Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 15.9.2014 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Vôňa prírody hodná súboja

Vôňa prírody hodná súboja

Ktorá vôňa je pre Vás tá naozajstná prírodná? Kde sa cítite najlepšie? Či už by vyhrala Vaša vlastná záhradka plná kvetov, alebo by ste sa radšej rozbehli po rozkvitnutej lúke plnej lúčnych kvetov, ktoré tam nezasial nik iný než pani príroda, v dnešnom dueli máme vône, z ktorých minimálne jedna Vám určite bude pasovať.

Dámy ako lesné a lúčne víly

Istý francúzsky spisovateľ, Georges Bernanos, povedal, že „Malé veci vyzerajú ako nepodstatné, ale dávajú pokoj, ako tie lúčne kvietky, ktoré samostatne vyzerajú bez vône, ale všetky spolu prevoňajú ovzdušie.“ V lese a na lúke sa všetko javí ako malé a samostatne to vyzerá až príliš jednoducho až bezvýznamne. Faktom však ostáva, že stačí i malý závan vetra a všetky tóny sa zlejú do jednej nádhernej vône, ktorú si zaručene všimne každý. Dámy, ktoré veľmi často a rady chodia do lesa, chápu, aký je to pocit slobodne kráčať cestičkami, ktoré si človek vytvoril v prírode a k prírode.

Vôňa Marc Jacobs Daisy

Sklársky majster vyčaril úplne jednoduchý flakón, zatiaľ čo dizajnér ho ako kúzelník odel do kytice sedmokrások, vďaka ktorej srdce a očká tradičných lesných víl poteší úplne rovnako, ako kytička lúčnych kvetov darovaná z čírej lásky.

vôňa Marc Jacobs Daisy EdT v e-shope Elnino.sk

vôňa Marc Jacobs Daisy EdT

Vôňa je ľahko púdrová a jej srdce otvára zmyselná fialka. Nežný sen o láske v nej sníva kombinácia fialky s jazmínom a gardéniou. Tieto kvety symbolizujú lásku a oddanosť. Sú ako dotyk slnka a teplých rúk muža, ktorý je do Vás zamilovaný. Niekomu sa možno budú spájať s čerstvo pokosenou lúkou a čajom, ktorý vonia dosť podobne. Majú nádhernú a omamnú kvetinovú vôňu a zelené tóny sa v nich nezaprú. Aj preto vôňa pôsobí tak sviežo a mladistvo.

Parfum dokáže hravo oklamať zmysly. Čuch i zrak dostávajú zabrať, ale o slovo sa paradoxne môže prihlásiť i chuť. Celú kompozíciu totiž dotvára sladká vanilka v základe v nežnej harmónii so zmyselným pižmom a jemnučkými tónmi dreva.

V zaujímavej opozícii stojí hlava vône. Je v nej grapefruit a omamná vôňa lesných jahôd. Tieto tóny privedú Vaše čuchové bunky do úplnej agónie. Pred očami sa Vám premietne detstvo a všetky chute a vône, ktoré sa s ním spájali. Pokiaľ neviete, ako z dňa vyhnať depresívne nálady, skúste vôňu Daisy. S ňou by sa Vám to malo podariť.

Dámy zo záhrady

Oproti lesným a lúčnym vílam stoja dámy náročné. Potrpia si na dokonalý trávnik, kde ani jedno stebielko trávy nesmie prečnievať a úžasnú kvetinovú kompozíciu. Dajú si záležať, aby ich záhradka pôsobila vyvážene, lebo je to miesto, ktoré pre nich znamená dokonalý relax. Všetky tóny, všetky farby, všetky tvary v absolútnej dokonalosti a harmónii. Ak by sa do týchto žien prevtelila príroda samotná a obdarila ich dizajnom v súlade s ich vkusom, vyzerali by ako baletky v krásnych načechraných šatách a dokonalým účesom. Každý jeden krôčik bude ľahký a elegantný a bude z neho cítiť šarm, elegancia a veľmi vycibrený vkus.

Vôňa Cristobal Balenciaga – Rosabotanica

Flakón Rosabotanica odráža tradíciu spojenú s romantikou a klasicizmus, ktorý prikorenil troškou originality a veselosti. Má elegantné línie, ale veľmi silno flirtuje s pestrými kvetinami, čo hovorí samo za seba. Ani táto vôňa nebude nudná a celou svojou existenciou Vás povzbudzuje, aby ste každý deň prežili naplno a spestrili si ho, čo to len dá.

vôňa Balenciaga Rosabotanica EdP v e-shope Elnino.sk

vôňa Balenciaga Rosabotanica EdP

Táto vskutku optimistická koncepcia započala krištáľovou vôňou modrého hyacintu v sprievode zelených tónov petigrain a listov figovníka. Túto sviežu zeleň v nej budete pociťovať po dlhšiu dobu.

Do srdca vône sa zamilujete v okamihu. Ilúziu lásky na prvý pohľad dotvára kaskáda ružových lupienkov okorenená ružovým korením, troškou kardamónu a pokvapkaná šťavou s grapefruitu. Sú to kontrastujúce tóny, ktoré však pritiahnu pozornosť.

Kúzelnú stopu elegancie tejto drevito – kvetinovej kompozícii doslova darovala záverečná harmónia ambry, iskrivého pačuli, cédrového dreva a ostatných drevitých tónov. Nektár z kvetín, polienka dreva a čerstvo pokosený trávnik, v ktorom sa mieša tráva s lupienkami ruží, ktoré už stihli opadať z ružových kríkov. Presne takto by sme vôňu opísali.

Vôňa Marc Jacobs Daisy i vôňa Balenciaga Rosabotanica majú na to, aby sa stali skvelým doplnkom každej ženy so záľubou v prírode. Pozitívnu energiu totiž môžete načerpať aj inak, než pobehovaním alebo prechádzkou po slnkom zaliatej krajine. Naše vône pobozkané slnkom si určite obľúbite.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This