Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 24.2.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Vskutku melodické parfumy 90-tych rokov

Vskutku melodické parfumy 90-tych rokov

Čo majú spoločné parfumy a hudba? No predsa tóny. Vône Ralph Lauren a Guerlain by nám nezahrali nič monotónne. Ich tóny sú také zaujímavé, že vyburcujú Vašu fantáziu do nepoznaných rozmerov.

Aj parfumy môžu znieť ako rocková balada

Keď v roku 1995 nahrali Oasis pesničku Wonderwall, stala sa okamžite veľkým hitom deväťdesiatych rokov. Gitarista skupiny, Noel Gallagher, ju údajne napísal pre jeho lásku Meg Mathews. Najskôr tvrdil, že tá pesnička bola o nej, no ako lásku získal a ako sa rozišli, všetko poprel. To však nič nemení na romantickom podtexte a jej kráse. Balada je o imaginárnej priateľke, ktorú miluje a ktorá by mala prísť, aby ho zachránila pred sebou samým na komplikovanej ceste životom.

Ako sa spieva v pesničke, cesta životom je kľukatá a nikdy neviete, čo Vás na nej stretne a aké svetlá Vás na nej oslepia. Rovnaká je láska. Neviete, čo presne Vás na tom druhom láka, čo by Vás možno netešilo, no to, že milujete, je Vám jasné od začiatku. Proste láska bez výhrad, romantická, svieža, trošku rebelská a bodka. Voňavé tóny Ralph Lauren Romance, vystihujú zamilovanú rockovú baladu veľmi reálne, pretože parfumy Ralph Lauren vo všeobecnosti sú presne také. Majú zo všetkého kúsok. Špeciálne tento. Zachráni Vás ako imaginárny priateľ.

Ralph Lauren Romance

Parfumy v štýle 90-tych rokov: Ralph Lauren Romance v e-shope Elnino.sk

Parfumy v štýle 90-tych rokov: Ralph Lauren Romance

Vôňa kvetov Romance podfarbená tónmi dreva sa nesie éterom ako zvuky Noelovej gitary, ale občas to všetko pritvrdí úder zázvoru ako bubna a voňavé karafiátu i fialky, ktoré často obsahujú i pánske parfumy. Neviete povedať, čo presne v tejto vôni cítite, ale chce sa Vám z nej tancovať a ani náhodou jej nechýba ženskosť. Miešajú sa tu rôzne druhy kvetov a niekto možno identifikuje i ružu, ale nie je to dosť na to, aby ste vôňu označili ako „ružovú“, je to skrátka kvetinovo- ovocná vôňa s citrusmi a zázvorom a jemne pikantná. Evokuje pohodu, čistú bielizeň, dážď, ktorý padá a upokojujúco klopká na rímsu, budete sa cítiť dobre rovnako ako pri pesničke.

Ak potrebujete zachrániť náladu, prekonať depresiu z týchto zašednutých dní a hľadáte nejaké parfumy na denné nosenie a na blížiacu sa jar i leto, nehľadajte. Práve ste jeden našli.  Romanca je príjemná a veľmi obľúbená vôňa u žien každého veku a roku 1999 sa tento parfum od Ralpha Laurena celkom oprávnene stal najlepšou dámskou vôňou.

Vôňu od Ralpha Laurena Romance (EdP) zakúpite na Elnino.sk za cenu *25,61 EUR

Parfumy, ktorých tóny sa okolo Vás ovíjajú

Ku koncu deväťdesiatych rokov priniesol Sting svetu album Brand New Day, na ktorom sa objavila pesnička Desert Rose. Na Slovensku sa pieseň okamžite vyšplhala na najvyššie priečky hitparád a hrali ju všade. Poznáme ju ako duet. Ťahavé tóny, ktoré zo svojho hrdla vydáva Cheb Mami dopĺňa Sting svojim sexi mužným hlasom. V roku 1999 asi nebolo ženy, ktorá by z toho nemala zimomriavky.

Pesnička Desert Rose je o túžbe. Vášnivej túžbe po žene, po ktorej muž prahne. Evidentne Stinga fascinujú nielen knihy, ale aj parfumy. Sladkú opojnosť lásky k dáme prirovnal k parfumu, ktorý ho mučí svojou sladkosťou (v dobrom slova zmysle). Na internete sa k jeho pesničke objavujú dve verzie videa. V oficiálnom videu vystupuje on sám, druhé video pochádza z tvorby umelkyne, ktorá si hovorí Lara Of Bosnia a angažuje sa v ochrane našej planéty. Vo videu sa objavuje nádherná žena na koni, ktorej krásne vlasy vejú vo vetre a ovíjajú sa okolo jej tela veľmi zmyselným spôsobom. A to presne robí i vôňa Samsara od Guerlain. Možno práve tento parfum mal Sting na mysli, keď zložil pieseň.

Guerlain Samsara

Parfumy v štýle 90-tych rokov: Guerlain Samsara od Elnino.sk

Parfumy v štýle 90-tych rokov: Guerlain Samsara

Parfum Samsara je taký zmyselný, že Vám prinesie úplne rovnakú triašku a zimomriavky ako pieseň. Ale to len tesne predtým, než sa zmení na niečo hrejivé, vášnivé plné ohňa a tepla púšte, o ktorej Sting spieva. Je to totiž silné afrodiziakum, ktoré mužov a vlastne ani ženy nenechá na pokoji. Zlepšuje náladu a čosi z neho vyžaruje. Ak milujete orientálno – drevité vône vonných tyčiniek zo santalového dreva, vanilky a zvyknete sa obklopovať zmyselnou vôňou jazmínu a ylang-ylang, tak len otvorte flakón a on Vám povie: „Vitajte doma, krásna pani“. Taký je to lichotník. Kvety v ňom kvitnú, no krásne sa prelínajú s tónmi dreva, sladkej vanilky a končia púdrovo.

Niekto túto vôňu nosí len na večer, ale vo verzii toaletnej vody sa dá bez problémov nosiť i cez deň. Zima i jeseň budú tým správnym obdobím a možno i skorá jar. Ak milujete púdrové vône, toto bude Vaša láska na celý život. V roku 1990 sa tento parfum od Guerlain stal najlepšou dámskou vôňou a pevne dúfam, že ho nikdy neprestanú vyrábať.

Toaletnú vodu Guerlain Samsara (EdT) zakúpite v e-shope Elnino.sk za *26,54 EUR.

Takže ktorý z nich by Vám skôr zamotal hlavu a podlomil kolená? Bol by to baladický Ralph Laurent alebo orientálny Guerlain?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This