Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 2.9.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Vanilka a 3 skvelé parfumy s vanilkou

Vanilka a 3 skvelé parfumy s vanilkou

Keď v kuchyni zavonia vanilka, vieme, že sa tam kuchtí niečo sladké. Aj vône Dolce & Gabbana, YSL a Lancome obsahujú vanilku. Získajte s nimi pozornosť, sebavedomie a zažiarte aj v spoločnosti iných žien.

Nie je vanilka ako vanilka

Vanilka, rastlina príbuzná orchideám, patrí medzi koreniny a zaujímavosťou je, že kvitne len necelých 24 hodín. V praxi sa stretávame so 4 označeniami, ale v troch prípadoch ide o ten istý druh s rôznymi vlastnosťami, ktoré rastlina preberá od oblasti, v ktorej ju vypestovali. V modernom parfumérstve sa fakticky využívajú len dve odrody: bourbonská / mexická / francúzska vanilka alebo tahitská vanilka. Z rastliny sa dá použiť viac častí, no pre nás je zaujímavý buď vanilkový struk, alebo kvet.

vanilka - jej kvet a struk

bourbonská vanilka – jej kvet a struk

V predošlých dvoch dueloch sme proti sebe postavili tri krásne dámske vône s vanilkou a dnes by som Vám ich rada predstavila. Všetko sú to sladké a omamné parfumované vody, ktoré odporúčam prevažne na večerné nosenie a špeciálne príležitosti. Takto sladké vône oceníte špeciálne na jeseň, zimu a jar.

Vanilka a 3 parfumy s týmto tónom: Dolce & Gabbana The One Desire, Yves Saint Laurent Cinema a Lancome Poeme, všetky k zakúpeniu v obchode Elnino.sk

Vanilka a 3 parfumy s týmto tónom: Dolce & Gabbana The One Desire, Yves Saint Laurent Cinema a Lancome Poeme

1. Dolce & Gabbana The One Desire EdP

Nadčasový dizajn, elegancia, luxus, to všetko vystihuje kvetinovú orientálnu vôňu The One Desire. Je to parfum, ktorého temperament a sila nikoho nenechá chladným a aj sama je teplá. Ako sa o nej vyjadril sám viceprezident spoločnosti P&G Prestige, Luigi Feola, „Tento parfum je určený žene, ktorá sa chce cítiť výnimočná, krásna a zmyselná. Podmaní si každú miestnosť, do ktorej vkročí.“ Ja si myslím, že s opisom týchto gurmánskych tónov trafil pán Feola klinec po hlavičke. Vôňa The One Desire si nevystačí s tým, že ju ľudia zaregistrujú, ona si získa celú ich pozornosť svojim sexy ale nie vulgárnym spôsobom.

Začnite večer s touto modernou, zmyselnou a fascinujúcou vôňou. Dámsky parfum Dolce & Gabanna The One Desire má atraktívny žiarivý úvod dotknutý bergamotom a mandarínkou, ktoré po pár minútach rozvibruje energiou konvalinka a delikátne liči, preto aj napriek silnému srdcu a základu nikdy nebude ťažká ani hlučná. Spolu s liči nastupuje chrumkavý karamel s vanilkou. V tejto fáze by už mohla byť nazvaná pokojne gurmánskou vôňou, no kvet tuberózy, ktorý sa rozvonia v srdci, sa dosť výrazne hlási k slovu a preto by ste vôňu The One Desire nezaradili kompletne do gurmánskeho teritória aj keď k tomu inklinuje. Po dlhom čase liči oslabne a vôňa stráca sladkosť. To sa už ambra so santalovým drevom v prevahe dostávajú do hry a posúvajú kompozíciu na zaslúžený odpočinok do raja plného bezpečných drevitých tónov. Vôňa Dolce & Gabanna The One Desire sa celý čas drží pri koži a to isté robí aj s ľuďmi, ktorých bude tento zázrak určite zaujímať.

2. Yves Saint Laurent Cinema EdP

Dámsky parfum Cinema je poctou kráse, radosti, zvádzaniu a vždy bude mať miesto vo Vašom srdci i na Vašej poličke. Ak by ste si ju vzali do kina, chudáci muži nebudú pri záverečných titulkoch vedieť, o čom ten film bol. S nosom namiereným smerom k Vám a nie k plátnu sa toho fakticky veľa vidieť nedá. Je to totiž prešibaná vôňa. Sladká od základu, vanilková od prvého až do posledného momentu a elegantná pre kvetinové srdce, no práve vyvážený pomer kvetov a svieži úvod vždy zabráni presladenosti.

Vôňa Yves Saint Laurent Cinema sa otvára sebavedomým akordom sladkej klementínky, cyklámenu a sladkým kvetom mandle, ktorý sa po nejakej chvíľke rozvonia orieškovo. Tento úvod sa parfumér nesnažil veľmi potláčať ani neskôr. Však aj hviezda na červenom koberci musí prísť na svoju premiéru vo veľkom štýle a tak musí i zakončiť. Ako predstavenie pokračuje, hypnotická vôňa pivonky a jazmínu pridáva vôni ešte ženskejšiu podobu.  Uvedená je i amarylka, no tú ja veľmi necítim. Tóny kvetov sa prelínajú s príjemným ambrovým základom prisladeným vanilkou, ktorý perfektne zapadá do rodinky kvetinových orientálnych vôní. Jemne púdrová a decentná vôňa Yves Saint Laurent Cinema sa veľmi dobre nosí. Časťou sa drží pri tele, časť ide do vzduchu ako obláčik a práve v tom spočíva jej genialita.  Nemusíte kráčať po červenom koberci a prežívať špeciálne situácie, do ktorých vône tohto typu zapadajú, no keby niečo, určite Vás nenechá v hanbe, pretože ona vlastne je špeciálna sama o sebe.

3. Lancome Poeme EdP

Vôňa kvetu vanilky nie je až taká sladká, neobsahuje toľko vanilínu ako struk a vonia viac kvetinovo než korenisto. Značka Lancome našla kvetu vanilky miesto v srdci svojej vône Poeme. Parfumovaná voda Poeme Poeme je veľmi sladká, omamne kvetinová vôňa, v ktorej dominuje mimóza a narcis. Ruže s fréziami sa pre svoju sviežosť viac doplňujú s úvodom, ktorému panuje himalájsky modrý mak a okúzľujúci durman s bylinkovými nuansami. O týchto posledných dvoch spomínaných zložkách sa nedá povedať, že by boli omamné a výrazné ako kvety v srdci. Neposielajú vôňu pri prvom nadýchnutí do takých opojných vĺn, že by ste si povedali „Aha, toto budú typické kvetiny“. Naopak, vytvárajú kontrast.

Umelecký dojem zanecháva tiež zaujímavo tvarovaný flakón a aj výsledná sladkosť od ambry, pižma a fazuľky tonky. Ak vôňu Poeme vyskúšate, uvidíte, že základ vône Poeme (v preklade „Báseň“) silnie ako keď recitátor dvíha hlas a dáva do prednesu vášeň, ktorou priťahuje pozornosť publika. Už po chvíľke sa rozvonia sladko vanilkovo, no okrem kvetu v tomto parfume naozaj žiadna iná vanilka nie je. Názov kvetinovej vône Lancome Poem perfektne vystihuje to, čo je vo vnútri flakónu. Je ako dobre prednesená romantická báseň, ktorá si pre perfektný svieži prístup recitátora získa standing ovation a lásku všetkých prítomných ľudí. Dostane Vás svojim vanilkovým tónom, ktorý v podstate ani nie je vanilkový – je to práve ten kvet a sladký základ – a práve tým je taká zaujímavá.

Páčia sa Vám tieto parfumy, no radšej by ste uvítali nejakú novinku? Veľa nových vôní nájdete na Elnino.sk. Kliknite a pozrite si ponuku.

Vanilka sa dá krásne kombinovať s drevom, kvetmi, ovocím a rôznymi prísadami. Ako ste čítali, dobre vyznie v orientálnych parfumoch, no ani pánske parfumy sa jej tak celkom nevyhýbajú. Veď si predstavte takú vôňu Hugo Boss No. 6 (Boss Bottled), Jean Paul Gauiltier Le Male alebo ikonický pánsky partfum Chanel Allure. Keby v nich vanilka chýbala, sotva by sa nám tak páčili. Tento tón nás skrátka nikdy neomrzí.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This