Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 18.8.2014 v Vône | Bez komentárov

Vôňa Talianska plná vášne

Vôňa Talianska plná vášne

Talianske značky Gucci a Giorgio Armani priniesli na náš trh vône, ktorých inšpiráciou boli sny i reálne taktiky, vedomie i podvedomie, zámerné očarenie i osudová príťažlivosť. Ak by toto všetko malo obkolesiť šikmú vežu v Pise, nevieme veru, či by ešte dlho stála.

Vôňa Code Women a príbeh flakónu

Giorgio Armani Code Women EdT na Elnino.sk

Vôňa Giorgio Armani Code Women EdT

Mesiac by vraj mal byť prvkom, ktorý je spojením dizajnéra vône Giorgio Armani s prírodou. Nevieme presne, ako toto bolo myslené, ale my máme o vôni Code aj svoje vlastné predstavy. Skúste si predstaviť človeka, ktorý sedí pri svojom stole a dlho pracuje do noci. Mesiac svieti cez okno a vrhá svetlo na jeho pracovnú plochu. Umelec mohol držať v ruke flakón, ktorý bol na pohľad úplne obyčajný, akurát pre vylepšenie na jeho spodnú čas prilepil zopár kvietkov. Odrazu nečakane zdvihol svoj výtvor, aby si ho lepšie obzrel vo svetle mesiaca a prišiel nápad. Mesiac svojim svetlom vytvoril nádherný prechod farieb, kde jedna časť flakónu ostala temná, ako obraz krajiny, ktorá zaspala tuhým spánkom a tá druhá jasná ako keď mesiac urputne bojuje a chce poraziť tmu. Vznikol z toho nádherný flakón. Takýto mohol byť skutočný príbeh tohto flakónu. A čo vôňa?

Code Women a inšpirácia poéziou

Niektorý z tvorcov samotnej vône (Carlos Benaim, Dominique Ropion a Olivier Polge) mohol byť milovník poézie Barryho Cornwalla.  Predstavte si, že ste muž a práve ste sa vášnivo zamilovali do nejakej talianskej femme fatale. Stačí prečítať jeden z Barryho veršov, ktorý by sa dal voľne preložiť takto: „Nevanie vietor, až na ten, ktorý akoby šepkal tvoje meno. Nie je tam ani kvet, ktorý rastie a dosahuje až k mesiacu, ale v mesačnom svite a vôni ho aj tak jasne počujem rozprávať tvoj príbeh, moja láska…“ a potom vyjsť do záhrady obdivovať mesiac. Až teplý vietor od pobrežia prinesie k skúsenému nosu okúzľujúce a jednoduché vône noci, to ostatné už príde ako čisto očakávaný sled udalostí.

Vôňa Code Women s jazmínom a hrejivým zázvorom v srdci, bola okamžite na svete. Taká hrejivá, ako vietor, ktorý sa cestou ohrial od mora príjemnej teploty a taká sladká, ako ten jazmín na dvore. Taliani sú však vášniví hospodári a radi pestujú ovocie. Tak teda pridajme tomu vetríku ešte trošku pomarančovej sviežosti, veď ani noci nie sú až také horúce a prislaďme vôňu sladkým kvetom pomarančovníka ešte skôr, než sa ich nektár zmení na sladký med. Med potom zmiešame so sladkou madagaskarskou vanilkou a získame úžasný hrejivý a nežný základ. Hotovo, nápoj nežnej a romantickej lásky namiešaný.

Vôňa Armani Code Woman je dostupná v našom e-shope

Gucci Envy Me a flakón vône

Vôňa Gucci Envy Me EdT na Elnino.sk

Vôňa Gucci Envy Me EdT

Inšpirácia k vôni Gucci – Envy Me podľa nás bola úplne iná. Táto vôňa už nie je až taká nežná. Naopak, je čarovná až démonická ako poriadny čarodejnícky koktail. Poukazuje ženu, ktorá si je vedomá svojej krásy a nepotrebuje sa skrývať. Naopak, ukáže sa všetkým ženám naokolo a vynúti si pozornosť, aby jej mohli závidieť. Akoby hovorila všetkým ľuďom naokolo: ,,Pozri sa na mňa – chci ma, záviď mi!“ a má na to svoje taktiky. Karine Dubreuil, ktorá má túto vôňu na svedomí, isto bude vedieť, ako popliesť mužovi hlavu. Žeby ona sama bola čarodejnica? Ktorá z Vás nepozná kúzla a zaklínadlá, nech to na muža radšej skúsi vôňou a typickým talianskym šarmom.

Typická zvodkyňa sa odie do krásnych šiat, na ruky navlečie krajkové rukavice a svoje krásne dlhé nohy zvýrazní pančuchami v odtieni fuchsiovej červenej so sieťovaným vzorom. A čo, že je to trúfalé? Dáma chce pre seba to najlepšie. Na tom nie je nič zlé byť v tomto trošku egoistka, nie? Jediný pohľad a muž v jej zornom uhle je očarený. Chytí sa do osídla a hrdo odkráča s dámou svojho srdca západu slnka v ústrety. Tak to má byť a taký je i flakón. Dizajnér ho taktiež obliekol do sieťovaných pančúch. A ešte akých! Očká siete spájajú rozmarné mašličky.

Vôňa Envy my = zmyselnosť sama

Envy Me esencia je kvetinovo-ovocno-pižmový vír emócií. Liči takmer neustále preteká s pivonkou, pretože chce doplniť mango. ananás a granátové jablko a vytvoriť prevahu. Ale to sa mu nepodarí, pretože vojvodkyňa pivonka ovládla úvod i srdce a jej poddaní ju musia poslúchať. Tep srdca zvýši ruža v kombinácii s tabakom. Výslednú auru zvodkyne dotvorí základ z ružového pižma a santalu. Tomuto voňavému oparu žiadny muž neunikne. Nemá šancu.

Už ste sa pre jednu z týchto vôní rozhodli? Na ktorú stranu by ste nechali nakloniť šikmú vežu? Rozhodnite v o tom v komentároch na našej fan page.

Vôňa Gucci Envy Me je dostupná v našom e-shope

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This