Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 23.3.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Vyjdi, vyjdi, slnko… ako nové parfumy privolali jar

Vyjdi, vyjdi, slnko… ako nové parfumy privolali jar

Je Vám nadpis aspoň trošku povedomý a poznáte riekanku, v ktorej deti privolávajú slnko? Dnes Vám predstavím krásne nové parfumy, ktoré Vám prídu rovnako milé ako povedačky z Vašich detských čias.

Aby slnko nezašlo poza mraky…

Jarné slnko ani zďaleka neposkytuje toľko tepla, ako by mnohí chceli, no tešíme sa každému krásnemu dňu. Poletujúce vtáčiky, rozkvitnutá príroda, dlhé dni a slnko na oblohe nám neraz pripomína príjemné obdobie detstva, keď sme nesedeli pri počítači ani televízii, ale nás rodičia pekne vyhnali von, aby sme sa tam hrali. Podaktorí šli možno s frfľaním, no potom nás mama pre zmenu nevedela dostať dovnútra. Bolo nám tam tak dobre a tak veselo, že by sme tam ostali až kým slnko nezájde za obzor. Hrali sme rôzne hry, učili sa riekanky, boli sme veselí. Pamätáte si túto?

Vyjdi, vyjdi, slnko na makové zrnko

Vyjdi, vyjdi, slnko na makové zrnko

Tieto krásne časy sa môžu vrátiť kedykoľvek. Presne to sa nám snažia novinky z dielne Guerlain, L´Artisan Parfumeur a Jil Sander povedať. Máme sa tešiť a byť rozjarení každý deň bez ohľadu na to, či slnko svieti alebo sa na nás mračí skrz oblaky. Tieto nové parfumy Vám okamžite zdvihnú náladu. Budete mať chuť sami vymýšľať veselé riekanky. Však pozrite na ich krásne a rozžiarené flakóny a pochopíte.

Dva nové parfumy Guerlain

Až dámy ovoňajú tieto dve svieže novinky od značky Guerlain, nové prírastky v rade Aqua Allegoria (patrí tam už 36 vôní), slnko sa ukáže mimimálne v ich tvári v podobe úsmevu. Toľko optimizmu, toľko sviežosti a hravosti, to sa tak často nevidí. Teda pardón, necíti.

Guerlain Aqua Allegoria Rosa Pop EdT

Aqua Allegoria Rosa Pop bola pre mňa veľmi milým prekvapením. Z veľkej časti mi pripomína vôňu Aqua Allegoria Flora Rosa z pred dvoch rokov, no tento nový kvetinovo – ovocný parfum predstavuje väčšiu explóziu farieb ruže. Má energický úvod a trošku jemnejší záver. Zrejme i preto sa flakónik prezentuje bez toho vzoru včelieho plastu okolo krytu rozprašovača.

Začína sa ako energy drink. Mix citrónov, malín, brusníc a iného červeného ovocia zalial kvety svojou šťavou a ako tak z tohto uvítacieho nápoja cítim aj ružičku. V tejto fáze je vôňa mladistvá a ihravá. Po pár minútach sa ale ovocná šťava zahustí, voda odparí a ostane len poprašok a sladkosť. Ruže sa naplno rozvinú a ukáže sa aj fialka a pivonka, ktoré sa mi do kompozície hodia. Tu mi začína parfum pripomínať iný vydarený kúsok Guerlain Insolence. Je to tak, vôňa Aqua Allegoria Rosa Pop ku koncu sladne, mení sa na púdrovú a s jemným príspevkom od bieleho pižma sa budete cítiť doslova ako v bavlnenej košeli, ktorú slnko usilovne prehrieva svojimi lúčmi. Tento teplý finálny dotyk je naozaj príjemný a vôňa delikátna. Nemá nič spoločné so svieženkami. Predstavuje romantiku, nehu a čisté potešenie.

Guerlain Aqua Allegoria Pera Granita EdT

Zámerom tejto novinky je nasledovať úspešný vzor vôní Limon Verde a Teazzurra, ktoré voňali ani niečo, čo by niekto mohol chcieť i vypiť. Ak by som mala vôňu Aqua Allegoria Pera Granita opísať ako nápoj, najlepšie by ju vystihli pojmy ako „kyselkavá, ovocná, šťavnatá, šumivá“. Má sa totiž ponášať (a aj sa ponáša) na hruškovo – citrusovú ľadovú triešť, akú by Vám naservírovali v reštaurácii na Sicílii ako dezert.

Ako však poznáme značku Guerlain a cit pre vyvážené vône, dalo sa čakať, že tá „jedlá citrusová časť“ v úvode a sladkosť hrušky bude vyvážená zmyselným kvetinovým srdcom. Čo iné než pomarančový kvet a osmantus s ovocným akcentom by tak dokonale pasovalo k ovociu a pižmovo – drevitému základu? Rozkvitnutá kvetena, svieže ovocie a ľahké pižmo uväznili slnko vo svojom flakóne a budú Vám ho dávkovať každý deň. Jasnejšie a žiarivejšie to ani nejde. Guerlain Aqua Allegoria Pera Granita je dokonalý kvetinovo – ovocný parfum pre pôžitkárky na jar i leto.

Unisex vôňa L´Artisan Parfumeur Rose Privée EdP

Kto sa zapozerá na ružičkami odobený flakón tejto novinky, ani mu nepríde, že by mala kvetinová vôňa Rose Privée ambície stať sa unisex bestsellerom. No namojveru, Bertrand Duchaufour a Stephanie Bakouche kompozíciu vyladili a zharmonizovali všetky ženské i mužské prvky. Rose Privée je na jednej strane žiarivá, no vnímam tu aj dotyky tmy. Mužský i ženský princíp.

Od prvého momentu, ako si ju nastriekate na pokožku, zaevidujete sladkastú ružičku, kde ja cítim aj maliny a horkastú dužinu citrusov, hoci tieto prvky nie sú uvedené v zložení. Ruža žiari ako keby ste ju odtrhli z kríka, keď sa znenazdajky objaví pikantný podtón zelene. Mám pocit, že stojím na balkóne londýnskeho domu, kde som roky dozadu bývala a trhám si bazalku z drevenej debničky. Slnko svieti, ruža vonia, no nesústredím sa viac na ňu. S hrsťou plnou bylín a ružičkou vojdem dnu, zavriem okno a až potom si niečo všimnem. Vintage vôňa starého schodiska (ambra, pačuli a seno) sviežu ružu „zabila“. Ale nie tak úplne. Ružové lupienky už načisto stratili farbu i poslednú stopu vlhkosti, zoschli a ruža viac než živú rastlinu pripomína starožitnosť. Napodiv, nie je to zlý pocit. Namiesto živého kvetu budete mať pred sebou vylisovanú ružu ako spomienku na lásku a to veru tiež nie je zlá asociácia. Parfuméri akoby napísali parfumom Rose Privée jeden voňavý príbeh plný nostalgie. Bude sa Vám páčiť.

Novinky z letnej kolekcie Jil Sander

Tak toto tu ešte nebolo. Vôňa, ktorú musíte pred použitím pretrepať a ďalšia vôňa s tónom slnka. Neviem, kde tí parfuméri na takéto nápady chodia, ale sú geniálne. Novinky Jil Sander Vás načisto ohromia a slnko úplne zatienia. Nebude Vás viac zaujímať, čo sa deje nad Vašou hlavou.

Bežne sa so žiadnym parfumom trepať nesmie, ničí to vonné tóny, no kvetinovo – ovocná dámska vôňa – toaletná voda Jil Sander Sun Shake – Vás k tomu doslova vyzýva. Kašlite na pravidlá, Sun Shake hrá s Vami hru s farbami a môžete pekne sledovať, ako slnko a jeho lúče vo flakóne splynie v jedno s horúcim pieskom na pláži. Tomu bol podriadený aj oslnivý citrusový úvod. No však slnko, nie? Srdce Sun Shake Vás zahalí do tónov frangipani, čo je čistá ženskosť a predstava tela natretého opaľovacím olejom podporená rozvlneným pareom z pižma a vzácnych driev.

Pánskou vôňou Jil Sander Sun Men Fizz trepať nesmieme, aby sme videli prechod svetla. A načo aj… Vy to slnko, jar a leto budete vlastniť. Vaše vlastnícke práva boli zapečatené rozprašovačom, ktorý každým stlačením nasprejuje Vašu pokožku čistou slnečnou esenciou. Tá sa naposledy objavila vlani. Tón slnka Sun Men Fizz má evokovať slnkom zaliate pobrežie a šteklivý pocit na pokožke. Teplo začína podporou vône úvodom, v ktorom zasvieti kvet pomarančovníka aj so svojimi ovocnými nuansami. Keď zvlečiete toto oblečenie a dáte sa (v prenesenom význame) do plaviek, ovocná sviežosť prímorského vzduchu sa dostane k Vašej pokožke, ale tiež teplo drevitých tónov. Drevito – akvatická novinka Sun Men Fizz stelesňuje svieži optimizmus, svetlo a teplo.

Už aby bolo teplo… Nech len slnko nezachádza, nech vysuší všetku prebytočnú vlhkosť, aby sme si mohli užívať dni vonku. Doma sme sa nasedeli viac než dosť. Ani novinky ľudí v sedení nepodporujú. Budú Vás lákať von, vženú Vám do tváre úsmev a pritiahnu nové priateľstvá. Veď aj o tom je jar a leto. Prebúdzajúca sa príroda prináša nové začiatky.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This