Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 30.6.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Versace a DKNY vo voňavom súboji

Versace a DKNY vo voňavom súboji

Porovnávať Versace Versense a DKNY Be Delicious Fresh Blossom. Možno si kladiete otázku, či sa to dá. Nuž niečo tieto dve vône naozaj majú spoločné a my si povieme, že nie len citrusy.

Versace vs. DKNY

Vôňa Versace Versense je charakterizovaná ako kvetinovo – drevitá pižmová vôňa, naproti tomu výtvor DKNY, sladkokyslé jabĺčko Be Delicious Fresh Blossom radia medzi kvetinové parfumy. Mierne aromatická Versace dýcha teplom a exotikou, ťahá je tu k elegancii a vyrába sa ako EdT, čiže toaletná voda, zatiaľ čo romantická vôňa DKNY je parfumovaná voda, ktorá okolo Vás vytvára vlnky sviežosti. Dá sa povedať, že rozdielnejšie by ani nemohli byť a predsa ich niečo spája. Tak poďme pekne po poriadku.

DKNY Be Delicious Fresh Blossom

Ak by som mala romantickú vôňu od značky DKNY odporúčať ako dovolenkovú vôňu, potom by som určite vybrala Stredozemie, kde sa vo veľkom pestuje jazmín, ruže a citrusy. Slnečné grécko, romantické Francúzsko, alebo toľko ospevované sladké Taliansko, práve v tejto stredomorskej klíme sa takéto parfumy nosia najlepšie. Ich spoločným znakom je totiž zmyselnosť, sviežosť a k tomu neodmysliteľná dávka romantiky. DKNY Be Delicious Fresh Blossom do tohto popisu zapadá.

DKNY Be Delicious Fresh Blossom Set od Elnino.sk

DKNY Be Delicious Fresh Blossom set s príjemným telovým mliekom

DKNY Be Delicious Fresh Blossom sa otvára tónmi citrusov, konkrétne je to veľmi svieži grapefruit s prídavkom tajomna. Tajomnosť a zrelosť táto inak mladistvá vôňa nadobudla spoločne s tónmi zelene listov a strapcov čiernej ríbezle a marhule. Ale nebojte, nie sú to práve dominantné nôty, ktoré by boli schopné zvrhnúť vôňu na ťažkú. Toto spojenie živej zelene a ťažšej marhule pôsobí veľmi povznášajúco a vznešene. Toto je jeden zo spoločných prvkov vône DKNY so zelenou kráskou Versace Versense. Aj ona je zelená, aj ona je mladistvá a predsa neexistuje horný vekový limit, pre ktorý by ju nemali nosiť dámy v zrelom veku.

Srdce vône Be Delicious Fresh Blossom zakvitlo kvetom konvalinky, ruže a jazmínu. Ide o vyslovene romantické a elegantné srdiečko, no cez všetky tie ovocné tóny by človek ani nepovedal, že Fresh Blossom je výhradne kvetinová. Názory na ňu sa rozchádzajú. Niekto tvrdí, že v základe cíti aj jablko, no v takej podobe, v akej ho poznáme z vône Be Delicious, ho v tejto vôni s drevitým základom rozhodne nezaznamenáte. Vôňa DKNY Be Delicious Fresh Blossom je presne tým, čo hovorí jej názov „Fresh Blossom“ (v preklade „svieži kvet“) a správa sa tak, ako by sa správali kvety na lúke. Záplava sviežosti, zelene, minimum sladkosti a veľmi čistý charakter. Čistá dušička ženy, ktorá si každý deň zaslúži dostať aspoň jednu kyticu kvetov.

Je to naozaj romantická a elegantná vôňa. Výdrž ma však asi rovnakú ako toaletná voda Versace. Nie nejakú prevratne dlhú, ale ideálnu do práce i na voľný dovolenkový čas. Netvorí dlhé voňavé chvostíky za svojimi nositeľkami, ale pozor, netreba to s ňou preháňať! Nos si na ňu zvykne a Vy ju možno cítiť nebudete, ale okolie áno. Be Delicious Fresh Blossom môže byť rovnako vôňou mladej romantickej devy, ktorá sa na dovolenke obhliada po svojej novej letnej láske, ako aj vôňou mamičky, ktorá sa v očiach svojej dcérky mení z času na čas na kvetinovú vílu. Obe budú mať dostatok vážnosti a zrelosti, aby ich muži brali vážne, dosť sviežosti, aby priťahovali pozornosť a predsa budú stále dosť zaujímavé a žiadané. Nie v tom zmysle, že by sa okolo nich točili celé davy mužov, ale niekto by im určite zaspieval serenádu či zložil zamilovanú báseň. Ja by som ju prirovnala k ružičke. Pre niekoho môže byť ruža ako kvet trošku nudná, no keď ju pokropia kvapky dažďa alebo rosy, zažiari svojou krásou široko ďaleko. A to je DKNY Be Delicious Fresh Blossom. Vôňa, ktorá otočí nielen nosom, ale celým človekom.

Versace Versense

Versense je od značky Versace tiež svojim spôsobom svieža a čistá, no nie ako čerstvo povešaná bielizeň alebo ako ketinová DKNY Be Delicious Fresh Blossom. Versace Versense má asi toľko tepla ako prísľub leta na jar alebo ako myšlienka na letnú dovolenku. Je ako teplý vetrík nad vymrznutou krajinou, alebo prvé lúče zubatého slnka. Nič prevratne teplé, čo by v okamihu roztopilo ľad, ale ani prevratne chladné. Táto vôňa Versace svojou sladkosťou a teplotou inklinuje k Orientu a teplo perfektne vyvažuje jej druhé svieže JA. I vôňu Versense by ste mohli bez zbytočného uvažovania nosiť v Taliansku. Aj ingrediencie tejto vône sú talianske. No mne sa táto vôňa viac spája so stredozemskou klímou kontinentu na opačnej strane mora. Afrika – tam by ste jej efekt ocenili najviac. Alebo z nej urobte svoju jarnú vôňu a všade, kam vkročíte, prinesiete dobrú náladu.

Versace Versense Set od Elnino.sk

Versace Versense set s miniatúrou, telovým mliekom a sprchovacím gélom

Ako som už spomínala, vôbec by som nelimitovala Versace Versense nejakými vekovými hranicami. Ona sa totiž stále Je to ako Orient, ku ktorému niekto primiešal elementy zeme a svetla, aby pomýlil všetkých naokolo a nedovolil im tipovať, koľko máte rokov. Prvé momenty ucítite sviežosť citrusov nakrájaných na plátky. Bergamot a zelená mandarínka, toť veľmi sofistikovaná kombinácia posilnená sladkými figami a kardamómom. Ani veľmi sladká, ani kyslá. Aristokracia. Toto slovo mi napadá ako najvýstižnejšie pre túto vôňu Versace. Vidím koňa a voz, ktorý na horúce poludnie priviezol do afrického mestečka vzácnu návštevu. Sebavedomú dámu z Európy zahalenú od hlavy až po päty závojom ako prekážkou, ktorú by sa neodvážil prekonať žiadny muž. Až kým…

Až kým sa vôňa Versace Versense nezmení na ďalšiu zaujímavú verziu. Ak by ste nechceli, aby k tomu došlo príliš skoro, môžete ju skúsiť kombinovať s telovým mliekom s olivovým olejom. Uvidíte, ako krásne sa budú jednotlivé vrstvy vône prelínať a dopĺňať. No pripravte sa, že vôňa zosladne. Už to ale nebude nič ovocného. Dáma rozvoniava doďaleka niečím, čo domáci veľmi dobre poznajú, čo by sami boli schopní používať ako parfum a čo ich k nej veľmi priťahuje. Drevo, pižmo, kvety. Z kvetov najmä jazmín, ale nie veľmi výrazne. Skôr než vôňu kvetov oceníte tóny cédrového, olivovníkového a santalového dreva s malou zelenou stopou mandarínky (preto radím práve olivový olej). To sa už ale okolo voza zbiehajú davy mužov a každý chce pomôcť odniesť aspoň jeden kufor. Páni úplne podľahli jej kúzlu a som si celkom istá, že keby ste boli na mieste tej ženy, pobili by sa o Vás.

Podobnosti vs. odlišnosti

Versace a DKNY sú si podobné sviežosťou, ale každá osvieži svojským spôsobom. V úvode majú citrusy a vydržia približne rovnako. Obidve vône sú nejaký čas aj ovocné, no svoj ovocný charakter časom strácajú, respektíve odchádza do úzadia.  Element zelene majú taktiež spoločný, no u DKNY je to zeleň tajomná a vôňa Versace zeleň poňala ako sofistikovanú zbraň na pritiahnutie pozornosti. Táto zeleň je bližšia mužskému srdcu než dáme. Ak ste romantická dáma a príliš veľa pozornosti by ublížilo Vašej krehkej dušičke, potom voľte vôňu DKNY. Je to neha, ženskosť a romantika. Odvážnejšie dámy si zvolia vôňu Versace. Hoci bude stále typicky ženská i ľahká, v istých ohľadoch nadobúda priam pánsku dravosť, pompéznosť a odvážnu inakosť. Možno by som ju prirovnala aj k niektorým parfumom Chanel (Chanel Eau Fraiche napríklad). Inakosť, to je celá Coco Chanel alebo aj Donatella Versace. Tie veru majú guráž (myslené v dobrom).

Páči sa Vám tento článok alebo tieto vône? Dajte o ňom vedieť aj svojim priateľom a neváhajte ho zdieľať. Myslím, že obidve vône stoja za to, aby boli poznané.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This