Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 21.7.2015 v Poradňa, Starostlivosť, tvár | Bez komentárov

Vaše NIE v starostlivosti o pleť pred svadbou

Vaše NIE v starostlivosti o pleť pred svadbou

Hovoríme ÁNO kráse a rázne NIE nedokonalostiam. Veď kto by nechcel pred svadbou vyzerať dobre? Málo je nám však platný dobrý úmysel, keď ním niečo pokazíme. Toto pred dôležitým dňom nerobte!

NIE ponocovaniu

Je jedno, koľko toho máte ešte stihnúť. Nevesta by sa mala pred svojim veľkým dňom poriadne vyspať do krásy, aby ráno nemala červené a opuchnuté oči. Že neskoro plakať nad rozliatym mliekom a už ich práve také máte? Vložte svoj obľúbený očný krém do chladničky, zalejte čierny čaj alebo zelený čaj vriacou vodou. Svojmu telu doprajte novú energiu a osvieženie v podobe nápoja, očiam mokré a už vychladnuté vrecúška vylúhovaného čaju. Priložte na oči, nechajte pár minút, potom natrite oko chladivým očným krémom. Po opuchoch a fľakoch pod očami nebude ani pamiatky. Ak by predsa len ostal nejaký ten fliačik, o jeden či dva odtiene svetlejší korektor napraví všetko.

NIE vyrážkam

Vytláčanie vyrážky, to je tá najhoršia vec, ktorú môžete urobiť svojej peknej tváričke. Zabaľte radšej do obrúska kocku ľadu a priložte na postihnuté miesto. Červeň zoslabne a opuch trošku poľaví. Začervenané miesta veľmi dobre prekrývajú korektory v zelenej farbe, pretože zelená tlmí viditeľnosť červene. Navrch už len mejkap a vyrážka sa stratí z dohľadu.

NIE peelingu a slniečku

Nedávajte si na pleť žiadny hrubozrnný peeling, inak riskujete podráždenie kože. Však poznáte zákony schválnosti. Nikdy ste nemali červenú tvár, no pred svadbou ako na zlosť očerveniete ako pivónia. Oveľa vhodnejším prostriedkom než peeling bude exfoliátor. Skúste svoju tváričku vyhladiť produktom na báze enzýmov, ovocných kyselín a jemných mikroperličiek. Zapamätajte si však jedno. Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek produkt, po odstraňovaní zrohovatenej pokožky sa treba na niekoľko hodín vyhnúť slniečku. Nie aby ste šli vonku doháňať zameškané bronzovanie pokožky. Ak chcete byť hnedá, radšej na vyhladenú pokožku aplikujte samoopaľovacie prípravky. Na zjemnenú pokožku chytí farba pekne rovnomerne a výsledok bude stáť za to.

NIE novým krémom a procedúram

Určite neurobíte chybu, ak zájdete ku kozmetičke, no návštevu netreba odkladať na poslednú chvíľu. Choďte k nej aspoň dva či tri dni vopred. Rozhodne sa však nenechajte nahovoriť na procedúry ani pleťové krémy, ktoré ste doposiaľ nikdy na sebe nevyskúšali. Jeden nikdy nevie, či pleť nejako nezareaguje na novinku. Nechcete ísť predsa k oltáru fľakatá.

NIE lajdáctvu

Možno si na hĺbkové čistenie pleti bežne nepotrpíte a ani na hydratáciu, no pred svadbou sa lajdáctvo nevypláca. Kto hovorí, že čistenie musí pokožku podráždiť, vysušiť? Nie všetky čistiace prípravky na pleť sú drastické. Existujú produkty, ktoré sú robené doslova Vašej pleti na mieru. Stačí sa poobzerať a zvoliť si vhodný produkt pleťovej kozmetiky. Veľmi dobré krémy prináša značka Clinique a Artdeco. Ďalšie dobré tipy na kvalitnú kozmetiku nájdete v článku Novoročná investícia do krásy – čomu sa vyvarovať a moje ovocné tipy pre všetky druhy pleti si môžete prečítať v článku Ovocie patrí na tanier i na Vašu tvár.

Ak ste žiadny z týchto produktov zatiaľ neskúšali, nejdete sa vydávať tento víkend a ostáva Vám viac času na ich otestovanie, dám Vám dobrú radu. Než produkt aplikujete na pleť, naneste ho do zhybu ramena (jamka lakťa) a počkajte 1 – 2 dni. Pokiaľ miesto nezačervená, s veľkou pravdepodobnosťou produkt nepodráždi ani jemnú pokožku tváre. Takto je možné otestovať väčšinu kozmetických produktov bez väčšieho rizika a Vašej kráse už nestojí v ceste žiadna prekážka.

Či už sa idete vydávať, alebo sa len chystáte na niekoho svadbu, užite si tento veľký deň na maximum.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This