Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 19.8.2014 v Novinky, Poradňa, Vône, Zaujímavosti | Bez komentárov

Vône niche s dotykom exkluzivity

Vône niche s dotykom exkluzivity

Možno ste už niekedy čítali alebo začuli v reči pojem „niche“ a možno aj tušíte, že to má niečo spoločného s parfumom, ale nie ste si istí. Nevadí, lebo od nás sa teraz niečo o týchto vôňach dozviete.

Čo je to vôňa niche

EdP The Different Company Oriental Lounge na Elnino.sk

Niche vôňa  Oriental Lounge EdP

V našom e-shope často vidíte pri parfumoch zmienku o FiFi Awards, čo je udalosť, ktorú organizuje The Fragrance Foundation – neziskový medzinárodný projekt určený k vzdelávaniu a zvyšovaniu povedomia o vôňach vo všetkých ich podobách. Táto nadácia kategorizuje vône do dvoch skupín. Jedna skupina nesie názov „niche“ a tá druhá sa volá „mainstream“. Či vôňa spadá do prvej alebo druhej skupiny, to záleží od toho, kde všade ju nájdete. Ak danú vôňu ponúka každá parfuméria, každý butik, každý veľkoobchod či internetový obchod, určite nejde o vôňu niche, ale typicky mainstreamovú vôňu. Opakom sú samozrejme vône niche.

Vôňa od dizajnéra –  za i proti

Prvá výhoda mainstreamu, alebo vôní dizajnérov tkvie v tom, že dizajnéri sú za istých okolností schopní podriadiť sa aktuálnemu dopytu a potlačiť cenu vône nadol. Ak si nemôžete dovoliť vôňu Gucci, Armani, Prada, vždy je šanca, že sa Vám zapáči obsah niektorého z flakónov napríklad od spoločnosti Coty, kde dizajnéri dcérskych spoločností (napríklad značka Roberto Cavalli, Miss Sixty, Pierre Cardin, Isabella Rossellinni a pod.) vytvárajú ľúbivé vône v rôznych cenových kategóriach, kde každý nájde tú svoju, do ktorej sa pohodlne vmestí so svojim rozpočtom.

Môžete si teda kúpiť zopár exkluzívnych a relatívne drahých kúskov, ktoré vybočujú z radu a zaplatíte za ne rádovo stovky EUR, ale môžete tiež vôňať rovnako dobre a výsledná cena bude mať pred desatinnou čiarkou len 1 – 2 číslice. Nikdy to síce nebude úplne rovnaká vôňa a možno ani rovnaká výdrž, ale je tu tiež väčšia šanca, že si vyberiete veľmi ľahko. Vône od dizajnérov vo veľkovýrobe sa totiž páčia vždy veľkej skupine ľudí. Je to stávka na istotu aj keď vôňu kupujete ako darček, čo je súčasne i nevýhoda. Sú totiž masové trháky a úspešné lacnejšie i drahšie dizajnérske kúsky, ktoré budete cítiť odvšadiaľ.

Vôňa niche a jej výhody

The Different Company Bois d´Iris EdT na Elnino.sk

Niche vôňa Bois d´Iris EdT

Výhoda niche vôni spočíva v exkluzivite. Vyrábajú sa v limitovaných počtoch a najväčší dôraz sa kladie na kvalitu jednotlivých ingrediencií a ich kompozíciu. Ak chcete povedzme vôňu ruže damascénskej, nebude to syntetická napodobenina prírodnej čistej formy, ani nejaký hybrid, ktorý kvietok ruže obišiel len tesne, ale investujete naozaj do kvalitnej a nijako nezriedenej vonnej látky. Sú tu aj ďalšie výhody.

Zatiaľ čo mainstreamovou vôňou bude cítiť každý človek vo Vašom okolí, niche (názov sa tiež môže písať s dĺžňom ako „niché“) nie je tuctová a viac zvýrazňuje individualitu. Je to takpovediac vôňa na mieru a nemá sa páčiť každému. Pravdepodobnosť, že Váš partner / partnerka príde jedného dňa domov s novou vôňou, ktorá Vám bude pripomínať bývalú lásku, alebo svoju obľúbenú vôňu ucítite na nepríjemnej svokre či susede, je tu minimálna.

Potešujúcou správou je skutočnosť, že niche vône sa už teraz stanú pre Vás dostupnejšími. Práve na Elnino.sk máte príležitosť zaobstarať si vybrané niche parfumy za viac ako prijateľné ceny. Vybočte z radu, vstúpte do tohto sveta a vychutnávajte si ten pocit jedinečnosti.

Všetky niche vône nájdete v našom e-shope

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This