Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 21.10.2015 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Voňavé novinky pre ženu bohyňu

Voňavé novinky pre ženu bohyňu

Odložte svoje jesenné parfumy a pripravte si miesto na voňavé novinky, ktoré Vás vynesú až na bájny Olymp. Na svedomí ich má Marc Jacobs, Chloe, Lanvin, Paco Rabanne a značka Guess.

Voňavé novinky a bohémsky život

Naše dni sú plné zaužívaných stereotypov a preto okrem toho, že nás každý deň naštve niekto iný či niečo iné, by sme si želali zažívať aj iné odbočenia od rutiny. Dostať sa na párty, kde by sme inak nešli, obliecť si niečo, čo bežne nenosíme, vyskúšať iný účes, inak sa nalíčiť, skrátka sa odviazať a aspoň chvíľku ukázať tú časť svojej osobnosti, ktorú bežne neukazujeme, aby sme prekvapili. Netreba k tomu žiadne násilné presviečanie. Aj vôňa vypovedá o charaktere a dokáže nás naladiť na správnu vlnovú dĺžku, preto budú tieto voňavé novinky od svetových parfumérov veľmi dobrý začiatok.

Voňavé novinky, ktoré Vám dnes predstavím, sú stelesnením zdravého sebavedomia, bezstarostného bohémskeho prístupu k životu, elegancie, ženskosti, no nie detinskosti. S týmito modernými vôňami budete stále vystupovať ako zrelá dáma, ktorá vie, čo chce a ide si za tým.

Voňavé novinky: 1) Marc Jacobs, 2) Chloe, 3) Lanvin, 4) Paco Rabanne a 5) Guess

Bohémske voňavé novinky: 1) Marc Jacobs, 2) Chloe, 3) Lanvin, 4) Paco Rabanne a 5) Guess

1. Marc Jacobs Decadence

Marc Jacobs tento rok priniesol viaceré voňavé novinky, aby doplnil kolekcie. Po sladkom dievčatku Daisy a trošku svojskej Lole prichádza konečne sofistikovaná orientálno – kvetinová zvodkyňa. Dámsky parfum Marc Jacobs Decadence nemusel pre inšpiráciu pre svoj obal chodiť ďaleko. Našiel ju priamo pod svojou strechou. Dizajn flakóna pripomína jednu z luxusných kabeliek značky Marc Jacobs, z ktorých cien sa dámam točia hlavy, keď ich vidia vo výkladoch obchodov. Hlava sa Vám zatočí aj po privoňaní papierika, preto radšej nechajte vôňu trošku uležať na pokožke, inak ju znenávidíte. Šafránovo – slivkový úvod mi príde veľmi ostrý a potrebuje aspoň dve minúty. Keď sa potom pridajú kvety jazmínu, ruže a keď zavonia kosatec, vôňa trošku zjemnie a to už pomaly graduje zaujímavý drevitý základ vône. Až z vetiverovo – ambrového komba prevezme dominanciu ambra, vôňa získa hĺbku, ešte viac zemitosti, zosladne i oteplie. Slovo „dekadencia“ z názvu sa premietne cez ingrediencie až do slabosti pre túto bohatú vôňu ideálnu na chladný jesenný či zimný večer. Vôni Marc Jacobs Decadence podľahne každá pôžitkárka milujúca luxus. V podstate i to podľahnutie luxusu je svojim spôsobom dekadencia, ale taká príjemná. Veď ktorá dáma by si nechcela občas spraviť radosť?

2. Toaletná voda Chloé Chloé (2015)

Nie je Chloe ako Chloe a nie je toaletná voda Chloe Chloe ako toaletná voda. Sú totiž dve verzie. Staršia je z roku 2009 a tá novšia prišla v júli tohto roku. Aj keď bolo srdce staršej sestry celkom dobrou interpretáciou originálnej parfumovanej vody Chloe Chloe, povedzme si úprimne, s tým santalovým drevom a púdrovosťou to moc nevyšlo. Od toaletnej vody sa čaká ľahkosť, sviežosť a nie ešte viac púdru. Nepomohol ani akvatický melónový tón, lebo zbytočne vôňu viac osladil. Fanúšičky púdrových vôní plesali, fanúšičky EdP nadšené neboli. Toaletná voda Chloe Chloe (2015) patrí medzi svieže voňavé novinky a kosatec nahradila kvetom bavlny. Aj ten sa správa sucho, no nie ako púder. Citrusový úvod postupne prechádza do príjemnej kvetinovej vône srdca tejto kompozície, v ktorej kraľuje ruža a gardénia. Novinka má len toľko sladkosti, koľko jej doprial sladký kvetinový nektár. Ani o trošku viac. Týmto sa dosť ponáša na EdP, ale tiež Love Story, Roses de Chloe a iné vône (viac v článku Chloé – krásky, ktoré zmenili svet). Je rovnako elegantná, zmyselná, svieža a už na prvé ovoňanie príjemná. Kvetinová toaletná voda Chloe Chloe z roku 2015 je super vôňa do práce a na jarný, letný i jesenný deň.

3. Lanvin Eclat de Fleurs

Už je to viac ako desať rokov, čo svet prvýkrát uzrel novú verziu pôvodného Eclat d’Arpege. Novinka flakónom pripomínajúcim kvet a vôňou odráža radosť a šťastie žiarivého letného dňa. V úvode kvetinovo – drevitej ovocnej vône Lanvin Eclat de Fleurs vyniká jasný dotyk hrušky, ktorá si spravila pohodlie v miske v kvetinovom altánku, okolo ktorého rastú frézie, jazmín a popínavé ruže. Začína sviežo, no nepatrí medzi sviežee voňavé novinky. Naberá na intenzite, stáva sa magnetickou. Svojou drevitosťou (už nie jemný céder, ale sexy santalové drevo) a omamnou vôňou jazmínu sa od svieženky vzdiaľuje. Celú kompozíciu potom uhladzujú púdrové tóny bieleho pižma. Vôňa Lanvin Eclat De Fleurs sa totiž vracia ešte ďalej než o 10 rokov. Ide až do roku 1927, kedy vznikol dnes už legendárny parfum Lanvin Arpege, ku ktorému sa má priblížiť. Vracia sa do doby, kedy v maliarstve ešte doznievali vplyvy impresionizmu a zanecháva naozaj skvelé impresie.  Lanvin Eclat de Fleurs vo mne vzbudzuje sladké spomienky na nevinné obdobie dospievania a čas, keď slečna prechádza od ľahkých ovocných vôní konečne k niečomu zvodnému a ženskému.

4. Paco Rabanne Olympéa

Vône španielskeho tvorcu Paco Rabanne sú dosť výrazné. Medzi jeho najslávnejšie výtvory patria vône, ktoré majú silný charakter a bohato zdobené či ligotavé flakóny. Na to si tvorca potrpí. Vôňa Olympéa je zo začiatku sladká a trošku pikantná po zázvore, ale ovocnejšia. Presné ovocné tóny som neidentifikovala. Potom naberá na ťažkosti. Ona naozaj nepatrí k tým, čo prídu, poklonia sa a už sa porúčajú. Má skvelú výdrž, preto s tým rátajte. Na svedomí to má kombinácia santalového a kašmírového dreva, vanilky a ambry. Soľ pridal tvorca, aby sme z nej neodpadli. Dáva parfumu takú stredozemskú klímu, ale nie sviežosť, pozor. Paco Rabanne Olympéa je vôňa teplá ako popoludnie na pláži, keď k Vám vietor nepriveje ani trošku ochladenia, ale maximálne peľ z kvetov, ktorý v tejto vône cítiť ako jemné púdrové tóny. Ja túto orientálno – kvetinovú vôňu vidím ako ďalšiu kandidátku na ocenenie FiFi Awards. Patrí medzi tie najlepšie voňavé novinky a nielenže symbolizuje víťazstvo, ale sa podľa mňa tou víťazkou aj stane. Vy sa zasa stanete gréckou bohyňou Olympiou, významnou, váženou a hrdou dámou, ktorá si robí, čo sa jej zapáči! Očarte svojho boha Invicta a utvorte pár vôňami i povahami.

5. Guess Double Dare

Medzi voňavé novinky z prelomu augusta septembra patrí tiež opovážlivá vôňa Guess Double Dare. Dostala ma škatuľka, ktorá vyzerá ako z džínsoviny s výšivkou a zlatými aplikáciami. Je luxusná a výrazná ako Decadence, no má tiež jemné spôsoby Chloe. Dámsky parfum Guess Double Dare je totiž rovako inšpirovaný módou, zmyselnosťou a tiež hravosťou, ktorú vyvolávajú hneď prvé akordy sladkých jahôd, pomaranča a exotického liči. Táto dievčenskosť a nečakaná nežnosť však nevydrží dlho a plynulo prechádza do ženského srdca voňajúceho kvetmi a čerstvou zeleňou. Srdce kompozície tvoria kvety konvalinky, jazmínu a fialkové listy. Spolu s jahodou tvorí dokonalé duo  vanilka. Vôňa Double Dare nie je presladená, no vplyv vanilky a ovocia tam nepochybne je a ostáva. Vetiver a ambra zasa perfektne ladia s lístkami fialiek. Guess pôsobí aj napriek sviežemu úvodu teplým dojmom asi ako krv pulzujúca v žilách a iskry v očiach. Ak ste fanúšičkou kvetinovo – ovocných vôní a hľadáte niečo na deň a možno i na jarný či jesenný večer, novinka Guess Double Dare by sa Vám mohla zapáčiť ako adekvátna náhrada za svieže letné vône. Volá Vás, aby ste sa šli zabaviť.

Tak čo hovoríte na najnovšie voňavé novinky? Ktorá z nich bude Vaša?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This