Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 22.9.2014 v Dámske vône, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Vôňa slávnych (alebo Ako vonia úspech)

Vôňa slávnych (alebo Ako vonia úspech)

Ako by sa dalo v niekoľkých slovách zhrnúť to, čo vystihuje dámu s veľkým „D“ Meryl Streep a herca s veľkým „H“, akým je francúzsky herec Gérard Depardieu? Ak by sme mali prideliť k ich menám nejaké atribúty, rozhodne by sme napísali slová ako prirodzenosť, hravosť, štýl, charizma, skrátka majú svoje kvality a milujeme ich takých, akí sú. Dnes sme pre Vás vybrali vône, za ktoré by sa nehanbila žiadna celebrita.

Vôňa predurčená na úspech

Meryl Streep a Gérard Depardieu (celým menom Gérard Xavier Marcel Depardieu) si zahrali v filmoch rôznych žánrov, ale vždy sme mali tú česť byť svedkami výnimočných hereckých výkonov. Tak sa vžili do svojich postáv a tak ich stvárnili, že sme im všetko uverili od samého začiatku až do konca. Ale nemenej nás očarili aj v rozhovoroch pre noviny, časopisy a televízie, kde ukázali, že nie sú takí príjemní len na plátne, ale i v súkromí. Pýtate sa, čím nás tak tieto celebrity priťahujú? Tým istým, čím aj vône, o ktorých bude reč. Máme aj dôkazy.

Vôňa DKNY Pure A Drop of Rose

DKNY Pure A Drop of Rose Zdroj: http://bit.ly/1v8fhwP

Yves Saint Laurent L Homme na Elnino.sk

Yves Saint Laurent L Homme EdT

Vôňa DKNY Pure A Drop of Rose na Elnino.sk

DKNY Pure A Drop of Rose EdP

Štýl, akým rozprávajú príbehy

Na obrazovke ich dialógy i monológy hltáme a nevieme od nich odtrhnúť zrak. Títo herci sú veľmi sebaistí. Ale my chceme poukázať na to, ako prezentujú slová, ktoré nemajú v scenári a naučené. Takú Meryl asi ešte nikto nepočul v rozhovore s novinárom používať klišovité výrazy. Vždy povie svoj názor, ale nehovorí príliš veľa. Povie len to, čo je dôležité a zvyšok si môžete domyslieť. Podnecuje v ľuďoch fantáziu a vždy zaujme okolie tým, čo hovorí. Ak chcete byť ako Meryl, buďte zaujímaví, nežní a majte dobré spôsoby.

Už samotný flakón Pure – A Drop of Rose vyvoláva dojem, že nás vôňa osvieži ako letný dážď. Rozpráva príbeh o tom, ako sa v jedno letné popoludnie prihnala búrka a v záhrade pokropila všetky ruže. Po búrke vyšlo slniečko a záhrada voňala sviežo. Mladá deva, ktorá šla oberať čierne ríbezle, ružiam oroseným kvapkami vody neodolala a jednou si prizdobila vlasy. Tu sa však prihnal ďalší búrkový mrak uštedril aj dievčine poriadnu spŕšku. A tak teraz táto kráska so sladkým úsmevom vonia všetkými tónmi záhrady ako svieža víla. Vôbec jej nevadí, že zmokla. Jej šibalstvo pritiahlo pozornosť mládenca, ktorý sa jej už dávno páči a ona vie, že si získala jeho srdce.

Vôňa L‘Homme rozpráva o dobrodružnej výprave jedného muža, ktorý si zaumienil, že precestuje celý svet. A naozaj tak urobil, lebo muž, o ktorom je náš príbeh, je mužom činov. Moderný chlapík do koča i do voza so šarmom gentlemana sa rozlúči so svojou rodinou, aby vzápätí ohuroval dámy v Taliansku sviežou vôňou citrusov a bylín. Smerom na východ naberá vône cédrového dreva a vzácnych korenín. Menšiu pauzu si dá v Číne. Ochutná miestne špeciality s voňavým zázvorom, potom nasadne na lietadlo a o niekoľko hodín už so steblom citrónovej trávy pozoruje krásne ženy na Haiti. Keď príde domov, už je taký nasiaknutý vôňou ciest a zážitkami, že sa stane vyhľadávaným spoločníkom a vítaným spestrením každej oslavy.

Konzistentnosť a optimizmus

Meryl a Gérard a ich osobnosti sú povestné akousi duševnou pevnosťou. Veľmi dobre odolávajú zmenám a prakticky sa veľmi nemenia po osobnostnej stránke. Sú stále rovnakí a ak sa do niečoho pustia, možno od nich čakať jedine 100% výkon. Je jedno, či zahrajú hlavného hrdinu, alebo sa o výsostné postavenie s niekým delia. Vôbec nezáleží, či ich vidíme hrať v komédii alebo sa ocitnú vo vážnej roli, pretože ich filmy nikdy nie sú podpriemerné. Nesnažia sa byť niekým iným. Aj keď sa vcítia do postavy, ktorú hrajú, stále sú sami sebou. A to isté v osobnom živote. Ani v tom sa nemenia.

Ako ste pochopili z príbehov, vôňa DKNY – Pure A Drop of Rose i vôňa Yves Saint Laurent L’Homme sú veľmi optimistické a majú vcelku slušnú výdrž. Siahajú po nich dámy a páni, ktorí nemajú slovo „nemôžem“ vo svojej slovnej zásobe. Oni môžu a aj chcú. Využijú krásu daného okamihu a užívajú si tieto príjemné pocity tak, ako prichádzajú. A čo, že sa občas musia vzdať pohodlia, alebo kráčať po pokrútenom chodníčku, ktorý nie je priamou cestou? Nevadí im búrka ani meškanie lietadla. Oni aj tak do cieľa dorazia. S úsmevom na perách.

Pôsobenie navonok

Život nie je len o tom, čo už bolo vypovedané a dané. Je to celok pozostávajúci z častí a parádna kompozícia. Všetky časti sa musia dopĺňať. U týchto osobností je to hlavne reč ich tela, ktorá korešponduje so slovami. Určite by sme si všimli, keby sa predstavili naučenou frázou a hlas by sa im pri tom triasol, alebo by pri tom zrakom uhýbali kade tade. Keď taký Gérard Depardieu vstúpi do miestnosti, publikum okamžite patrí jemu aj bez toho, aby vôbec otvoril ústa. Jeho celok tvorí súhra reči tela a slovného prejavu.

Vôňa od DKNY je kompozíciou, v ktorej hlavné slovo dostali kvetiny a v spoločnom takte melódiou dotvárajú tóny ovocia s citrusovou sviežosťou. Okrem spomínanej ríbezle a ruže svoju rolu dostala aj magnólia a verbena. Bez ovocia by bola vôňa príliš sladká a bez kvetov zasa príliš svieža. L‘Homme sa dá pre zmenu nazvať kompozíciou citrusov a korenia, v ktorej sa ukazuje vrelosť a srdečnosť nositeľa a jeho prínos do konzervatívnej spoločnosti, ktorá si priam pýta svieži závan. Aj táto vôňa má však nežné srdce. Fialkové listy a bazalkové kvety to potvrdia.

Schopnosť prispôsobiť sa

Prečo je Meryl taká slávna? Nehovorí príliš o sebe, ale v tom, čo povie, sa o nej aj tak dozvedáme veľa. Načúva viac iným, aby pochopila, čo sa iným páči. Týmto spôsobom vie na sebe zapracovať a neskôr výkonom zaujať široké masy ľudí. Aj keď človek nie je milovníkom daného žánru, jej film si určite pozrie. Nie každý má rád muzikály. Keď však začne spievať Meryl, človek okamžite vie, že môže od filmu čakať dobrú zábavu.

Tóny kvetín a tóny ovocia Pure A Drop of Rose spoločne zahrali pieseň, v ktorej sa neprehlušujú a nedusia okolie svojou prítomnosťou. Nie je to žiadna exotika, ku ktorej by mala vzťah len nejaká časť ľudí, ale ani cukríková poleva, ktorá by mala otráviť ľudí, ktorí sú skôr na svieže vône. Donna Karan a jej značka DKNY vsadili na ruže, ktoré má rád takmer každý.

Ani v dielni Yves Saint Laurent sa nosy nepúšťali do priveľkého rizika. Vôňa L‘Homme je dominancia zázvoru, korením a sviežeho citrusového ovocia. Surovín, z ktorých si veľa ľudí pripravuje svoj životabudič. Elixír pre zdravie a úžasný nápoj. Takáto kombinácia voňavých ingrediencií nemá koho uraziť. Takú „strávi“ väčšina ľudí.

Uvoľnenosť a hravosť

Humor Meryl a Gérarda nikoho neudusí. Je úplne prirodzený, lebo oni si svojou hravosťou vedia spraviť žarty aj sami zo seba, ale stále si zachovajú svoju dôstojnosť. Nie sú detinskí, ale ani priveľmi vážni. Ich úlohy v komédiách o tom svedčia. Je veľmi dôležité, aby z človeka to kúzlo vychádzalo nenútene. Niet nad zlatú strednú cestu. Oni ju našli.

Našli túto strednú cestu aj naše vône v dueli? My sme toho názoru, že áno. Naše vône nie sú nudné, ale nechýba v nich ani základ, ktorý uzemní divokosť a usmerní vôňu smerom k elegancii. V prípade Pure A Drop of Rose to bude céder s vanilkou.  Sladký, ale drevitý a elegantný, ako Meryl.

Vôňa DKNY Pure A Drop of Rose je dostupná v našom e-shope

Aj základ vône L’Homme je drevitý – santalové drevo a céder tvoria veľmi dobrý podklad pre pikantné ingrediencie.

Vôňa Yves Saint Laurent L Homme je dostupná v našom e-shope

Takýto základ poukazuje len na jediné – ľudia z našich príbehov sú mladistvo zmýšľajúce osôbky a môžu vyzerať mlado, ale už majú znaky dospelých ľudí, ktorí presne vedia, čo chcú. A nielen chcú, ale to aj dosiahnu. Raz z nich možno budú také isté celebrity, ako je Meryl a Gérard.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This