Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 24.1.2017 v Novinky, Poradňa, Starostlivosť | Bez komentárov

Vaseline – aby Vaša pleť netrpela suchosťou

Vaseline – aby Vaša pleť netrpela suchosťou

Ak Vám názov Vaseline nápadne pripomína niečo, čo všetci veľmi dobre poznáme – čistú bielučkú vazelínu – potom je Vaša dedukcia správna. Prinášam celý príbeh tejto slávnej značky kozmetiky.

Vazelína ako objav storočia

Robert Augustus Chesebrough, zdroj: http://www.vaseline.co.uk/

Robert Chesebrough, zdroj

Za zrodom značky kozmetiky Vaseline stál 22-ročný lekárnik z Británie s vynikajúcim obchodným duchom a nadšením pre inovácie – Robert Augustus Chesebrough.

V roku 1859 pricestoval Robert do mestečka Titusville v štáte Pensylvánia. Bol zvedavý, čo všetko sa dá vyrobiť z ropy a či by tam neučinil objav s komerčným využitím. Keď sledoval chlapov pri robote, všimol si niečo zvláštne. Niektorí boli popálení a mali na koži rany, no až podozrivo dobre sa hojili.

Dobrou pokožkou a výbornou hojivosťou rán sa mohli pýšiť chlapi, ktorí sa dostali do kontaktu s vazelínou, ktorá sa tvorila v ropných vrtoch. Vazelína sa tam netešila obľube, pretože prirodzene komplikovala ťažbu, no Robert si všimol jej účinky a vzal ju do svojho laboratória na preskúmanie. Už vtedy šípil, že by mohla hojiť a chrániť suchú pleť Američanov a ľudí na celom svete.

Založenie značky Vaseline

Lekárnik sa dlho snažil nájsť ten najlepší spôsob, ako vazelínu zbaviť všetkých nežiadúcich prímesí, aby dosiahla lekárnickú kvalitu a belostnú čistotu. Aj na to prišiel. Svoj zvláštny trojitý proces destilácie a filtrácie si nechal v roku 1565 patentovať. Finálny produkt dostal meno Petroleum Jelly. O 5 rokov neskôr sa hrdo nosil na koni a celej Amerike predvádzal neobvyklé divadlo.

Robert Chesebrough sám sebe spôsoboval popáleniny otvoreným ohňom alebo kyselinou, pred očami divákov ich natieral vazelínou a aby preukázal tvrdenia o zázračných hojivých účinkoch vazelíny, ukazoval svoje staré zahojené rany. Bolo to nebezpečné a hlúpe, ale súčasne pôsobivé a presvedčivé. Vazelína Petroleum Jelly sa začala v plechovkách predávať pod značkou Vaseline (spojenie slova „voda“ a „olej“) a zaznamenala veľké úspechy v Británii a Amerike. Ešte i kráľovná Viktória, polárni bádatelia a vojaci v prvej svetovej vojne sa ňou natierali pre svoju ochranu i pohodlie. Tak ako vazelína hojí, tak aj chráni pokožku pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi a vysušovaním.

Vaseline Lip Therapy Original Tin v originálnej plechovke

Vaseline Lip Therapy Original Tin – vazelína na pery v originálnej plechovke

Dnes Vás mnohá literatúra bude presviedčať, že je vazelína nečistým ropným produktom, ktorý telu škodí, ale takéto tvrdenia by som brala s rezervou. Trikrát čistenú vazelínu Vaseline Petroleum Jelly môžete s pokojom angličana aplikovať na pery, popraskané päty, suché ruky, iné suché partie na tele, podráždenú pleť, rany a dokonca i na čerstvé tetovanie. Zahojí a ochráni všetko, na čo ju aplikujete. Vrátane pántov dverí, ale na to je jej škoda. Aj keď si kúpite väčšie balenie. Keby ste chceli, môžete mať aj kompletný set Vaseline, kde nájdete všetko, čo potrebuje suchá pleť v zime.

Neostalo však len pri čistom jednodruhovom produkte. Ponuka produktov Vaseline sa v roku 1969 rozšírila o telové mlieka, krémy na ruky… výskum ďalších látok sa rozbehol a postupne prichádzali nové produkty.

Aj keď nie všetky produkty ostávajú s vazelínou (antiperspirant by vazelínu sotva dokázal rozprášiť na povrch pokožky, ten má iné výhody), na zrod tejto unikátnej látky by sa nemalo zabúdať. Pri objave vazelíny a zrode značky Vaseline stala snaha pochopiť obranné procesy pokožky a zabrániť vysušovaniu i poškodeniam pleti. S touto filozofiou funguje pleťová a telová kozmetika Vaseline stále a preto sa oprávnene stala jednou z najslávnejších značiek v histórii.

Spoznajte aj iné produkty kozmetickej značky Vaseline

Vy si teraz po novom mnohé produkty tejto slávnej značky môžete zakúpiť v e-shope Elnino.sk. Určite si pozrite celú ponuku. Cena kozmetiky je skvelá a účinky ešte lepšie.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This