Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 5.11.2014 v Dámske vône, Vône, Zaujímavosti | Bez komentárov

Parfum z kuchyne Elnino.sk (recept)

Parfum z kuchyne Elnino.sk (recept)

Vonku sa ochladilo a nám sa žiada niečo teplého. Aj Vám sa cnie po teplých letných časoch? Zohrejte sa. Uvarte si dobrý drink a „ukuchtiť“ si s Elnino.sk môžete i svoj vlastný parfum.

Chutný „parfum“ na zahriatie tela

Uvariť dobrý nápoj nie je žiadna veda. Upozorňujem, že pochúťka, o ktorej idem písať, je len pre dospelých, nakoľko obsahuje alkohol.

 • Potrebujete cukor, z ktorého budete variť karamel. Ďalej jablkový džús a nejaký alkohol – ideálne broskyňový alebo marhuľový likér a k tomu inú liehovinu podľa chuti.
 • Na dochutenie budú potrebné tiež koreniny. Ja som zvolila škoricu a vanilku. Oboje sa vynikajúco hodí na jeseň a už nám pomaly pripomína tie krásne sviatky, ktoré sa blížia, takže aj dušička pookreje.
 • No a na záver si nachystajte citrusové ovocie. Obchody sa momentálne predbiehajú, ktorý ponúkne lacnejšie mandarínky a pomaranče, tak ich všetky nespapajte a odložte si ich na nápoj.
 1. Na prípravu nápoja najskôr nechajte na panvici alebo v hrnci rozpustiť cukor a zahrievajte ho, dokiaľ z neho nebude karamel. Ak na roztápanie cukru nemáte trpezlivosť, alebo sa bojíte, že podpálite kuchyňu, môžete použiť likér. Veľa liehovín už karamel obsahuje.
 2. Do hotového karamelu nalejte džús a necháte, nech sa v ňom roztopí.
 3. Do ešte teplej tekutiny dajte dužinu z vanilky a škoricu nalámanú na menšie kúsky a necháte chvíľku povariť, aby koreniny stihli pustiť svoju chuť a vôňu. Medzitým si odšťavte ovocie.
 4. Hotovú šťavu z ovocia prilejte do zmesi. Ak chcete, môžete ju aj precediť cez sitko.
 5. Zmes rovnomerne rozdeľte do pohárov, do každého dajte kalíšok marhuľového likéru a dolejte alkoholickým nápojom.

Nápoj môžeme piť teplý i studený. Každý si dá taký pomer, aký mu bude najviac chutiť a urobí si ho taký silný, ako znesie. Máme sa predsa zahriať, nie naliať a spať, všakže?

Parfum na potešenie zmyslov

Presne tieto isté ingrediencie sa Vám budú hodiť i pri výrobe parfumu. Vynikajúci na jeseň je dámsky parfum Cacharel Amor Amor In a Flash, takže sa pokúsime pripraviť práve túto vôňu. Parfum však potrebuje svoj čas, kým dozrie, na to pamätajte. Začnite ho preto pripravovať v predstihu, minimálne 3 – 4 týždne.

 • Namiesto korením a ovocnej šťavy použijete aromatické oleje. Pozor, uistite sa, že sú všetky aj na použitie na telo. Bývajú oleje určené len pre arómalampy a tie by mohli uškodiť Vašej pleti.
 • Ako karamelový podkladový tón odporúčam liehovinu s karamelovým základom, ako som spomenula vyššie.
 • Dôležitou zložkou bude tiež pleťová voda na zjemnenie alkoholu. Tá môže byť jazmínová, pomarančová, ružová, čo Vám najviac vyhovuje.
 1. Nalejte zhruba 100 – 115ml alkoholu do fľaštičky s uzáverom.
 2. Nakvapkajte doňho aromatické oleje. Ak by mala vôňa byť aspoň podobná vôni od Cacharel, vyskúšala by som takýto pomer: 8 kvapiek škoricového, 8 kvapiek vanilkového, 5 kvapiek jablkového a po 2 kvapky pomarančového, marhuľového oleja.
 3. K tomu ešte treba pridať olej s vôňou santalového dreva a jazmínu – sú dosť silné, takže stačí po dve kvapky.
 4. Teraz fľaštičku zatvorte, poriadne pretrepte a nechajte stáť 4 dni.
 5. Po 4 dňoch pridajte 5ml pleťovej vody a opäť zatvorte a pretrepte. Najmenej 2 týždne by teraz mala stáť, pričom každý deň treba obsah vo fľaštičke aspoň pár krát pretrepať. Ideálna doba je aspoň 1 mesiac.
 6. Potom svoj parfum nalejte do flakónu a môžete ho začať používať.

Nemáte rady alkoholové parfumy a bližšie sú Vám parfumované oleje? Potom túto istú zmes môžete namiešať čisto na olejovej báze. Ako základ bude olej s neutrálnou alebo veľmi jemnou vôňou (jojobový, mandľový, kokosový…). Môžete byť aj marhuľový, ale potom už nedávajte éterický olej, lebo marhule by Vám vôňu prebili. Do olejového základu nakvapkáte éterické oleje a je hotovo. Olejový parfum, na rozdiel od liehového, môžete začať používať hneď. Jeho vôňa by sa nemala časom výraznejšie meniť.

Z voňavých olejov vrelo odporúčam oleje Saloos – regeneračný olej s vôňou jazmínu a regeneračný olej s vôňou santalového dreva.  Obidva voňajú nádherne a budú sa Vám páčiť. A ešte ich využijete i neskôr ako sérum na pleť.

Nechcete kuchtiť? Vôňa Cacharel Amor Amor In a Flash je dostupná na Elnino.sk

Takže do toho, dámy. Potešte svoje zmysly vôňou i svoj maškrtný jazýček.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This