Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 3.2.2015 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Ustlané na ružiach (tvárenka pre Vaše líčka)

Ustlané na ružiach (tvárenka pre Vaše líčka)

Keby ste si mali kúpiť jedinú vec z dekoratívnej kozmetiky, nech je to tvárenka. Rúžov máte určite dosť, očných tieňov tiež, no koľko máte tváreniek? Poznám tri dôvody, prečo by ste ju mali používať.

Kedy potrebujeme tvárenku

Ak na niečo pri líčení zabúdame, je to práve tvárenka. Ide o produkt, ktorý sa podceňuje a to robíme obrovskú chybu. Dôvod, prečo by sme mali používať tvárenky?

1. Krycie mejkapy

Je fajn chcieť od mejkapu veľa. Krytie, prirodzený efekt, dobrá priľnavosť k pokožke, nestierateľnosť, prispôsobenie sa tónu pleti, trvácnosť efektu… to sú Vaše želania a tu narážame na jednu vlastnosť, ktorá s tými ostatnými ostro kontrastuje. Krytie. Mejkapy, ktoré dobre kryjú nedokonalosti, obsahujú väčšinou vysoký podiel pevných minerálnych častíc, medzi ktoré sa dostanú farebné pigmenty a práve tieto častice priľnú na pleti, pričom vytvoria akúsi druhú kožu. Nie sú priehľadné, takže rovnomerným prekrytím tváre skrývate tiež prirodzenú červeň, ktorá je na Vašich líčkach.  To nie je prirodzený efekt. Zdravá pleť je predsa viacfarebná, nie v jednom tóne. Lenže v skutočnosti neexistuje mejkap, ktorý by poskytol 100% krytie, ušetril Vás práce s korektorom a súčasne nechal na líčkach červeň. Buď jedno alebo druhé.

2. Nedokonalé rysy tváre

Zastávam názor, že každá tvár je krásna. Dokonca i vtedy, keď si to dotyčná dáma nemyslí. A čo, že je hranatá, okrúhla, nepravidelná, alebo je na nej niečo veľké / malé? Tvárenka alebo bronzer napraví všetko. Vyrysuje Vašu tvár a zjemní Vaše kontúry, ako keby Vás vymaľoval sám Michelangelo podľa vzoru anjela a Vašu tvár na svojom stole narysoval ten najlepší architekt. Ak aj nejaká nepekná črta existuje, tvárenka od nej odvráti pozornosť.

3. Nezdravý životný štýl

O tom, aký vplyv má na našu pleť fajčenie, nedostatok spánku a stres ani nie je nutné hovoriť. To je ďalšia príčina, ktorá vyháňa zdravú farbu preč z našich líc.

Tvárenka ako ružový poprašok

Že si na sebe ružovú neviete predstaviť? Nuž je to možné. Pokožka ľudí má tisícky (ak nie milióny) rôznych tónov. Zatiaľ čo niekoho pleť má olivovú farbu, iného tvárička je slonovinová alebo má teplý zlatistý tón. Tvárenka by nemala s podtónom kontrastovať, ale musí ladiť. So zlatým tónom by väčšina chladných ružových odtieňov v štýle Barbie vyzerala naozaj čudne. Riešením sú zlaté pigmenty a farba tvárenky, ktorá sa blíži k marhuľovej (ako napr. 2) alebo neutrálnejšej broskyňovej farbe. Alebo si kúpte bronzer. Na Elnino.sk nájdete všetky  možné odtiene bronzerov aj tváreniek už od 1,98 €!

Na výber máte tiež viacero efektov. Tvárenka môže byť matná, semi-matná alebo aj perleťovo lesklá. Matný finiš (napr. tvárenky 2, 3, 6) ocenia najmä dámy s mastnou pleťou, ktoré používajú aj mejkap, ktorý necháva na pokožke vrstvu púdru. Spoločne s mejkapom budú vyzerať fantasticky a aj sa budú ľahko aplikovať.

Ku krémovému mejkapu a hladkej pleti bude pasovať aj semi-matná (1, 5) alebo perleťovo-lesklá tvárenka (4, 7, 8), no mal by Vám lesk v niektorých situáciach vadiť, poslúchnite rady profesionálov, líčka na záver poprášte púdrom a z lesku bude mat.

Tvárenky sa predávajú buď ako jednofarebné „single“, alebo sú viacfarebné (5, 6, 8). Výhodou viacfarebných je možnosť namiešať si odtieň podľa seba. Môžete sa s nimi hrať. Raz dáte viac tmavej, inokedy viac svetlej, alebo ich používate samostatne…

Samostatnou kapitolou je konzistencia. Poznáme púdrovétekuté (9) alebo krémové tvárenky. Ak však máte inú ako púdrovú, pamätajte, že tieto sa však nikdy nemajú používať na suchú, dehydratovanú a ani mastiacu sa pleť. Vtedy nevyzerajú úplne prirodzene. Nanášajú sa v malých množstvách jedine na dokonalo hladkú pleť. Ideálnym kandidátom pre tekuté tvárenky je normálna alebo zmiešaná pleť bez suchých partií.

Všetky tvárenky nájdete v obchode Elnino.sk. Obchod Elnino.sk predáva všetky produkty vo viacerých farebných prevedeniach.

Ako a kde aplikovať tvárenku

Zabudnite na maľovanie jabĺčok v štýle Marfušky z Mrázika. Takéto rozprávkové rady a postupy nefungujú. Pre dokonalé kontúry je nutné rešpektovať danosti Vašej tváre. Taký tvar ako je mesiac či polmesiac, ten pasuje viacerým typom tváre, no o „jabĺčkach“ to neplatí. Ak je tvár okrúhla, budú jej skôr na škodu. Správny spôsob líčenia ilustruje tento obrázok.

spôsob nanášania tvárenky, zdroj: http://glo.bo/1KnMf2s

spôsob nanášania tvárenky, zdroj: http://glo.bo/1KnMf2s

Keď už máte jasný plán, ako by mala nafarbená plocha vyzerať, usmejte sa a tam, kde Vaše lícne kosti vystupujú, tam aplikujte tvárenku. Farbičku aplikujte striedmo, ideálne s pomocou štetca a len na vystupujúce časti. Nikdy nie pod ne, pretože vedľa úst sa predsa nečervenáme, červenajú sa nám len líčka. Farbu poriadne rozotrite, aby vyzerala ako prirodzený rumenec a aby Vami namaľovaný tvar nemal žiadne ostré hrany.

Ako vidíte, aj nie úplne dokonalé črty s pomocou tvárenky dostanú iný vzhľad a tá výsledná dokonalosť i mladistvý zjav predsa stoja za tú námahu, no nie?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This