dobrý deň. Máte pravdu, naozaj vyzerá pekne. K jednoduchému líčeniu očí je to farbička ako stvorená. A ešte keď sa zladí s lakom na nechty, je to úplná paráda. 🙂

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This