Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 7.6.2016 v Dámske vône, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Voda ako inšpirácia pre akvatické parfumy

Voda ako inšpirácia pre akvatické parfumy

Myslíte si, že voda nie je v parfumoch dostatočne výrazným tónom? Omyl. Aj vo svete vôní má svieži tón vody svoje čestné miesto a ja som pre Vás vybrala pár krásnych akvatických vôní na leto.

Ako vonia voda?

Odpoveď na túto otázku nie je jednoznačná. Aj úplný laik chápe, že nie je voda ako voda. Aj keď každá kvapka vody dáva pocit vlhkosti a osvieženia, iná je voda v mori a iná v jazierku. Príkladom sú novinky Paco Rabanne – sladkovodná vôňa Olympea Aqua a morský parfum Invictus Aqua, ktoré poznáte z článku o novej edícii Aqua.

Novinky Paco Rabanne - nová limitovaná edícia Aqua

Voda inšpirovala novinky Paco Rabanne – novú limitovanú edíciu Aqua

Ale to nebude ten podstatný a jediný rozdiel. Prirodzene, parfuméri do flakónov nenalievajú vodu z kohútika a ani po ňu nechodia na pláže. V parfumoch je voda ako taká obvykle zastúpená chemickou látkou zvanou „calone„, ktorú potom ľubovoľne kombinujú s inými tónmi, alebo aj vynechávajú a nahrádzajú inak. V rodine parfumov existujú až tri parfumové skupiny, alebo nazvime ich rodinami akvatických vôní, podľa ktorých tiež kategorizujem články na tomto blogu.

Kvetinové akvatické parfumy

Sú väčšinou vôňami pre dámy. Tieto svieže kompozície ideálne na jar a leto väčšinou obsahujú akordy sviežej sladkej vody, morské tóny, no voda v nich môže byť nahradená aj akvatickými kvetinami, bylinkami a ovocím. Najčastejšie sa využíva kvet cyklámenu, lekna, sladký vodový melón a mäta.

Medzi najnovšie kvetinové akvatické parfumy patrí spomínaná Olympea Aqua a tiež tieto vône:

Aromatické akvatické vône

Bývajú prevažne pánske. I keď… ja osobne tiež niektoré používam pre ten pocit čistoty. Voda v nich je vnímaná ako morský tón. Žiari, je svieža a vyznieva prirodzene. Morské nuansy vedia dať parfumom aj tóny ako morské riasy alebo naplavené drevo, tzv. „driftwood„. Aby vyznievali ešte sviežejšie, pre aromatickosť sa k nim pridávajú často citrusové tóny a bylinky, ako napríklad šalvia, bazalka, mäta a levanduľa.

Z noviniek rozhodne odporúčam tieto vône:

Vône drevité akvatické

Tieto vône sú zvláštnou skupinou a taktiež bývajú určené väčšinou pre mužov. Voda je tu zastúpená v dostatočnom pomere s drevom. Väčšinou majú drevité srdce alebo minimálne musia mať silný drevitý základ. Tón vody v môže byť sladká i slaná morská voda. Tu už nie je taký častý tón mora ako pri aromatických akvatických parfumoch.

Z najnovších vôní vyskúšajte trebárs tieto:

Aby ste si však nemysleli, že sviežosť vody je určená len akvatickým parfumom, nie je to tak. Aj v skupinke drevitých a dokonca aj pri orientálnych drevitých parfumoch sa môže nájsť niečo s akvatickými kvalitami. Príkladom je vôňa Bvlgari MAN s lístkami fialky, kvetom lotosu a hruškou v úvode a pritom ide o orientálnu vôňu. Značka Bvlgari ponúka tiež krásny výber miniatúrnych vôní na jar a leto v darčekovom sete pre pánov, ktorý vrelo odporúčam.

Bvlgari miniset

Bvlgari miniset (zľava: Aqva Pur Homme, MAN, BLV, Aqva Marine, Man Extreme)

Chcete obdarovať priateľa / manžela / šéfa alebo iného dôležitého muža niečím, čo je svieže? Tento set bude tým pravým darčekom. Obsahuje spomínanú vôňu Bvlgari MANBLV, MAN Extreme, ale tiež veľmi slávne aromatické akvatické parfumy Aqva Pour Homme a Aqva Marine.

Akvatické vône sú na leto veľmi obľúbené. Pokiaľ hľadáte pocit čistoty, ktorý Vám poskytnú, neváhajte a nejaký vyskúšajte.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This