Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 1.9.2014 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Vôňa pre svieži návrat do školy

Vôňa pre svieži návrat do školy

Vráťte sa do školských lavíc ako hviezda. Časy sladkého nič nerobenia sa nám už skončili, nikde však nie je napísané, že návrat k učebnici musí byť trpký a horký. Nech je sladký, svieži, príjemný, rovnako ako vône, ktoré Vám dnes predstavíme.

Učený nikto z neba nespadol. Ani dizajnéri, ktorých nosy stáli za vytvorením týchto pekných kúskov. Aj oni museli trénovať, aby sa naučili od seba odlišovať tóny a citlivo ich miešať. Naše čuchové bunky sú stavané na to, aby vedeli ovoňať obsah maximálne 5 voňaviek a po piatej sa rozdiely medzi nimi začnú strácať. Začne nás bolieť hlava, alebo si prinajmenšom domov prinesieme niečo, čo nám absolútne nevonia. Tak si teraz predstavme, koľko sa museli učiť oni, aby dokázali vytvoriť to, čím si my teraz spríjemňujeme život. Tá naša škola prebehne rýchlo. Ani sa nenazdáme a je za nami maturita, štátnice a môžeme si povedať, že sme pripravení. Ich tréning však trvá celé roky.

Ako sme už naznačili v príspevku na sociálnej sieti, škola je takým mixom osobností. Každý študent je iný. Isteže, sú obľúbení i menej obľúbení spolužiaci, no v zásade sa všetci delia na dve skupiny. U niekoho vidíme jasnú prevahu tvorivých schopností a niekomu to zasa lepšie myslí, keď má presne stanovené postupy. Aj naše vône, ktoré sme vybrali do dnešného duelu, rešpektujú tieto rozdiely. Tak teraz uvidíme, či sa v týchto popisoch nájdete.

Vôňa Guerlain La Petite Robe Noire

Keď sa ocitnete pred tabuľou a nie ste kompletne naučená učebnú látku, čo urobíte? Tvorivá osobnosť túto situáciu zvláda s prehľadom a všetko dotiahne až do zdarného konca. Vytiahne z pamäti (ktorá je spravidla celkom dobrá) tých pár zapamätaných viet a bude ich rozširovať a rozširovať… Kreatívna dáma obvykle zažíva ťažké chvíle na matematike, kde sa musí nabifľovať vzorce a používať ich, zato však zažiari vo všetkom, kde je potrebná predstavivosť. Odovzdáva kvalitné písomné práce, má zaujímavý slovný prejav, vie dobre kresliť, vie sa veľmi pekne nalíčiť, učesať a nestojí ju to ani veľa námahy. Mysleli by ste si, že bude chodiť vždy upravená? No možno nie. Záleží na tom, či sa jej chce. Ona sa totiž nebojí byť iná. Nikdy ju nebudete mať úplne prečítanú. Jednou časťou je príťažlivo nedokonalá a druhou časťou elegantná.

Vôňa Guerlain La Petite Robe Noire EdP na Elnino.sk

Vôňa Guerlain La Petite Robe Noire EdP

Aj vôňa La Petite Robe Noire je presne taká. Hravá, svieža, nevyspytateľná a plná života, skrátka vôňa pre osobnosť, ktorá možno nebude vždy prekvitať v spoločenskej konverzácii a ani nebude stredobodom pozornosti, záleží od jej nálady, ale vždy bude štýlová. Ak postavíte vedľa seba niekoľko flakónov najslávnejších vôní, tak tento bude vyčnievať z radu. Základné línie prebral od slávnej vône Mitsouko a z obdobia romantizmu, ale hlavným motívom bolo srdce, preto má aj takto tvarovaný uzáver. Umelkyne sa vždy totiž riadia srdcom a správajú sa živelne. Preklad názvu tejto vône by znel „Malé čierne“. To si asi neoblečie do školy každá dáma. I keď… na prvý deň… prečo nie? V každom prípade máme za to, že táto vôňa sa do školy hodí.

Má svoju eleganciu a otvára sa hravými tónmi ovocia. Bergamot, čerešňa, červené ríbezle, to nie je práve ovocie, ktoré by malo byť priveľmi výrazné a ktoré by obťažovalo Vašich spolužiakov. Ani keď ho zmiešate s mandľou pre pridanie horkosti. Miesto v srdci vône si vyhradili ruže, ale o slovo sa istotne prihlási horkastý čierny čaj, ktorý ešte trošku prisladí sladké drievko svojou pelendrekovou vôňou. K tej sa vynikajúco hodí aníz, fazuľa tonka, vanilka, iris a pačuli. Výsledný finiš bude sladký, orieškový, ovocný s mierne korenistým pozadím. Nevšedná vôňa pre nevšedné dámy.

Vôňa La Petite Robe Noire je dostupná v našom e-shope

Bvlgari Omnia Amethyste

Nežné dámy patria v škole medzi veľmi obľúbené. Či už patria k najväčším kráskam, alebo sú len pekné, vnímame ich ako milé. Tiež majú svoj vyhranený štýl. Kreatívnu stránku použijú len vtedy, keď je to bezpodmienečne nutné, ale správajú sa vznešene, chodia moderne oblečené a vždy sa snažia o dokonalosť. Možno práve tá ich ženskosť a zdanlivá zraniteľnosť je na nich taká príťažlivá. Ich len málokedy zastihnete nepripravené. Tieto ženy nebudú tajomné a ani umelkyne, zrejme nepôjdu do rizika a radšej sa spoľahnú na to, čo majú naučené a vyskúšané, avšak niekto sa musí držať aj pri zemi, nie? Aké by to bolo, keby všetky ženy na svete boli ako neriadené strely?

Vôňa Bvlgari Omnia Amethyste EdT na Elnino.sk

Vôňa Bvlgari Omnia Amethyste EdT

Vôňa Omnia Amethyste určite patrí k tým, ktoré sú nevtieravé, ale aj tak si ich zapamätáte. Nežná, trošku cukríková, je to taký mix tónov. Trošku kvetov, trošku dreva, aj sladká, aj svieža, ako keby ju miešali víly na lúke uprostred lesa. Každý si v nej nájde ten svoj tón, čiže u týchto dám je to stávka na istú výhru a kľúč k srdcu spolužiakov. Aj flakón pokračuje v starej dobrej tradícii a je rovnako elegantný, ako všetky vône Omnia. Má symbolizovať večnosť, lebo sú to v podstate dva spojené kruhy, ako dve obrúčky alebo ležiaca osmička. A keďže ametystová farba patrí k elegantným farbám, môžeme si úmysel dizajnéra preložiť ako spojenie „Večná elegancia“.

Pravdivosť nášho výkladu dosvedčujú aj ingrediencie. U tejto vône je nesmierne dôležitý základ, lebo ten už dopredu určil, akým smerom sa bude vôňa uberať. Sú v ňom tóny dreva a heliotropu, ktorý si zobral z lesov len to najlepšie. Má sladkú vôňu ako vanilka a súčasne z neho cítiť mandle a marcipán. To je ten správny základ pre púdrovú vôňu kosatca a nežnú ružu, ak nemáte voňať presladene, ale naozaj elegantne. Misku pomyselných váh smerom k prírode naklonia zelené tóny miazgy a ružový grapefruit. Bude sa Vás držať ako čarovný a nežný obláčik. Budú chodiť za Vami a pýtať sa Vás, čím to voniate. Pre ten výrazný základ to málokto uhádne. Celkom dobrý spôsob, ako môžete i napriek tomu, čo všetko o Vás vedia, zo seba spraviť trošku tajomnú ženu, nie? Treba ju vyskúšať.

Vôňa Omnia Amethyste je dostupná v našom e-shope

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This