Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 16.4.2015 v Poradňa, Styling, vlasy a nechty | Počet komentárov: 1

Vlny vo vlasoch a 4 stylingové tipy

Vlny vo vlasoch a 4 stylingové tipy

Bohaté vlny vo Vašich vlasoch. To znie dobre a lenže čo, keď práve teraz nemáte so sebou ani kulmu, ani natáčky. Nevadí, nepotrebujete ich. Tieto tipy Vám pomôžu vytvoriť plážový štýl aj bez nich.

Nie sú vlny ako vlny

Povedzme si úprimne, splývavé kadere nepasujú ku každému tipu tváre. Objem v nesprávnych partiách môže tvár rozšíriť. Určite však budete so mnou súhlasiť, že objem je žiadaná vec. Vlasy bez objemu môžete jedine sčesať do gumičky, vyžehliť alebo ich môžete aj uhladiť a získate tak pánsky chic. No objem, to je paráda. Vaše vlasy vyzerajú hustejšie, pevnejšie a hlavne zdravé. Takže teraz budeme improvizovať a vytvoríme vlny s tým, čo máte po ruke. Dám Vám 4 tipy na jednoduchý styling. Mnohé stylingové produkty ako gély, tužidlá a laky už určite doma máte, no dám tiež užitočné tipy na inú skvelú kozmetiku, ktorú by ste mohli vyskúšať.

Vlny zo zapletených vlasov

Vlny vo vlasoch pre Váš plážový štýl - zapletené vlasy

vlny vo vlasoch pre Váš plážový štýl – vlny zo zapletených vlasov

Toto je už starý známy styling. Idete spať so zapletenými vlasmi a ráno ich len rozpustíte. Výsledkom sú často neprirodzené vlny a vlasy rovné pri temene i na koncoch. Aké tipy by som Vám dala, aby ste sa tomuto vyhli? Rozhodne vlásky ošetrite nejakým keratínovým produktom. Ohýbanie ich nebude toľko namáhať, poškodzovať a výsledok bude pôsobiť prirodzene. Mojim favoritom je sprej Wella SP Luxe Oil Essence Keratin Boost, ktorý sa nemusí zmývať a krásne vyživuje vlasy. Po tejto kúre votrite do vlasov tužidlo. Ako stvorené na tvorbu vĺn je tužidlo L´Oreal Paris Tecni Art Nude Touch Soft Curls. Vlny po ňom ostanú mäkké a vlny budú krásne splývať. Teraz oddeľte vlasy už od čela, akoby ste vytvárali viacero cestičiek a na temene vlasy len stáčajte do jednoduchých uzlov. Spolu s ostatnými vlasmi ich napokon spleťte do jedného či dvoch zapletaných vrkočov (podľa hustoty vlasov) a na konci zviažte gumičkou, ktorá nezanecháva otlačené vlasy alebo kúskom bavlnenej látky. Uistite sa, že hlavne pri konci nie je vypletenie vrkoča príliš pevné. Vlasy by nemali ťahať, všetko musí byť voľné. Keď sa ráno zobudíte, rozpleťte vlasy, prstami ich upravte do požadovaného tvaru a v prípade potreby zafixujte ešte lakom na vlasy.

Neposlušné vlny ako rýchly plážový chic

Neposlušné vlny ako rýchly plážový chic, Maegan Tintari Follow (the-perfect-wave-hair-styling), Zdroj: http://bit.ly/1yxD001

Neposlušné vlny ako rýchly plážový chic, Maegan Tintari Follow (the-perfect-wave-hair-styling), Zdroj: http://bit.ly/1yxD001

Tieto vlny sú neposedné a vlasy pôsobia strapato, ale práve k širšej tvári takéto vlásky pasujú. Na tento plážový chic potrebujete staré tričko. Určite máte doma nejaké tričko, čo ste mali len raz v živote na sebe a je Vám ľúto ho vyhodiť. Z maratónu, štrajku, konferencie… hlavne nech je z bavlny. K tomu si vezmite nejaký sprej s morskou soľou. Soľ dodáva vlasom želaný objem a pôsobí ako tužidlo. Milovníci organickej kozmetiky privítajú napríklad sprej John Masters Organics Sea Mist Spray. Jeho príjemná levanduľová vôňa Vám bude vždy spríjemňovať deň. Vlásky vytvaruje aj sprej od L´Oréal Paris Matt&Messy Salt Spray 4. Ktorýkoľvek z takýchto soľných sprejov nastriekate do polosuchých vlasov a potom ich tričkom začnete stláčať proti sebe, čím vytvárate vlny. Bavlna je na tento účel najlepšia. Dokonca je lepšia než uteráky. Čím mäkšie vlákno, tým šetrnejšie k vlasom. Potom sa vlasov nedotýkajte, kým nebudú úplne suché a účes je hotový. Ak sú Vaše vlasy veľmi poničené a chýba im lesk, zíde sa Vám aj kondicionér. Kondicionér od značky Kallos Lab 35 Beach Mist Leave-in Conditioner má šikovný rozprašovač a nestojí ani 3 EUR. To bude lesk ako blesk. Ak chcete, môžete ich na záver zafixovať lakom na vlasy. Lak na vlasy Tigi Catwalk Session Series Salt Spray so soľou bol vytvorený presne na takéto účesy a je pre všetky typy vlasov, lebo nezaťažuje.

Vlasy a vlhčené detské obrúsky ako natáčky

Vlny z vlasov natočených na detských vlnčených obrúskoch, Maegan Tintari Follow (the-perfect-wave-hair-styling), Zdroj: http://bit.ly/1yxD001

Vlny a detské vlhčené utierky, Maegan Tintari Follow (the-perfect-wave-hair-styling), Zdroj: http://bit.ly/1yxD001

Že si z Vás strieľam? Ani náhodou. Vlhčené obrúsky sú geniálne natáčky už len preto, že sú vlhčené, teda vlasy nemusíte ničím vlhčiť. Sú mäkké, takže vlasy neponičia a ešte im aj dajú krásnu vôňu. Len pozor, nech Vás ani nenapadne používať obrúsky na odličovanie, lebo tie by vlasy drasticky odmasťovali, alebo druhý extrém – nejaké obrúsky s krémom. Takže až sa najbližšie ocitnete na dovolenke a Vaša kulma nebude pasovať do zástrčky, už viete, čo treba. Poskladajte obrúsok aspoň trojmo, aby vznikol prúžok a natočte naň vlasy od korienkov až po končeky. Až budete pri temene, zviažte na uzlík. No a potom môžete ísť spať. Až sa ráno zobudíte a uzlíky rozviažete, budete mať dokonalé vlnky. Účes zafixujte lakom na vlasy. Svetoví vlasoví stylisti by Vám okamžite dali tipy a poradili lak na vlasy L´Oréal Paris Elnett Satin Hairspray. Nedajú naň dopustiť, pretože účesy sú s ním elastické. Alebo si nakúpte laky a obrúsky Nivea. Kliknite na obrázok nižšie a pozrite si aktuálne akcie na Elnino.sk.

Aktuálne prebiehajúce akcie na Elnino.sk

Aktuálne prebiehajúce akcie na Elnino.sk, kliknite na obrázok pre viac informácií

Až do 20. 4.  2015 všetky produkty L´Oréal Paris zakúpite so zľavou a k nákupu produktov Nivea dostanete darček.

Vlny vyžehlené vlasovou žehličkou

Vlny vyčarované žehličkou na vlasy; Maegan Tintari Follow (the-perfect-wave-hair-styling), Zdroj: http://bit.ly/1yxD001

Vlny vyčarované žehličkou na vlasy; Maegan Tintari Follow (the-perfect-wave-hair-styling), Zdroj: http://bit.ly/1yxD001

Aj vlasová žehlička dokáže urobiť vlny. Tieto však budú lomené. Vždy, ako posuniete žehličku, natočíte ju do 180-stupňového uhla a tým vytvoríte niečo na spôsob zlomu. Nezačínajte však pri temene. Vyzerali by ste čudne. Začnite aspoň takých 15 – 20 cm od korienkov. Pred žehlením by som odporúčala nastriekať vlasy sprejom na ochranu vlasov Tigi Catwalk Haute Iron. Nie je to povinné, no ak často žehlíte vlasy, niečo podobného by ste určite mali používať, aby Vaše vlasy ostali zdravé. Vniknuté vlny „zmrazte“ lakom na vlasy. Ja osobne mám veľmi rada stylingové produkty Osis+ od značky Schwarzkopf. Držia účesy veľmi spoľahlivo a na dlhý čas a napríklad sprej Freeze Pump dokáže udržať objem aj vo vlhkom prostredí, kde padajú všetky účesy.

Na Elnino.sk nájdete množstvo vlasovej kozmetiky. Rôzne tužidlá, laky, gély, ale i vlasovú výživu. Kliknite a pozrite si ponuku.

Páči sa Vám tento článok? Viete si predstaviť, že by ste si urobili dámsky večer a ráno vyšli do ulíc s takýmito účesmi? Zdieľajte článok, nech si tieto triky osvojí čo najviac žien. Každá si predsa zaslúži byť krásna.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

1 komentár

  1. ja som si teraz zacala robit vlasy s takou tou natacacaou kefou co si vlasy len pramienok vcucne a natoci… mam orava k232 rko a je na nezaplatenie … nakolko mam huste nepoddajne a dlhe vlasy tak mi rano dokaze urobit kucery asi tak do pol hodinky a to je bomba

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This