Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 5.3.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Vítame jar a lúčime sa so zimou

Vítame jar a lúčime sa so zimou

Jar, leto, jeseň, zima… každé obdobie má svoje čaro a na každé obdobie sa odporúča iný parfum. No niektoré dámy nerady menia parfum a chceli by mať maximálne dve. Nuž nech tie dve patria k špičke.

Svieži či hrejivý parfum na jar?

Ako parfum vnímajú naše čuchové orgány, o tom už na Selfino bola reč. Je jednoducho preukázané, že ľudský nos je citlivý na okolitú teplotu a v nadbytku tepla prestáva vnímať niektoré tóny. To isté sa stáva v prílišnom chlade. Ak máme rozoznávať tóny v chlade, musia byť buď veľmi výrazné alebo pôsobiť kontrastne. Tak isto do sauny väčšinou prevádzkovatelia volia svieže vône s tónmi eukalyptu, mäty, aby sa ľuďom v nich dobre dýchalo a aby ich teplo nedusilo. Keby dali do sauny teplú vanilku, mnoho ľudí by v nej nevydržalo.

Jar je tým obdobím, kedy si človek môže dovoliť obidva typy vôní. Jar neprináša extrémne vysoké teploty, že by ľudia vychádzali v tričkách bez rukávov a psi jazyky vyvaľovali, ale ani zima už cez deň nebýva až taká veľká. Takže na večer sa môžete zahaliť do teplej orientálnej vône a cez deň si doprajete osvieženie. Na to Vám už stačí i toaletná voda.

Vítame jar a lúčime sa so zimou krásnou novou vôňou z e-shopu Elnino.sk

Zima, chladné rána, studené noci a hrejivé vône

Yves Saint Laurent Belle D´Opium Eclat EdP

Belle d`Opium Eau de Parfum Éclat je vôňa veľmi intenzívna a ideálna na večer a presne na toto obdobie, kedy nie je ani zima ani teplo. Jej úvod odľahčuje mandarínka a nejaké ľahšie tóny našli svoje miesto i v srdci, konkrétne ide o sladké tóny ovocia a príjemný pomarančový kvet. Na jar všetko kvitne, preto nemôžu chýbať ani ďalšie kvety, no nie sú nejako dominantné, pretože sa vyskytli v úvode, ktorý viac doprial okorenenému ovociu zadymenému kadidlom a tabakom. Výsledkom je živicová, ale nie príliš ťažká, skôr hravá a možno trošku pikantná orientálno-drevitá vôňa. Elegantná, zmyselná, pre dámy, ktoré sú si vedomé svojej krásy a nemienia robiť kompromisy.

Givenchy Ange ou Demon EdP

Atraktívny orientálno – kvetinový parfum Ange ou Demon si na pomoc privolal nástroj démonov – hrejivú vanilku a vanilkovú orchideu, ktorá žiadneho muža nenechá chladným, no jeho nositeľku necháva s chladnou hlavou, pokojnú a vyrovnanú s emóciami pevne pod kontrolou. Sladké tóny mandarínky a šafránu si razia cestu ku kvetinovému srdcu, kde sa ľalia v tichej dohode s exotickou orchideou a ylang-ylang dohodli, že pritiahnu všetko, čo nosí nohavice a nemôže utiecť dostatočne ďaleko. Podlomia sa im nohy a podujmú sa zistiť, aké tajomstvá pred nimi ukrývate.

Sviežosť, akú prináša len jar a tieto parfumy

 

Jil Sander Sun EdT

Až sa začne oteplievať, ale Vy sa nebudete chcieť vzdať svojich miláčikov v rade orientálno – kvetinových vôní, potom plynulo prejdite na Jil Sander Sun. Drevité tóny a citrusy si vzala z Belle D´Opium Eclat, ylang – ylang s vanilkou z vône Ange ou Demon. Orchideu vymenil heliotrop, ktorý taktiež vonia mierne po vanilke. Dominantná sila kvetín odľahčená pižmom dáva vôni jarnú náladu a optimizmus, ako keď vonku zasvieti po dlhej šedej zime slniečko a celá krajina sa oblečie do teplejších odtieňov.

Nina Ricci L’Air Du Temps EdP

Vôňa L´Air du Temps je jedna z obľúbených vôní už zosnulej princeznej Diany a prišla k nám už v roku 1948. Hoci jej pôvodná verzia prešla zmenami, neuškodili jej a vôňa Vás prepraví späť do starých dôb ako stroj času. L’Air si v sebe drží ešte trošku toho tepla, ktoré je typické skôr pre vône na zimu a jeseň, ale kosatec spolu s ružou jej dávajú púdrový záver a posúvajú vôňu ďalej od zimy až na jar. Ideálny klasický a elegantný parfum pre dámu, ktorá je vo svojom vnútri romantická. Potrebujete pôsobiť harmonicky? Skúste ho.

Cacharel Amor Amor EdT

Sila lásky podfarbená vanilkou a ľahká od tónov citrusového ovocia. Taká je kvetinovo – ovocná vôňa Amor Amor. Ibaže aká by to bola jar, keby v nej nebol ani náznak kvetov? Sú tam a rovno tie najzmyselnejšie. Kvetiny Melati, čo je iný názov pre jazmín Sambac, vypestované v Indonézii a nežné kvietky konvalinky tvoria zamilované srdce parfumu. Vynosíte ho v zime a môžete ho nosiť pokojne i vtedy, keď sa o slovo prihlási leto. Dvihne Vám náladu a dodá chuť zvádzať aj keby ste boli na dne. Pokiaľ máte rada sladké vône, ale vždy ich musíte na čas odložiť bokom, tak táto sa Vám tak skoro nezunuje.

Guerlain Idylle EdT

Kvetinová vôňa Idylle bola uvedená na trh v roku 2009. Jej flakónik má farbu zlata a ešte väčšie zlato sa nachádza vo vnútri. Ak nemáte rada drevité vône, tak táto sa Vám bude páčiť, pretože vonia pižmom. Má rovnaké srdce ako Amor Amor, len s ním splynula romantická a elegantná ruža. ale tu kvetiny potlačili ovocné tóny. Kvetiny, kvetiny a ešte raz kvetiny. Pivónia, frézia, ľalia prebili malinu, ktorá vôňu len trošku prisladila. Parfum Idylle roztápa srdcia z ľadu svojou elegaciou a štýlom. Prinesie k Vám nových priateľov. Lichôtky sa budú na Vás sypať z každej strany.

Versace Yellow Diamond EdT

Iskrivá a intenzívna ako žltá farba a jej vrchnáčik sa leskne ako diamant. Ani by sa nedala inak nazvať ako žltým diamantom. Zájsť do detailov, tak aj tie ingrediencie sú viac menej žlté. Zlatistá ambra, žlto-biele kvety v srdci a citrusové ovocie v základe. Milujete citrusy? Tak potom jednoznačne potrebujete túto vôňu alebo Amor Amor od Cacharel. Svieže sú úplne rovnako, no táto je ľahšia, má drevitý základ a je menej sladká. Keď jar skončí a príde leto, nebudete ju chcieť vymeniť za inú. Či už sa ocitnete v preplnenom autobuse alebo iných stiesnených priestoroch, nikto Vás odo seba neodoženie. Versace Yellow Diamond je nevtieravá a príjemná vôňa.

Všetky v článku spomínané vône a ešte oveľa viac, vrátane vôní v akcii, nájdete v e-shope Elnino.sk. Kliknite a pozrite si ponuku.

Ktorá z týchto vôní prinesie jar do Vášho príbytku?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This