Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 12.4.2016 v Vône, Zaujímavosti | Bez komentárov

Unisex parfumy a rovno tie najlepšie… citrusové

Unisex parfumy a rovno tie najlepšie… citrusové

Unisex parfumy i dnes predstavujú pre niektorých ľudí most, po ktorom by sa neodvážili prejsť. Tieto citrusové parfumy však hneď a zaraz zmenia Váš pohľad na unisex vône. Tieto parfumy budete chcieť vlastniť.

Aj keby Vám o nich niekto niečo povedal, aj tak sa bežne stáva, že navštívite obchod a zamierite známym smerom. Keď ste dáma, rovno si začnete prezerať dámske parfumy… To je celkom normálna vec. Už to tak máme zafixované. Naše predstavy o tom, čo je dámske a čo pánske, bývajú neraz poznačené detstvom, kedy nám vštepovali do hláv, že dievčatá majú voňať ako sladké ovocie a kvety a chlapci potrebujú skôr drevité vône. Som si istá, že žiadny chlapec by neobišiel bez posmeškov spolužiakov, keby prišiel do školy navoňaný ako dievča. Preto je i dnes výber parfumu riadený prevažne stereotypom a tým, čo sme sa v mladosti naučili.

Keď zaznie slovo „unisex vôňa“, kdekomu sa vybavia v mysli citrusy a možno by ste zo zvedavosti nejakú ovoňali, no nedávam tomu veľké šance. Skôr si poviete, že to asi nebude Váš štýl. A viete čo? Ja poznám dva citrusové unisex parfumy, ktoré s Vami najbližšie pocestujú na letnú dovolenku a ušetria Vám miesto v batožine. Choďte si ich ovoňať a uvidíte, že to tak bude.

O línii parfumov Aqua Allegoria ste na tomto mieste viackrát čítali. Značka Guerlain sa nebojí inovácie a jej vynikajúce unisex parfumy sa tešia obľube už od roku 1999. Najskôr sa objavila vôňa Aqua Allegoria Herba Fresca a dnes si pripomíname ďalší unisex parfum Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca. Ďalšia unisex vôňa Tom Ford Neroli Portofino patrí do najuznávanejšej edície Toma Forda zvanej Private Blend. Je to veľmi prestížny rad a jednotlivé flakóniky výrazne pripomínajú lekárenské nádoby. Ich farby sú striedme. Presne ako v lekárni, kde v regáloch taktiež nájdete prevažne liekovky z hnedého, šedého, číreho skla a kde tu aj nejakú farebnú. Toto spojenie s farmáciou podľa mňa nebude čisto náhodné. Ako vieme, značka Tom Ford patrí medzi niché značky. Kto čítal článok Vône niche s dotykom exkluzivity, ten už tuší, že tu budú v hre ingrediencie vo svojej najčistejšej podobe a teda také, aké by ste našli i vo farmaceutickej výrobe. Takže niche parfumy Toma Forda sú svojim spôsobom liečivá podobne ako iné unisex parfumy. Pre svoju jedinečnú povahu budú vždy v centre pozornosti. Voňajú čistotou. Zbavia človeka melanchólie, osviežia a možno i podporia  jeho túžbu po láske. Je predsa pekné zdieľať niečo vo dvojici.

Unisex vôňa Tom Ford Neroli Portofino

Ak hľadáte pre seba i svoju lásku niečo výrazné, svieže a obľúbené, Neroli Portofino si rovno môžete zaradiť do zoznamu. Dlhodobo vedie v rebríčkoch najpredávanejších unisex vôní. Prečo? Hlavne preto, lebo má silu, ktorú by tí, čo sa zvyknú citrusovými vôňami oblievať, mohli ľahko podceniť. Ak to preženiete, poznáte to podľa reakcie okolia. Pokiaľ ale nájdete správnu mieru, nebudú to otrávené pohľady, ktoré by Vás najradšej premiestnili von, lebo sa im nechce evakuovať celé osadenstvo z miestnosti, skôr obdivné pohľady.

unisex parfum Tom Ford Neroli Portofino Zdroj: Fragrantica.com (http://goo.gl/ydDxPQ)

unisex parfum Tom Ford Neroli Portofino Zdroj: Fragrantica.com (http://goo.gl/ydDxPQ)

Unisex vôňa Neroli Portofino má v sebe teplý pocit leta s kvalitami tieňa. Ako keby ste si hovorili: „Som v tepľúčku, teším sa z leta, ale mimo slnka a neupečiem sa“. Niekomu by sa mohol zdať parfum zženštilý, ale on tak pôsobí na papieriku, nie na pokožke. Hneď jeho úvod je veľmi pikantný, olejnatý a možno by som povedala, že taký surový. Ako keby ste olúpali citrusové ovocie, vzali šupky a poriadne ich postláčali v prstoch. Veľa sviežosti, energie, horkosti, stopa zelene a žiada sladkosť, lebo šupka nikdy nebude sladká. Potom sa ale vôňa rozvinie do teplejšieho kvetu pomarančovníka, čím sa prikloní na dámsku stranu a niekde na pozadí dáva unisex parfumu ambra jeho mužský a drevitý podtón. Žena preto nikdy nebude voňať ako muž ale ani muž ako žena.

Isteže, nebude to parfum pre drsného chlapíka. Neroli Portofino je vôňa čistoty, vyššia liga. Skôr ju ocenia sebavedomé ženy a muži, ktorí chcú pôsobiť vždy elegantne a uhladene.  Je to vôňa kvalitného talianskeho mydla z kvetov pomarančovníka s citrusovou sviežosťou. Preto aj ten Talianskom zaváňajúci názov „Neroli Portofino„.

Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca

Neviem, či je nutné, aby som túto vôňu predstavovala ešte raz, preto v pár slovách vypichnem len podobnosti a rozdiely medzi ňou a unisex parfumom Toma Forda. Zvyšok si prečítate v článku Guerlain a Calvin Klein a ich živá voda, kde sa dočítate aj o ďalšej krásnej unisex vôni, ktorá taktiež stojí za vyskúšanie.

Veľký rozdiel medzi touto unisex dvojicou nie je. Názov vypovedá, že sú obidve citrusové, čo aj sú a biely kvet s citrusovníkmi hrajú hlavnú rolu. Ich odlišnosť spočíva v prejave. Ak by som ich mala prirovnať k moru, unisex parfum Aqua Allegoria Nerolia Biancahladinu pokojnú. Je to kvetinový parfum, takže bude to zrejme to pokojné more, ktoré omýva pobrežie ostrovov Malty. Je azúrové a miestami vidíte dno. Vôňa pôsobí mladistvo a nežne. Vôbec by som sa nebála ňou nastriekať aj mladé dievča.

More v Neroli Portofino má typickú taliansku povahu. Citrusová aromatická vôňa je divokejšia, kladie plavcom v mori väčší odpor a z času na čas ich zalieva svojimi vlnami. Vždy, keď sa trošku zapotíte, akoby to aktivovalo citrusy a tento unisex parfum začne okolo Vás šíriť vlny. Ak sa zvyknete viac potiť, bude to pre Vás ideálna vôňa. Jedna z tých, ktorým to naozaj nevadí.

Sú unisex parfumy vždy citrusové?

Než dospejeme k mylnému záveru, radšej rovno poviem, že nie každá unisex vôňa musí byť citrusová. Ja viem, citrusy si najlepšie dokážeme predstaviť v kompozícii pre ženu i pre muža. Ani mnoho parfumérov by sa vôbec nepustilo touto vratkou cestou cez priepasť, pretože i škola ich učí rozlišovať mužské a ženské prvky. Keby s tým museli začať, zrejme by tiež vyrobili citrusový unisex parfum. Do kategórie unisex však spadajú aj mnohé iné parfumy. kvetinové, drevité. Stačí, keď sa poobzeráte v ponuke značiek ako Acqua Di Parma, Calvin Klein, Cartier, COMME des GARCONS, Hermes, L´Artisan Parfumeur a som si istá, že Vám nejaký padne do oka. Obmedzenia sú dávno fuč, vo svete unisex vôní vládne pestrosť.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This